Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реотани за прозорци!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Реотани за прозорци!

    Аз да се включа с едно питане, да не отварям нова тема. Споделете някой пиниз против замръзване на ключалките. Сутрин или късно вечер имам проблем. Тоя ключ вкарване няма, а като го вкарам някак си завъртане няма. Пръсках с едно спрейче дето се продават за замръзнали ключалки ... БЕЗ РЕЗУЛТАТ
    Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

    Коментар


    • #62
      От: Реотани за прозорци!

      Първоначално публикуван от Петър Пенчев (tyto_) Преглед на мнение
      Аз да се включа с едно питане, да не отварям нова тема. Споделете някой пиниз против замръзване на ключалките. Сутрин или късно вечер имам проблем. Тоя ключ вкарване няма, а като го вкарам някак си завъртане няма. Пръсках с едно спрейче дето се продават за замръзнали ключалки ... БЕЗ РЕЗУЛТАТ
      Проблема вероятно е в бравата, не в ключалката.

      Коментар


      • #63
        От: Реотани за прозорци!

        Абе рядко се случва, тук няколко пъти 2-3 при по-голям студ се случи иначе няма проблем. И на двете е така, не само на едната, да кажеш, че е от бравата. Самата ключалка си замръзва
        Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

        Коментар


        • #64
          От: Реотани за прозорци!

          При вече замръзнали ключалки спрейче. Профилактично зимно време с помощта на ключа съм вкарвал в ключалката глицерин. Но най-добрия метод е дистанционното централно отключване и заключване. Вече не е скъпо!
          Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

          Коментар


          • #65
            От: Реотани за прозорци!

            Ммммм, там пък други мизерии могат да станат. Като няма ток и как се отключва не знам =) Както и да е. Вярно е, че е удобно централното. Може да се помисли за вариант. Просто някога, когато се купува колата само една аларма се сложи за каското, централното не беше на дневен ред =) Благодаря ! И аз за глицерин знаех.
            Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

            Коментар


            • #66
              От: Реотани за прозорци!

              Първоначално публикуван от Петър Пенчев (tyto_) Преглед на мнение
              Ммммм, там пък други мизерии могат да станат. Като няма ток и как се отключва не знам =) Както и да е. Вярно е, че е удобно централното. Може да се помисли за вариант. Просто някога, когато се купува колата само една аларма се сложи за каското, централното не беше на дневен ред =) Благодаря ! И аз за глицерин знаех.
              Като няма ток, с ключа си се отключва пак.

              Коментар


              • #67
                От: Реотани за прозорци!

                Да се включа и аз . Имах подобен проблем, точно със централното на витарата. Някъде замръзваше заключващият механизъм на шофьорската врата и нито с ключ, нито с дистанционното се отключваше. За 40 минути каране, с усилено парно, се оправяше. Аз го напръсках със силиконов спрей, навсякъде където можех да бръкна (за гумени уплътнения) и от тогава нямам ядове. Глицерина пак става, но трябва да капеш с него, а това е под налягане и достига до по-трудно достъпни места.

                Коментар


                • #68
                  От: Реотани за прозорци!

                  Можеш ли да дадеш малко повече информация за този спрей, че ми е непознат нещо. От къде може да се добави, ориентировъчна цена. =)
                  Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                  Коментар


                  • #69
                    От: Реотани за прозорци!

                    Абе напръскай я с WD40 и нямаш грижи! Преди студовете да почнат напръсках моите на двете врати и нямах никакви проблеми! Натикай оная червена сламка дето я продават с WD40-то вътре в патрона и там пръскай също!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Реотани за прозорци!

                      За това не се бях сетил. Даже сега като слизам, ще ги пръсна. Това WD е уникално, за всичко помага Един флакон от него винаги трябва да е под ръка
                      Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                      Коментар


                      • #71
                        От: Реотани за прозорци!

                        Първоначално публикуван от Петър Пенчев (tyto_) Преглед на мнение
                        За това не се бях сетил. Даже сега като слизам, ще ги пръсна. Това WD е уникално, за всичко помага Един флакон от него винаги трябва да е под ръка
                        ВДто ще помогне временно. По-добре е силиконовия спрей. Има го по повечето големи вериги безиностанции.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Реотани за прозорци!

                          Ако се върнем на темата,да кажа ,че и аз от доста време търся такива нагреватели. Няма и няма , всъщност намирам в САЩ, Англия и Русия,но само каквито са се предлагали а сега вече не продават.и това ви казвам само за тези които са ми отговорили. Имам и едни в САЩ от който няман отговор,ето линк към тях:
                          http://www.frostfighter.com/
                          едни от Русия които казаха ,че евентуално от другата година може да имат доставка.ето и линк към тях :

                          http://translate.google.bg/translate...ters%2F&anno=2

                          Моето мнение е ,че са спрени от производство или ако евентуално има някъде ще е трудно да се намерят.А за да се спрат от производство предполагам има основателна причина,или не са толкова ефективни или траят от ден до пладне.
                          Важното е с какво ще ги заменят? До тук става въпрос само за тези които са автърмаркет.Тези мъничките духалки които се включват кум запалката са много гола вода.Има ги навсякъде но мисля ,че ще последват лепящите се нагреватели.
                          В ебей имаше нагревател без вентилатор и се слагаше на стъклото с гумена вендуза, реших да го пробвам и не ми даде да го платя.Веднага след това германеца дето го продаваше ми писа."Как съм го намерил,те отдавна не предлагали и били изтрити от ебай".Така и не разбрах как се бе получило така.Май ще трябва да се сменят колите и това ще е единственото решение.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Реотани за прозорци!

                            Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
                            .Май ще трябва да се сменят колите и това ще е единственото решение.
                            Така е. Все пак сме 2013г. /ХХ и първи век/.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Реотани за прозорци!

                              От тоя линк - http://www.frostfighter.com/ - тово са за задни стъкла! те си го пишат а се търси за отпредзе

                              ВДто ще помогне временно. По-добре е силиконовия спрей. Има го по повечето големи вериги безиностанции.
                              Хич не е временно ами си седи доста време омазано - ефекта няма да е по малотраен от друг спрей!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Реотани за прозорци!

                                Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
                                .. а се търси за отпредзе
                                А търсенето и питането беше за задните странични първоначално,, когато я имах нивата.Така и не намерих вариант
                                Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                                Dacia Duster 4WD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X