Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предно ляво колело блокира - моля за помощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Предно ляво колело блокира - моля за помощ

    благодаря ви колеги за помоща,евала че ги има тези форуми

    Коментар


    • #17
      От: Предно ляво колело блокира - моля за помощ

      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
      Диференциала според мен. Средния лагер на пиньона ти е пред блокиране и за това понякога блокира едната полуоска, а понякога отхлабва и си имал късмета да се прибереш нормално. Не я напъвай - ще счупиш нещо. Просто трябва да диагностицираш , защото следва блокиране на дифа и ......
      Така смятам ,защото ми се случи същото. Някъде на заден ход си ударил дифа . Капака на дифа (неговата гарнитура ) е изпуснал маслото и сега си без масло в дифа . Провери го !
      Ако е само лагер на главина е по-добре, но ........
      Успех !
      колегата писа че е блокира ляво колело не диферинциала.

      Коментар


      • #18
        От: Предно ляво колело блокира - моля за помощ

        Първоначално публикуван от gergovia Преглед на мнение
        благодаря ви колеги за помоща,евала че ги има тези форуми
        И какво стана, оправи ли я?
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • #19
          От: Предно ляво колело блокира - моля за помощ

          Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
          Старата Фиеста Ескорт Орион на предните главини са с по 2 конусни и се стяга яко.Може да са объркали нещо при набиването.
          Потвърждавам!
          При ескорт и на задните колела са с два конусни лагера и се стягат яко.

          Коментар


          • #20
            От: Предно ляво колело блокира - моля за помощ

            Първоначално публикуван от Пламен М Преглед на мнение
            Потвърждавам!
            При ескорт и на задните колела са с два конусни лагера и се стягат яко.
            Остава се с впечатление, че и на Нивата лагерите трябва да се стягат до откат. Нищо подобно !
            След смяна на лагер се стяга силно за да прибере всички хлабини (ако има). После се отвива и се стяга САМО на ръка ( с толкова сила) . Никакво притягане или подобно. Както е писал Ясен.
            Дори за да е от полза за младите и нови колеги - това трябва да е някъде казано на видно място.
            Лагери на предни главини на Нива не се стягат. Иначе - до 3 хиляди км(ако изкарат и толкова) и ..... пак нови лагери.

            Коментар


            • #21
              От: Предно ляво колело блокира - моля за помощ

              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
              Остава се с впечатление, че и на Нивата лагерите трябва да се стягат до откат. Нищо подобно !
              След смяна на лагер се стяга силно за да прибере всички хлабини (ако има). После се отвива и се стяга САМО на ръка ( с толкова сила) . Никакво притягане или подобно. Както е писал Ясен.
              Дори за да е от полза за младите и нови колеги - това трябва да е някъде казано на видно място.
              Лагери на предни главини на Нива не се стягат. Иначе - до 3 хиляди км(ако изкарат и толкова) и ..... пак нови лагери.

              Всъщност говорехме, че има автомобили, които са с конусни лагери и се стягат до откат. А, че при Нива не е така, стана ясно още по-горе.

              Коментар


              • #22
                От: Предно ляво колело блокира - моля за помощ

                Пичове, НЯМА кола, на която лагерите да се стягат до откат! От такива юнашки изпълнения само бела става.
                Ако по документи пише, че лагера се стяга с 18 кила на метър и някой як мАж го стегне на 30, лагера си заминава като стой та гледай.
                Като пише 21, стягаш с 21. Като пише, че се оставя хлабина, Ясен го е написал по-горе най-лесния начин за домашни условия.
                Четете! Сервизната документация не секретна.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #23
                  От: Предно ляво колело блокира - моля за помощ

                  Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                  Сервизната документация не секретна.
                  Еле па за Лада. Ама обясни го на монтьорите.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Предно ляво колело блокира - моля за помощ

                    Като чета оплаквания и въпроси относно различни проблеми по колите на хора, които не са написали от къде са, все си мисля, че само навъртат постинги. Е, как да им помогна? Ако знам, че е от София, където съм аз, бих го пратил при монтьор, който ми е правил такъв ремонт на Нивата. Да, а ма не...
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Предно ляво колело блокира - моля за помощ

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      Като чета оплаквания и въпроси относно различни проблеми по колите на хора, които не са написали от къде са, все си мисля, че само навъртат постинги. Е, как да им помогна? Ако знам, че е от София, където съм аз, бих го пратил при монтьор, който ми е правил такъв ремонт на Нивата. Да, а ма не...
                      Не помага. Пишеш, бришеш, обясняваш, накрая - няма попълнени профили.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Предно ляво колело блокира - моля за помощ

                        Той човека си написал, че излязъл от сервиза и колелото блокирало. Да чете форума и да казва на монтьорите, кое как се прави? Проблема е, че малко са качествените майстори. Сервизите са пълни със всякакви трошки и голяма част от тъй наречените майстори седят там с едничката мисъл да изкарат някой лев докато излезе нещо по-добро. Влизал съм в сервиз и виждам с най-обикновенна тресчотка да развиват глава, с тесла вместо чук, най обикновени гаечни ключове. Та те да не ремонтират колело или каруца. А иначе ненадминато самочувствие - остави колата, ще я оправим и плащане на час. А пък, колко ще се почесват и пушат отделен въпрос. Голяма част от пишешите тук не четат форума, да си свалят ръководства, но и голяма част нямат нужните условия - гараж и инструменти. И преди всичко мерак.
                        Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Предно ляво колело блокира - моля за помощ

                          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                          Пичове, НЯМА кола, на която лагерите да се стягат до откат...
                          За да сложа край на спора, ще направя още едно уточнение.
                          Със думичката "откат", се опитахме да разграничим, че има автомобили с конусни лагери, при които се стяга без да се оставя някаква хлабина.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Предно ляво колело блокира - моля за помощ

                            Първоначално публикуван от Пламен М Преглед на мнение
                            За да сложа край на спора, ще направя още едно уточнение.
                            Със думичката "откат", се опитахме да разграничим, че има автомобили с конусни лагери, при които се стяга без да се оставя някаква хлабина.
                            Хлабина има, но тя си е предвидена при изработката на лагера, едните черупки са мъъъничко по-дълги... не помня кои обаче.
                            Не се заяждам, но утре някой ще тръгне да си стяга Фордчето (примерно) с голямата тръба и после ще плаче.
                            Пак казвам, четене му е майката.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Предно ляво колело блокира - моля за помощ

                              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                              Хлабина има, но тя си е предвидена при изработката на лагера, едните черупки са мъъъничко по-дълги... не помня кои обаче.
                              Не се заяждам, но утре някой ще тръгне да си стяга Фордчето (примерно) с голямата тръба и после ще плаче.
                              Пак казвам, четене му е майката.
                              Колега, едно е лагера да си има нужната хлабина още при изработката и съвсем друго е да му оставиш ти хлабината.
                              Мисълта ми е, че едни и същи лагери се стягат по два различни начина според зависи, защото по-горе бе заявено друго.
                              А относно стягането, ако отворим техническата спецификация на даден автомобил, ще се окаже, че трябва да си носим динамометричен ключ и гума ако спукаме.
                              Не отричам, че е по-добре да се стегнат лагерите на килограмите, които трябва, но твърдя, че и с "голямата тръба", всеки по-опитен и технически грамотен човек, би се справил не по-малко зле.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Предно ляво колело блокира - моля за помощ

                                Последно от какво е блокирало колелото?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X