Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Нов" член на клуба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Нов" член на клуба

    Здравейте,

    Решил съм да се присъединя и аз към марката Нисан.
    Харесал съм си едно Терано2.4 Газ/Бензи (http://www.cars.bg/u84579).
    Дали случайно някой от вас не е ходил да го оглежда и ако може да сподели малко лични впечатления.
    Иначе е с газов инжекцион, тече му масло от радатъчната кутия, имало е удар отпред, който е оправен, предното стъкло е сменяно - в общи линии е това.
    Ще съм благодарен за всякаква информация относно модела и колата.

    Благодаря.
    Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
    Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
    Opel Campo 3,1 TD '99
    Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

  • #2
    От: "Нов" член на клуба

    За тия пари трябва да е перфектен. Иначе, както говорихме, раздатката не би трябвало да е голяма беля. Просто трябва да се смени я семеринг, я някоя течна гарнитура. Поне аз за друго не се сещам.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: "Нов" член на клуба

      Първоначално публикуван от ogimaster Преглед на мнение
      ... имало е удар отпред, който е оправен, ....
      A Airbag-а (-ците) оправен ли е?
      Един съвет от мен - първо добре оглеждай, питай за всичко (искай да видиш всички документи) после се влюбваи в колата (че любовта е сляпа), защото влюбиш ли се и без двигател да е няма да ти пука.

      Коментар


      • #4
        От: "Нов" член на клуба

        Ербеците се проверяват лесно, поне на прима виста. Като дадеш контакт, лампата трябва да светне, и после да си изгасне (бави се няколко секунди, преди да изгасне). Ако изобщо не светне, значи или е изгоряла, или махната. И в двата случая имаш право да се съмняваш.

        После, ако си продължи да свети, може да е по 2 причини - или наистина да не е в ред, или някой да се е опитал при немахнат акумулатор да откача някой от ербеците (каквато грешка и аз направих). Ако второто - в NISSAN раздела има тема "Мига ми лампата на AIRBAG-а...". Вътре в крайна сметка съм описал процедурата по нулиране. Става с ключето за плафона на шофьорската врата супер лесно. Ако след процедурата продължи да мига или да свети, значи има нещо не в ред в ербеците.

        Както ти казах, на тая криза за тая цена и комплектовка, трябва да е в перфектна форма и без грам ръжда никъде, както и никакви странно светещи лампи и прочие. Допустимо е само дисплейчето между уредите да ти прави проблеми чат-пат, но това си им е хроничен проблем на тия след 2000г.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: "Нов" член на клуба

          Здравейте,

          Лампа за Еърбеците не свети (била изгоряла уж), според мен просто са я махнали, защото гледам че и волана е друг.Това според мен не е толкова голям проблем, но видях следи от ръжда в коша при предницата - явно от удара.
          По отношение на цената - свалил съм 1500 лева, ама да не ми излезнат през носа ;-)
          Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
          Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
          Opel Campo 3,1 TD '99
          Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

          Коментар


          • #6
            От: "Нов" член на клуба

            Е, те станаха много нещата. Удряна - правена (ама как да знаеш че не е усукано шаси, или нещо друго), ербеци смятай че няма (крушката съм сигурен на 99.9999999999999% че е махната), сменян волан (отдолу има лентов кабел, не е ясно какво му е състоянието и как е монтиран), сега и ръжда (пак не е фатално, ама е неприятно), раздатката тече, вероятно и километража е въртян, вероятно крепежите на бронята, фаровете, решетка и пр., не са направени като хората, ако не са сменяли, а кърпили положението.

            Честно казано не знам какво да те посъветвам.... Не можеш да очакваш че стара кола ще е като от магазина, ама знае ли се какво друго ще изкочи. Гледа мойто, покара... Сравнявай. Мойто го взех за 12000, ама баш когато цените бяха доста по-добели от сега. Ама освен оня калник, нямаше грам друг кусур, освен един незатварящ се прозорец и счупени захвати на пластмасата на таблото, като и двете са сравнително често срещан проблем. Ама по всички системи, двигател, ходова част, окачване, всичко беше на 6, и продължава да си е.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: "Нов" член на клуба

              Смятам да посетя колегата kiki.t и andro160 да погледнат кочинката и да изкажат компетентно мнение и тогава ЖЕНАТА ще реши;-)
              Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
              Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
              Opel Campo 3,1 TD '99
              Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

              Коментар


              • #8
                От: "Нов" член на клуба

                Първоначално публикуван от ogimaster Преглед на мнение
                Смятам да посетя колегата kiki.t и andro160 да погледнат кочинката и да изкажат компетентно мнение и тогава ЖЕНАТА ще реши;-)
                Действай!

                ...и гледай твоята дума винаги да е последна, дори и тя да е "Да, мило!"
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: "Нов" член на клуба

                  Доста са забележките за тези пари,ако можеш намери компетентен колега и гледайте заедно.
                  Форд Маверик 2,4i 12v 1994.

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Нов" член на клуба

                    Не ми звучи читаво всичко това. Изчакай с присъединяването. Нисан е хубава марка, ама точно на този екземпляр прекалено много са кусурите. Търси нещо друго и не бързай. Ако е пак Нисан, ще те приветстваме в клуба.
                    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Нов" член на клуба

                      Здравейте,
                      Сега да се похваля - не съм я купил.
                      Стигнах само до подемника на един познат, измихме маслото отдолу и видяхме ръждите по купето - а те бяха много и все на неудобни места.
                      След като отказах покупката, продавача каза че щял да маскира ръждите, така че другите след мен да не ги забележи.
                      Колата е Нисан Терано2 2000г. цвят бордо с номер С 2620 ХС - внимавайте при огледа.
                      Сега продължавам с издираването на ТЕРАНО, пък да видим.
                      Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                      Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                      Opel Campo 3,1 TD '99
                      Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X