Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реотани за прозорци!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Реотани за прозорци!

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Ясене, виж че не е проста серпентина, ами има и нещо друго закачено. Нищо чудно да е термостат, или нещо от сорта, като на мойта система за рециркулация на обратната нафта от помпата. Аз не вярвам да греят водата за чистачките до 80-95 градуса. А няма и особен смисъл от това.
    Предполагам, че това нещо е терморегулатор, който спира циркулацията на горещ антифриз през казанчето за чистачките когато тя достигне определена температура. Но sparkybg е прав - няма смисъл и тя да е примерно 80-90 градуса ако антифриза е толкова. Може би около 40...

    Коментар


    • #32
      От: Реотани за прозорци!

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Определено има смисъл и при околна температура 40 градуса с плътен слой мухи по стъклото нямам нищо против да го мия с 90 градуса вода.

      Има едни дюзи, които разбиват струята на много ситни капчици - те може и да помагат. Може и просто бенцовото стъкло да е по-държеливо или изобщо автомобилните да са такива. Ще пробвам на някоя от кошниците - и без това стъклата са захабени.
      Такива дюзи, че даже и с подгряване май, продават в ем комплект. За шкода фабия, например. Цената им обаче май беше неприятна. Има ги в сайта им - ако искаш погледни. То е хем сърби, хем боли - като пръскат, много добре разнасят течността на голяма площ, Но докато не мине чистачката от там, практически нищо не виждаш, все едно стъклото е яко запотено. От друга страна пръскалките на тераното (2 с по 2 дюзи всяка), колкото и да ги регулирам, все се случва, на скорост или на място, да има някое ъгълче, до което течност не стига, и там чистачката просто си маже ли маже...
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: Реотани за прозорци!

        На 124-ката дюзите са с по 2 изхода, а за по-новите мерцове съм чувал, че има дори и с 3, че и с термотопление.

        Коментар


        • #34
          От: Реотани за прозорци!

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Ясене, виж че не е проста серпентина, ами има и нещо друго закачено. Нищо чудно да е термостат
          Това на снимката не знам какво е.
          На моя, а и на другите, които съм виждал, серпентината изглежда по друг начин и няма съвършено нищо по нея.
          Досега не съм чул за спукано стъкло при миене през зимата - при МБ.

          Коментар


          • #35
            От: Реотани за прозорци!

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Това на снимката не знам какво е.
            На моя, а и на другите, които съм виждал, серпентината изглежда по друг начин и няма съвършено нищо по нея.
            Досега не съм чул за спукано стъкло при миене през зимата - при МБ.
            А какви са дюзите там - струйка или мъгла?

            Коментар


            • #36
              От: Реотани за прозорци!

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              А какви са дюзите там - струйка или мъгла?
              Две двуструйни с подгряване и отопляем маркуч към тях.

              Коментар


              • #37
                От: Реотани за прозорци!

                Водата докато излезе от дюзата и стигне до стъклото се охлажда поне с едно 20 градуса. То и на нивата ( а и на всяка кола), като се кара малко по-дълго температурата на водава в чистачките става около 60-80 градуса. Просто толкова е в отсека на двигателя. Допълнителното подгряване е смислено само ако е необходимо бързо размразяване, ако течността е замръзнала, което принципно не е добре да става. Освен това между резервоара и пръскалката има поне един метър маркуч, който в общия случай е неотопляем и се допира до студените ламарини. Така че мисля че не е много фатално каква е температурата на водата в казанчето. Тези дюзи които правят нещо като мъгла имат един много голям недостатък. В студено време (под -10), като пръснат и върху стъклото се получава един много хубав тънък лед, който чистачките трудно изчистват. Трябва стъклото също да е топло (вътре парното да работи здраво).

                Коментар


                • #38
                  От: Реотани за прозорци!

                  Дюзите гледани отдолу, под капака.



                  Маркучите с клапана за връщане/спиране на течността.



                  Самият клапан.



                  Снимките показани досега не са мои. Автомобилът е 124-ка.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Реотани за прозорци!

                    К'во се захапахте с предните стъкла... там е лесно. Пускаш парното и след минута-две си готов. Ако има камара сняг и е кучешки студ - след 5 минути. То и без това в колата ще е бати хладилника преди това.
                    Проблема е в задните странични - нито обдухване, нито отопление. Не, че не може да се кара и така, просто е дискомфортно и се налага да се върти човек наляво, надясно и да "надзърта". В натоварено градско си е гадно, поне още 10 мимути след тръгване.

                    П.П. Пръскалките на Витарника са с по 3 дюзи, на който са му малко, има предвидено място за още един комплект. Няма никакъв начин остане сухо място по стъклото. Тъпото е, че казанчето за течност е смешно малко - към 3 литра някъде.
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Реотани за прозорци!

                      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                      К'во се захапахте с предните стъкла... .
                      Мдаа - от страничните стъкла плавно се пренесе разговора към задните, а после и към предните...
                      Във форум ВАЗ се дискутира Мерседес...

                      Нещо се отплесна моабета

                      Коментар


                      • #41
                        От: Реотани за прозорци!

                        Eдно време по цяла зима ходех нощем на варда за лисици. Едва ли има нещо по-кофти, като премръзнал и натоварен с багаж си намеря колата покрита с лед. Нивата ми беше толкова "високотехнологична" (вж. постинг #10), колкото да има стъкла и падаше яко стъргане. Докато намерих трайно и евтино решение - стари вестници. Лепвах ги на стъклата и после ги махах покрити със скреж за 0-време.
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #42
                          От: Реотани за прозорци!

                          Аз да не се изложа нещо, ама гледах че продават едни спрейове за размразяване - дали пък няма да помагат? Приличат на препарат за миене на стъкла. Ама струват все пак някакви пари...
                          А относно подгряването на предните стъкла - някой има ли наблюдения над чистачките с подгряване, тяхната цена, ефективност и места от които могат да се закупят, както и приложението им върху конкретният автомобил.
                          Александър

                          Коментар


                          • #43
                            От: Реотани за прозорци!

                            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                            Аз да не се изложа нещо, ама гледах че продават едни спрейове за размразяване - дали пък няма да помагат?
                            Не.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Реотани за прозорци!

                              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                              Аз да не се изложа нещо, ама гледах че продават едни спрейове за размразяване - дали пък няма да помагат? ....................
                              Миналата зима ползвах такъв спрей. Работи супер добре като се напръска обилно. Свършва бързо и не излиза много евтино.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Реотани за прозорци!

                                Тези, които работят, съдържат спирт. По-евтино (доста по-евтино) го продават под кодовото название "спирт за горене", а пръскалка от препарат за прозорци все ще ти изостане отнякъде.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X