Обява

Свий
Няма добавени обяви.

избор на бинокъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: избор на бинокъл

    За морето задължително избирате т.н. "морски бинокъл"... Характеризира се, с пълна водозащитеност, трябва да издържа на въздействието на пръски солена вода, мъгла и прочие. Приет като стандарт за увеличение (при използване от ръка е 7) поради клатенето на морските съдове. Желателно е да има скала за измеране разстояния и ъгли. Компасът не е задължителен но е препоръчителен, ориентирите в морето не са много "нагъсто"...

    Със сигурност имате много опции, аз лично съм избрал Pentax 7x50 marine. От повече от две годишното му използване съм доволен, но е малко тежък за ежедневен. На море не съм го тествал освен от брега навътре. Но го ползвам на сушата където е необходима голяма светлосила и най-вече защото е много здрав и издръжлив, а скалите и компаса в много случаи ми трябват...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • От: избор на бинокъл

      Благодаря. Посочения модел го откривам като:Pentax MARINE 7x50 Hydro

      Според описанията http://magazinoptika.com/bg/product-view/93.html явно е проектиран точно за употреба в морето.
      Доколкото разбирам на скалите и компаса може да се разчита. Това на пръв поглед покрива нуждите.
      Ако някой би споделил и препоръки за доставчик картинката ще е пълна!
      GPS системи https://www.easytracking.bg/
      Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

      Коментар


      • От: избор на бинокъл

        http://prophotobg.com/index.php?rout...roduct_id=1054
        VPetrov.photography

        Коментар


        • От: избор на бинокъл

          Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
          площ от 0.25 кв. м. и отдалеченост до 2 км!
          Тук 7 пъти увеличение дали ще ти свърши работа?
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • От: избор на бинокъл

            А малко ще му е ако лодката му е 50 метра,за там може и 10 увеличение,но за нормален размер лодки 7 или 8 е кукла.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: избор на бинокъл

              Колеги какво ви е мнението за бинокъл carl zeiss jena 6x30 silvarem,какви са му предимствата и недостатъците,дали ще върши работа за ловни цели.Благодаря предварително

              Коментар


              • От: избор на бинокъл

                Доста старичък модел, което веднага трябва да те замисли относно моментното му състояние и интервенциите, които е претърпял.
                Silvarem-и и Silvamar-и има по на 100г. Ако имаш серийния номер, мога да ти кажа от коя година е.

                + качество и здравина от Zeiss, доста широкоъгълен и може би вече с антикварна стойност.

                - липса на просветляващи покрития, по-тежък е от съвременни аналози, не е влаго/водоустойчив,
                по-малко увеличение за сметка на широкото поле на виждане.

                Ако държиш на Zeiss - повече ще се изкефиш на по-пресните екземпляри /след1979г./ 8х30
                Ако ти се носи нещо по-голямо: 7х50, но тежи и е скъп.

                Коментар


                • От: избор на бинокъл

                  Зависи за какво ще го ползваш. 6х30 е за дневни наблюдения. В сумрак 7х50 е идеален. За наблюдения в сумрак търси бинокъл, на който увеличението умножено по 7 е равно, или по малко от втората цифра.

                  Коментар


                  • От: избор на бинокъл

                    Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                    Доста старичък модел, което веднага трябва да те замисли относно моментното му състояние и интервенциите, които е претърпял.
                    Silvarem-и и Silvamar-и има по на 100г. Ако имаш серийния номер, мога да ти кажа от коя година е.

                    + качество и здравина от Zeiss, доста широкоъгълен и може би вече с антикварна стойност.

                    - липса на просветляващи покрития, по-тежък е от съвременни аналози, не е влаго/водоустойчив,
                    по-малко увеличение за сметка на широкото поле на виждане.

