Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

    Аз залагам на мишегона, струва ми се най-ефикасно.
    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
    Само DIESEL !!!

    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

    Коментар


    • #17
      От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      До сега не съм виждал домашна котка да улови възрастен плъх, още повече - сив. Най-страшният им враг са невестулките. Независимо, че са 2-пъти по-дребни от плъха, те са толкова свирепи и бързи, че го бият като боксьор чучело. Ухапват го в тила и го отнасят още жив на малките си, за да се учат на добри маниери при приготвяне на манджата и хранене.
      Не си виждал Вакарелски плъходавЗахапва го отзат за врата и плъха само пищиОще имам от тези хубавици шарени кафяво и бяло .Сега си оставих една млада на три месеца почна да носи мишлета
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #18
        От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

        Спама си е спам, ама Мишоци да дава акъл за мишки - не е чиста тук работата.

        Коментар


        • #19
          От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

          Аз емпирично стигнах до извода - Оправия НЯМА!!!!

          Пробвал съм всичко.

          Всичко!

          ВСИЧКО!!!

          в съседния гараж имаше много картофи..
          в моя - много, ама много, хищни, гладни, неуморими, неизтребими, неотровими, вечни мишки

          изядоха ми инсталацията
          възстанових, продадох

          на второто пълчище съседа разкара картофите, напастта изчезна
          Не, че не изяде отрови, по тегло еквивалентни на картофите ( или на колата, де да знам ) - поражения нямах, де

          но ....

          Аз лично се бях предал..

          Коментар


          • #20
            От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

            Ще ви кажа безотказен начин за спасяване от плъхове,ако имате гараж-на открито,ако е колата не става!
            Научил съм го от стари хора,изпитал съм го лично и няма грешка!
            И така-в гаража слагате закрит капан(не открит с пружина,която затиска гадината),залагате хубава стръв(филе Елена,например),и като се хване гадта я оставяте в капана,докато не умре!Гарантирам,че повече плъх там няма да влезе!Работата е,че плъховете са много умни,организирани,имат строга йерархия и си обменят перфектно информация!Та,докато плъхът в капана е жив казва на другите,че тук е опасно и да бягат!
            Преди 15 години имах МВ W-123 и в гаража(бетонна клетка)се навъди много от тая гад-бяха прегризали тънката бетонна основа на няколко места и сутрин ми се хилеха поне няколко и с нежелание се отместваха...ритах вратата преди да отворя!А под капака няма да ви казвам кво беше от плъши лайна и остатъци!
            След,като хванах първия плъх в капана-КРАЙ!И така вече 15 години!
            Вижте какво шъ мъ черпите-само газ и мас не пия!
            Който изпробва метода моля да е откровен при споделянето на резултата,а не да се чуди как да изклинчи от черпнята!

            П.П. Мисля,че ако колата е на открито и под нея се остави капан с жив плъх също други гадини няма да припарят до нея!Оставете капана с плъха там и доста след,като е умрял-аз "моя" го държах двайсетина дена...

            Плъхът живее около седмица в капана.
            От кучетата гарантирано дакелът по презумпция им е най-големият враг!

            Очаквам нещо,като Нобелова награда...или поне почерпка на Събора...!
            Последно редактирано от mbenz; 01-09-10, 22:09. Причина: допълнение
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #21
              От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

              Здравете колеги, mbenzе прав , но миризмата е много гадна на умрелия плъх. При мен този, който се беше залепил беше ял от неговия събрат- Гадост. Та сигурно това е вариант през 20 дни сменяш храната, но лошото е , че гадините някъкси опикават капана и после трудно влизат. Това ми го разказваха колеги от старата ми работа та те са изварявали капана за да махнат миризмата оставена от плъха.

              Коментар


              • #22
                От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                Аз какво направих,от ваша идея,по скоро на колегата от Франция,разредих в едно шише с пулверизатор шампоан,но лекичко,т.е. да е леко гъст и с разтвора напръсках двигателния отсек и коша.Забелязах ,че следички от мишоците по мазните части няма и затова ми хрумна да донапръскам двигателя със спрея за почистване на тапицерия и табло,в него има процент глицерин или силикон за блясък и омазнява.Вече втори ден проверявам,бе като че има резултат,а на вънка захладня,явно като е чистичко и мирише на хубаво или по скоро за тях има остра ароматна миризма не се катерят.Продължавам да следя и ще пиша.Засега серки и следички няма.
                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                Mitsubishi Lancer 2008g.
                Honda CR-V 1998г.
                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                Коментар


                • #23
                  От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Спама си е спам, ама Мишоци да дава акъл за мишки - не е чиста тук работата.
                  Аааааааааа, моля, моля, такива да ги нямаме . Ясене, виж пост N°22, пък да видим дали не е чиста работата.
                  Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                  Само DIESEL !!!

