Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Счупена предна пружина на CR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Счупена предна пружина на CR-V

    Здравейте,
    оказа се, че имам счупена предна пружина. Искам да попитам като я сменям от съществено значение ли е да сменя и двете пружини, или може само счупената?
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

  • #2
    От: Счупена предна пружина на CR-V

    Не мога да дам компетентно мнение, но ако и другата пружина е стара и уморена, май ще е по-добре да се смени . Ама това какво е състоянието на конкретната пружина .... ако ти знаеш ... добре, незнам дали може да се тества по някакъв начин.
    Според мен ще е добре да се сменят комплект и двете, понеже (предполагам) може да влоши поведението на колата , ако едната е по-мека от другата.

    Успех
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #3
      От: Счупена предна пружина на CR-V

      Аз, не бих рискувал, с една нова и една стара.

      Коментар


      • #4
        От: Счупена предна пружина на CR-V

        Вече са поръчани 2 пружини OBK. Благодаря!
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #5
          От: Счупена предна пружина на CR-V

          Сподели ако е възможно, характеристиките на пружините------- размери( дължина в отпуснато състояние, вътрешен, външен диаметър, дебелина на тела), товароносимост, и най важното цена и къде ги поръча. Успех със смяната. А свтих се още нещо, измери височината със старата и с новата пружина, дет са вика да разберем дали и нашите не са уморени вече.
          Мерси предварително
          -------Honda CR-V 128к.с.--------
          "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

          Коментар


          • #6
            От: Счупена предна пружина на CR-V

            Оттук ги поръчах. Размерите ще измеря като пристигнат, а на старите като ги сменя. Още не знам обаче какъв е срока за доставката, тъй като явно вчера (събота) не работеха и ще чакам потвърждение първия работен ден.

            OsakaBaneInc (OBK)

            Малко инфо от бартушките: http://forum.crvclub.ru/index.php/topic,52942.0.html

            Поздрави!
            Последно редактирано от silverfox; 05-09-10, 20:56.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: Счупена предна пружина на CR-V

              Дойдоха новите пружини, но смяната ще отнеме време, тъй като в момента нямам време да се занимавам с Хондата. Затова ето размерите на новите пружини, а за старите като ги сменя:

              Височина до калника:
              Стара пружина - 74см [ Гуми 205/70/15 - 1.8bar ]

              Дължина в отпуснато състояние:
              Нова пружина - 37,5см

              Вътрешен диаметър голям:
              Нова пружина - 72,9мм

              Вътрешен диаметър малък:
              Нова пружина - 59,6мм

              Външен диаметър голям:
              Нова пружина - 96,8мм

              Външен диаметър малък:
              Нова пружина - 84,4мм

              Дебелина на тела:
              Нова пружина - 12мм

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0620.jpg
Прегледи:1
Размер:151.8 КБ
ID:5208185
              Последно редактирано от silverfox; 12-09-10, 18:24.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #8
                От: Счупена предна пружина на CR-V

                Височината до калника и с новата пружина е 74см.
                Друго не съм мерил, тъй като се оказаха и двете пружини счупени и старите ги оставих в сервиза.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #9
                  От: Счупена предна пружина на CR-V

                  Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                  Здравейте,
                  оказа се, че имам счупена предна пружина. Искам да попитам като я сменям от съществено значение ли е да сменя и двете пружини, или може само счупената?
                  Правилно направи,като послуша колегите,пък и ти сам се беше сетил че тези части се сменят две по две,със здраве да я караш и новите пружини да те слушат дълго.Кажи обаче какво бе поведението на автомобила със счупени две пружини,тъй като в началото каза само едно,а при ремонта се оказали двете.Другата не я ли усети,какво се чуваше и как се държеше автомобила.Любопитно ми е,не само на мене ,ами и заради автомобила нали сме им маниаци да го сравня с други такива.
                  имах и Toyota Rav 4 2006g.
                  Mitsubishi Lancer 2008g.
                  Honda CR-V 1998г.
                  Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                  Коментар


                  • #10
                    От: Счупена предна пружина на CR-V

                    На дупки чукаше много яко. Иначе нищо. Поведение на пътя много добро. Аз до днес само със счупени пружини съм я карал, но знам как се държи един автомобил.
                    Ако не беше да ми кажат при обслужването, така и щях да си мисля, че са нормалните неща - тампони, биалетки. Докато не ги сменя всичките и не тръгна да търся другаде
                    Особеното в моя случай обаче е, че бяха счупени високо горе. Веднага след първия равен пръстен. Като ми казаха, че лявата е счупена и се дзверих, и кривих, и зяпах и нищо. Даже при вдигане на автомобила не бяха видели дясната. Чак при смяната се разбра.
                    Сега пак си чука, но то е от 3 тампона на предните носачи и двете биалетки. Тях по-късно. По се притеснявах за пружината.
                    А пък сега не чука като преди - по-меко и по-тихо. Преди си беше много отчетливо и твърдо.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Счупена предна пружина на CR-V

