Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Турция-приказка без край

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Турция-приказка без край

    Екстра пътепис.
    И написаното.
    И снимките.
    И скрития сарказъм
    Пожелавам следващото пътуване да е някъде по-далеч, за да е по-голям пътеписът естествено

    Лека му пръст на Вашият приятел.
    .

    Коментар


    • #32
      От: Турция-приказка без край

      Първоначално публикуван от tozzidozzi Преглед на мнение
      В двора на хотел "Bin Bir Gedje" ни посрещна местен усмихнат гьозлемец(гьоремец).Вместо да ни приветства с Мерхаба,дясната му ръка юнашки се стоварва върху скованата ми от път гърбина и с не лошо нашенско произношение казва:Ти си смръдливо магаре!
      Онемях!
      За едно нещо беше прав!Че съм магаре...така е.И баба ми като дете ми казваше: "Тодоре дърто магаре"-затова ,че съм направил поредната беля.
      Но чак пък и смръдливо.....(да ни е надушил от дългото пътуване?)Съмнявам се!
      Вместо да се впечатля от родната ни реч не чак толкоз омайна и сладка му отвърнах;
      – Бен йок магаре,бен актьор Булгаристан"Гюмуз".
      Този път той онемя.Сетне прегърна морните ни тела и ни покани на чай за добре дошли.
      Оказа се,че знае доста български думи сред които и много неприлични.Бил излъган от други българи ,че означават нещо като;Добре дошли?,Как пътувахте?Ама нейсе.
      Веднага заподозрях пътешествениците от Кейп Таун,за които знаех,че са отсядали в същия хотел!(с тях лично ще се разправям).
      Сега намирам време да "почета",но не мога защото през сълзи от смях трудно се чете,а като добавя и задавянето ми с цигарен дим-четейки,съм склонен да си мисля,че гостоприемният ти домакин е имал пълно,не отчасти право,а и баба ти...."магаре",но не се знае колко дърто?!
      Цък....не сме го учили ние....,но ако искаш може да се "разправяме"?!

      Тоци,стигнал съм само до тук и се забавлявам на 100%,БЛАГОДАРЯ!!!,продължавам,дано да успея.....якооооо

      Поздрави,
      търся си подписа....

      Коментар


      • #33
        От: Турция-приказка без край

        Жалко за финала....защо наистина е отвратително да се прибираш в България?!?!


        Поздрави,
        търся си подписа....

        Коментар


        • #34
          От: Турция-приказка без край

          За пръв път ми се случва след четене на пътепис да се чувствам все едно излизам от залата след добра постановка или филм...
          Явно ти е в кръвта. Благодаря!
          Зима иде

          Коментар


          • #35
            От: Турция-приказка без край

            Прекрасен пътепис !!!

            Приеми моите сърдечни поздравления !

            Коментар


            • #36
              От: Турция-приказка без край

              Много се радваме на вашето пътуване и разказ, движихме се с вас, докато четохме!
              Мир на прахта на приятеля ви...

              Обикаляме и извън родината с приятелката ми със същия мотор като вашия. Бихме се срещнали с вас по пътищата с удоволствие

              Коментар


              • #37
                От: Турция-приказка без край

                Първоначално публикуван от mastora Преглед на мнение
                Много се радваме на вашето пътуване и разказ, движихме се с вас, докато четохме!
                Мир на прахта на приятеля ви...

                Обикаляме и извън родината с приятелката ми със същия мотор като вашия. Бихме се срещнали с вас по пътищата с удоволствие
                Благодаря!Ами на пролет ще се видим!

                Коментар


                • #38
                  От: Турция-приказка без край

                  Хубав пътепис.
                  Още по-хубави хора!
                  Дай боже всекиму такива спътници!

                  Поздрави

                  Коментар


                  • #39
                    От: Турция-приказка без край

                    И на мене ми хареса пътеписа, особено в тези зимни дни ,в които нямамного-много какво да правиш и се задържаш повечеф пред компютъра си препрочетох отново с удоволствие.
                    Радва ме че Фрийуинда ви е закарал толкова далече, а не ми се виждаш хич дребен. Аз също карам такъв мотор и много го обичам , а сега го гледам жално в гаража в момента, но само да се затопли-и-и... ще отида на село! ) Би ли споделил с какви гуми си, аз от моите съм доволен ,но от любопитство да ми кажеш!? Имах сходен проблем с акумолаторите и се оказа от реле -регулатора, който смених и се реши моментално. Много здраве от Плевен!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Турция-приказка без край

                      Привет! Може би въпросът ти е към tozzidozzi , но и аз да споделя, може да съм от полза
                      Аз го карам с Мichelin Аnakee около 22-23 хиляди км. Трябва да има и по добри гуми, особено предната

                      Коментар


                      • #41
                        От: Турция-приказка без край

                        Благодаря!
                        Много забавен и полезен пътепис.
                        Мир на параха на приятеля ви!
                        VARADERO SD2

                        Коментар


                        • #42
                          От: Турция-приказка без край

                          Eто и забравеното клипче!


                          Коментар


                          • #43
                            От: Турция-приказка без край

                            Благодаря за клипа!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Турция-приказка без край

                              И клипът, и снимиите, и описанието.... Супер! Благодаря!
                              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                              Коментар


                              • #45
                                От: Турция-приказка без край

                                Благодаря !
                                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X