Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реотани за прозорци!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Реотани за прозорци!

    След като си стоял 5-6 часа в гората на пусия при -10 градуса, после откъде ще я вземете тая топла вода и сол или с бързоварче към запалката.
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

    Коментар


    • #17
      От: Реотани за прозорци!

      Тази сол нещо не звучи добре. Вместо десетина минути стъргане в студа, стигнахме чак и до застрахователите. Какви ли не "екстри" ражда мързела...
      Only after the last tree has been cut down,
      Only after the last river has been poisoned,
      Only after the last fish has been caught,
      Only then will you find that money cannot be eaten.

      Коментар


      • #18
        От: Реотани за прозорци!

        Нагревател на предният джам съм виждал на големи Мерцедеси и Опели-една или две жички вървят успоредно на уплътнението на стъклото. Сигурно идеята е да размръзнат чистачките. На всички нови комбита има нагреватели на задните странични на багажника. Вграден в самото стъкло, почти незабележим, слагат на скъпите Мерцели. Това с купуването и лепенето на станиол е ялова работа-работи много зле и за кратко.
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #19
          От: Реотани за прозорци!

          Виждал съм нагревател на предното стъкло на Форд Ескорт Джиа(92-93г.).Беше си като нагревател на задно стъкло само,че нагревателите не бяха прави а зигзагообразни,пускаше се от отделно бутонче.

          Коментар


          • #20
            От: Реотани за прозорци!

            Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
            Тази сол нещо не звучи добре. Вместо десетина минути стъргане в студа, стигнахме чак и до застрахователите. Какви ли не "екстри" ражда мързела...
            Не е само стъргането, с топлата водичка се предотвратява и замъгляването от издишания въздух след това. За застрахователите споменах , щото ми мина през акъла , че веднага ще се намери кой да даде мнение , че ще се спука стъклото понеже е закалено ....... та да си поспестим дискусиите.

            Колега Станкович , щом стоиш по 5-6 часа в гората на пусия при -10 , ти просто си си корав тип и такива глезотии не са за теб. Горния съвет се отнасяше само за глезльовци и глезли ;-).
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #21
              От: Реотани за прозорци!

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              ...А виж обединяването на преливното казанче и на пръскалките в едно, като на японските коли...
              Ъ? Такова чудо сефте чувам. Един пластмасов съд, разделен за чистачките и антифриза? Предполагам поне с отделни капачки?

              А подгравянето и аз съм го мислил, ама нищо не съм измислил. Само огледалата са лесни - кантал отзад и дребна електроника за 2-3 лева, ако не се уцели правилната консумация. Работи. Правих си го едно време на транзита. Все се каня и на тераното, ама все не стигам до това.

              А самоделно за предно стъкло - не виждам как. На втората минута каране виждащите се жички ще ме побъркат.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Реотани за прозорци!

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Ъ? Такова чудо сефте чувам. Един пластмасов съд, разделен за чистачките и антифриза? Предполагам поне с отделни капачки?
                И на мойта не е така ...... но съм чувал за някои модели Мерцедес.
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #23
                  От: Реотани за прозорци!

                  Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                  И на мойта не е така ...... но съм чувал за някои модели Мерцедес.
                  Подгряването на миещата течност при МБ е решено със серпентина, през която минава охладителна течност. Серпентината е потопена в казанчето с миеща течност.

                  Тази екстра върви комплект с електроподгреваем шланг от казанчето до дюзите.

                  В комплекта влиза и електрообогреваеми дюзи.

                  Включва се автоматично, заедно с подгрева на страничните огледала, при температура под +5 градуса С.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Реотани за прозорци!

                    На всички мерцедеси, които съм имал казанчето за чистачките е отделно от това за антифриза.



                    В казанчето за течност на чистачките влизат тръби във формата на серпентини през които циркулира антифриз. Когато двигателят е загрял и течността за чистачките придобива същата температура.





                    Коментар


                    • #25
                      От: Реотани за прозорци!

                      Интересно. Винаги съм си представял, че ако полея стъклото с вода, много по-топла от него самото, ще се пукне. Може мерцедесовите да са различни, разбира се.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Реотани за прозорци!

                        Някои ФВ фабрично са с подгряване на миячното на предното стъкло, ама не от антифриза, а с ток. Ако изпърцаш вряла вода на джама при минусови температури, няма как да остане здрав...мисля.
                        Животът е харизан кон според мен...

                        Теди

                        Коментар


                        • #27
                          От: Реотани за прозорци!

                          Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                          Някои ФВ фабрично са с подгряване на миячното на предното стъкло, ама не от антифриза, а с ток. Ако изпърцаш вряла вода на джама при минусови температури, няма как да остане здрав...мисля.
                          Ами явно не му става нищо на джама. Случвало ми се е многократно да мия стъклото с гореща вода от казанчето при температури доста под минуса и винаги е оставал здрав. Предполагам, че инженерите на Мерцедес си разбират от работата, щом са го приели като решение и доста години го ползват.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Реотани за прозорци!

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Интересно. Винаги съм си представял, че ако полея стъклото с вода, много по-топла от него самото, ще се пукне. Може мерцедесовите да са различни, разбира се.
                            Ясене, виж че не е проста серпентина, ами има и нещо друго закачено. Нищо чудно да е термостат, или нещо от сорта, като на мойта система за рециркулация на обратната нафта от помпата. Аз не вярвам да греят водата за чистачките до 80-95 градуса. А няма и особен смисъл от това.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Реотани за прозорци!

                              Реотанчетата наистина са глезотийка, която обаче ще ти спести доста време да потропваш около колата със стъргалката.
                              Е има и друг вариант, на който му е студено да си седи вкъщи.
                              Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                              Dacia Duster 4WD

                              Коментар


                              • #30
                                От: Реотани за прозорци!

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                не вярвам да греят водата за чистачките до 80-95 градуса. А няма и особен смисъл от това.
                                Определено има смисъл и при околна температура 40 градуса с плътен слой мухи по стъклото нямам нищо против да го мия с 90 градуса вода.

                                Има едни дюзи, които разбиват струята на много ситни капчици - те може и да помагат. Може и просто бенцовото стъкло да е по-държеливо или изобщо автомобилните да са такива. Ще пробвам на някоя от кошниците - и без това стъклата са захабени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X