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      На дупки чукаше много яко. Иначе нищо. Поведение на пътя много добро. Аз до днес само със счупени пружини съм я карал, но знам как се държи един автомобил.
                      Ако не беше да ми кажат при обслужването, така и щях да си мисля, че са нормалните неща - тампони, биалетки. Докато не ги сменя всичките и не тръгна да търся другаде
                      Особеното в моя случай обаче е, че бяха счупени високо горе. Веднага след първия равен пръстен. Като ми казаха, че лявата е счупена и се дзверих, и кривих, и зяпах и нищо. Даже при вдигане на автомобила не бяха видели дясната. Чак при смяната се разбра.
                      Сега пак си чука, но то е от 3 тампона на предните носачи и двете биалетки. Тях по-късно. По се притеснявах за пружината.
                      А пък сега не чука като преди - по-меко и по-тихо. Преди си беше много отчетливо и твърдо.
                      Стига бе човек,все очаквах нещо и, че е читаво направен автомобил,но пък да не се усеща,баси,сега ме хвърли в размисли,онзи ден я прекарах през две купчини/на Драгичево на заградения участък за Дупница-единствени следи и са мой./ и сега й мойта нещо тропа,ама лекичко,та ще хода да се дзверя и аз.Ако в действителност така си възприел нещата и автомобила така се е държал,еми браво още едно на нула за хондата спрямо другите сувове.Благодаря ти.
                      имах и Toyota Rav 4 2006g.
                      Mitsubishi Lancer 2008g.
                      Honda CR-V 1998г.
                      Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                      Коментар


                      • #12
                        От: Счупена предна пружина на CR-V

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        На дупки чукаше много яко. Иначе нищо. Поведение на пътя много добро. Аз до днес само със счупени пружини съм я карал, но знам как се държи един автомобил.
                        Ако не беше да ми кажат при обслужването, така и щях да си мисля, че са нормалните неща - тампони, биалетки. Докато не ги сменя всичките и не тръгна да търся другаде
                        Особеното в моя случай обаче е, че бяха счупени високо горе. Веднага след първия равен пръстен. Като ми казаха, че лявата е счупена и се дзверих, и кривих, и зяпах и нищо. Даже при вдигане на автомобила не бяха видели дясната. Чак при смяната се разбра.
                        Сега пак си чука, но то е от 3 тампона на предните носачи и двете биалетки. Тях по-късно. По се притеснявах за пружината.
                        А пък сега не чука като преди - по-меко и по-тихо. Преди си беше много отчетливо и твърдо.
                        Прощавай колега Силверфох,за това не се бях сетил,но сега се сетих и да те питам,кажи през какви трасета си минавал за да са се счупят пружините,за да знаем какво да правим къде да ги зорим и къде не,бордюри ли си атакувал ще е полезно на всички ако споделиш как ги потроши-не го приемай това като укор напротив това ще е и тест драйв за възможностите на ЦР-В.Предварително благодаря!!!
                        имах и Toyota Rav 4 2006g.
                        Mitsubishi Lancer 2008g.
                        Honda CR-V 1998г.
                        Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                        Коментар


                        • #13
                          От: Счупена предна пружина на CR-V

                          Аз не съм минавал отникъде - преди 1 месец я купих и само по шосета. Иначе не личи да е карана юргулишката. Много е запазена. Стария собственик спомена, че като е дошла в България се метнал в някаква голяма дупка, но с едната гума. За друго не знам.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Счупена предна пружина на CR-V

                            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                            Аз не съм минавал отникъде - преди 1 месец я купих и само по шосета. Иначе не личи да е карана юргулишката. Много е запазена. Стария собственик спомена, че като е дошла в България се метнал в някаква голяма дупка, но с едната гума. За друго не знам.
                            колеги аз сьщо счупих пружина предна дясна както си карам на асвалт прас помислих че е фрькнал дифа.та от евро 07 82 лв.и проблема решен мисля че ня ма нужда да се сменя и другата не виждам никаква разлика в поведението на джипа

                            Коментар


                            • #15
                              От: Счупена предна пружина на CR-V

                              Чупил съм предни пружини на мазда.Първо едната ,после докато търсех резервна да я сменя, в рамките на една седмица се счупи и другата.Втората се счупи при слизане от бордюр.Явно когато се счупи първата, тежестта на колата се поема по диагонал от другите две срещуположни пружини.И в резултат на по-голямото натоварване се чупи и втората.Дано да го обясних достатъчно добре.Сигурно е и въпрос на умора на материала, а и на изчисляване.На маздата и двете пружини се счупиха на идентични места.Вероятно заминали амортесьори помагат за по-лесното чупене
                              Последно редактирано от rivan; 29-02-12, 08:39.
                              Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                              Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X