                  Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                    Е то тогава аз знам още по-мощен метод. Единствения му кусур е че трябва да има гараж.
                    Значи, взема се гараж, в него се набутва кола, камара картофи, камара суджуци, три походни легла, хладилник. В хладилника се набутва ... ъъъ ... да. Лампата пред гаража се оставя да свети - това е важно. Да не си изкълчи някой глезена.
                    В нарочно кафезче до вратата си струва да се остави шише ракия, и шепа валидол в чинийка. За мезе. С табелка "Само за кварталния!" Все едно след две седмици ще дойде с два джипа качулки да пита "И що така бе, красавец, като живееш тихо, вече имам 50 заявления от плъхове, че в тоя квартал вече не се живее, и затова ли се бихме за тия канали и мазета? При котките - комунистки беше по-човешки!"
                    После трябва да се държиш кораво. Значи да мигаш тъпанарски - пиянско, и да хълцаш. Нали са ченгета - ще се хванат че си пиян буклук. Значи няма как да си извършвал геноцид на плъхове. За което и ще се подпишат. После екодебилите не могат да те хванат за нищо.
                    А ти може да изтрезнееш, и пак да си тунинговаш джипове.

                    Между другото - оплетката на битовите маркучи за бойлери и кенефни казанчета е от неръждавейка. Излиза нещо като левче метъра, с отчитането на отпадъчни гайки, холендри, просто калпави маркучи. Остава да се реши въпроса с опресовката на краищата. За което обявявам конкурс. Голямата награда - лично ще проглуша интернета с името на изобретателя. Спонсори за бира и инструменти за наградния фонд ще се намерят сами.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                      Малко да дигна темата. След 7 години има ли нещо на пазара, с което да напръскам под капака? Мрцедеса стои в гараж, и някой плъх е решил да си прави гнездо под кората на капака. Вече е натъпкал парчета хартия, найлон. Карам колата всеки ден. Явно действа вечер. Все още не е стигнал до кабели, ама това е въпрос на време. На двора е пуснато кучето, по покрива на гаража се разхождат котките на комшията(долу не слизат, че четири вече дадоха фира). Или ще оставям гаража отворен, кучето ги лови тия гадове, или ще слагам отрова, капан...Но има ли нещо, с което превантивно да напръскам под капака?
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                        Намирам на Бардал и Лики Моли, май ще пробвам с някой от тях. Някой ако има наблюдения, да казва.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                          В сряда отварям капака за да си сменя акумулатора, и бях много учуден като видях нещо като насрано върху капака на клапаните към купето. По-принцип двигателя ми е чист, и дори прах има малко, а и капака почти го затиска, и въобще не знам как може да се случат нещата.
                          Нарочно не го измих защото не съм намерил причината.
                          По-късно ще го снимам, че баси мистерията !
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                            Поръчах Бардал, утре е при мен. Довечера колата вън, гаража отворен, дано кучето не спи дълбоко тази нощ . Ако не стане съм му приготвил бонбонки, и един капан ще му сложа за цвят. Ама това от утре. За сега се надявам на звяра.
                            И едно питане - ако лепна кората на капака с полиуретанова пяна, дали ще държи на температурата. Имаше провиснало, залепих го с монтажно лепило, държеше, ама сега Рататуи баш там решил къща да си прави. Кофти е материала, нещо като дунапрен, ама изгорял и се рони.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                              ...
                              Имаше провиснало ...
                              Имам същият проблем точно над насраното, и стои като разкъсано, но не мога да преценя дали е от жилото и механизма за газта, или е ядено от нЕкой дзвЕр.

                              Идеалният вариант е да изолираш капака с Динамат като този който Яро продаваше наскоро, но на мен ми е скъпо към този момент, че имам други по-належащи ремонти. Но мисля да изолирам капака по-натам.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                                Те ви една рецепта за борба с плъхове по принцип. Но трябва да кажа, че не е никак природоугодническа. Да не се чете от хора със слаби нерви и под 18 г.

                                Хващат се 5-6 живи плъха и се поставят в празен варел така, че да не могат да излязат. Редовно им се дава вода, но никаква храна. Така постепенно те започват да се самоизяждат.
                                Когато остане един го пускате на свобода- той ще има грижа за другото....
                                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X