                    Ако държиш на Zeiss - повече ще се изкефиш на по-пресните екземпляри /след1979г./ 8х30
                    Ако ти се носи нещо по-голямо: 7х50, но тежи и е скъп.
                    Серийния номер е 2120280 още одеве трябваше да го напиша.На външен вид бинокъла е много запазен,няма очукано олющено по корпуса, няма двоен образ,вижда се добре,човека казва че е бил на баща му но няма спомен да са го ползвали,търси му някви 40 кинта, и се чудя дали на мен ще ми влезе в работа за лов.

                    Коментар


                    • От: избор на бинокъл

                      Виждам, че основно те интересува финансовата страна на нещата.Искаш да имаш бинокъл и това е. В такъв случай го взимай, но после да няма въпроси, уж е цайс ма нещо ми е мътно привечер. По нагоре съм обяснил нещо.

                      Коментар


                      • От: избор на бинокъл

                        Първоначално публикуван от resora Преглед на мнение
                        Серийния номер е 2120280 още одеве трябваше да го напиша.На външен вид бинокъла е много запазен,няма очукано олющено по корпуса, няма двоен образ,вижда се добре,човека казва че е бил на баща му но няма спомен да са го ползвали,търси му някви 40 кинта, и се чудя дали на мен ще ми влезе в работа за лов.
                        Произведен е 1941-42г., т.е. за 40лв. си струва, особено щом е в добра кондиция.
                        Прегледай го добре за гъбички. Светни с фенерче откъм обективите и разгледай добре стените им,
                        както и дали има някакво замъгляване на лещите.
                        Погледай малко по-продължително с него, например 2-3 минути без прекъсване,
                        после махни бинокъла и ако усетиш леко замъгляване или виене на свят,
                        то бинокъла е леко кривоглед и при продължителни наблюдения ще те боли глава
                        /ако преди това не те боли от ...салатата например... /

                        За лов винаги има по-добри решения, въпрос на вкус и джоб.
                        С този не само ще виждаш нелошо, но и е перфектна тема за разговор в дружинката.
                        Все пак е от ВСВ /макар и цивилен/.
                        Парите са си в него и ако решиш да го продадеш след време.
                        Последно редактирано от rumbata; 10-05-16, 08:12.

                        Коментар


                        • От: избор на бинокъл

                          Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                          Произведен е 1941-42г., т.е. за 40лв. си струва, особено щом е в добра кондиция.
                          Прегледай го добре за гъбички. Светни с фенерче откъм обективите и разгледай добре стените им,
                          както и дали има някакво замъгляване на лещите.
                          Погледай малко по-продължително с него, например 2-3 минути без прекъсване,
                          после махни бинокъла и ако усетиш леко замъгляване или виене на свят,
                          то бинокъла е леко кривоглед и при продължителни наблюдения ще те боли глава
                          /ако преди това не те боли от ...салатата например... /

                          За лов винаги има по-добри решения, въпрос на вкус и джоб.
                          С този не само ще виждаш нелошо, но и е перфектна тема за разговор в дружинката.
                          Все пак е от ВСВ /макар и цивилен/.
                          Парите са си в него и ако решиш да го продадеш след време.
                          Много благодаря за отговора колега,благодаря и на колегата Карушев.

                          Коментар


                          • От: избор на бинокъл

                            Вече има страхотна гама от призмени бинокли на съответната цена,аз все още залагам на доказаните армейски БПЦ от старото поколение,намират се бюджетни и определено вършат страхотна работа.
                            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                            Коментар


                            • От: избор на бинокъл

                              Здравейте, дайте ми акъл за покупка на бинокъл.
                              До сега ползвах SAKURA 10 70X70, но претърпя инцидент.
                              Намерих същия ново производство, обаче нищо общо с моя, много по зле се виждаше през него и се отказах, та ако може някой да ме посъветва за марка и модел ще съм благодарен.
                              Ще се ползва из балкана, с предния до 3км нямах проблеми с гледката, нещо подобно търся клас хоби...

                              Коментар


                              • От: избор на бинокъл

                                Ами ползвам Пентакс, виж им страницата пък и представянето им от Венци Петров тук в една от темите. Пристрастен съм. Успех.
                                Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                                "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                                "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X