Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимни гуми за Cherokee KJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Зимни гуми за Cherokee KJ

    Подкрепям Carburettor. Predi goworih s Алекс и той е много доволен от неговите A/T гуми. Моите са BF Goodrich A/T но ги взех Март месец и нямам пряки наблюдения как се държат върху сняг.
    Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

    Коментар


    • #17
      От: Зимни гуми за Cherokee KJ

      Първоначално публикуван от Todor_Ninov Преглед на мнение
      Подкрепям Carburettor. Predi goworih s Алекс и той е много доволен от неговите A/T гуми. Моите са BF Goodrich A/T но ги взех Март месец и нямам пряки наблюдения как се държат върху сняг.
      Чети внимателно. Според мен All Terrain гумите са опасни за всекидневно шофиране, на сняг са много зле (по-добри са само от летните гуми, но не и от всесезонните и зимните), на суха и мокра настилка имат катастрофално лошо сцепление и т.н.(виж данните от теста на Grabber-а AT2). Този тип гуми са добри само и единствено на кал - ама аз за две години изобщо не съм карал по кал.
      ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
      Volvo XC90 D5 Executive '12
      Volvo XC60 D5 Summum '11
      Alfa Romeo Spider 2.0 '90

      Коментар


      • #18
        От: Зимни гуми за Cherokee KJ

        Аз чета внимателно, но всеки казва различно. То или твоето мнение съм проспал или това на Алекс Маринов. А специално за BF Goodrich A/T съм чел...а и усетил, че са опасни за аквапланинг. Оплаквания при сняг не си спомням някой тук да е имал. Може и да греша.
        Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

        Коментар


        • #19
          От: Зимни гуми за Cherokee KJ

          Първоначално публикуван от Todor_Ninov Преглед на мнение
          Оплаквания при сняг не си спомням някой тук да е имал. Може и да греша.
          Когато човек няма база за сравнение, обикновено не се оплаква. Когато след гуми за мъгла си монтираш BF Goodrich A/T, сигурно ще ти се сторят феноменално добри.
          Но когато на един полигон в Швеция при дебел сняг и минус пет градуса минеш по трасето, измерят ти спирачния път и се вържеш за кантара (дето мери теглителната сила) с един и същ Туарег, обут последователно с летни, зимни, евтини зимни, няколко модела всесезонни и AllTerrain гуми и после всичко това се повтори и на суха и мокра настилка на Contidrom до Хановер, веднага ще направиш разликата. Аз поне редовно участвам в тези тестове и ЛИЧНО съм усетил ОГРОМНИТЕ недостатъци на А/Т гумите при всички други настилки освен кал.
          ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
          Volvo XC90 D5 Executive '12
          Volvo XC60 D5 Summum '11
          Alfa Romeo Spider 2.0 '90

          Коментар


          • #20
            От: Зимни гуми за Cherokee KJ

            Тя темата не е много за Jeep раздела, но да се възползвам и аз - Иване, за Michelin Latitude Tour (или като компромис Latitude Tour HP) имаш ли наблюдения? Тия Пирели, нещо не ги кльопам аз...

            Коментар


            • #21
              От: Зимни гуми за Cherokee KJ

              Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
              Тя темата не е много за Jeep раздела, но да се възползвам и аз - Иване, за Michelin Latitude Tour (или като компромис Latitude Tour HP) имаш ли наблюдения? Тия Пирели, нещо не ги кльопам аз...
              Не бих препоръчал никакъв Мишлен от последните 5-6 години дори на враг, като ли на приятел. Гумите им са мноооого зле, особено покрай тея залитания по Еко, "зелени" технологии , ниско съпротивление при търкаляне и т.н. Миналата година на тестове в Алпите Мишлен докараха Латитюд Тур и като видяха резултатите, ги изтеглиха от тестовете - почнаха да се оправдават, че били "предсерийни" образци, още не били готови и прочее увъртания. (Гудиър също изтеглиха една EfficientGrip гума, която направо се "осра"). И в последно време вече не искат да участват в тестовете, защото са все на последните места и гумите им се класират като "непрепоръчителни" и "опасни". Не знам кво става с тая фирма, едно време бяха перфектни. Тия заигравки с екологията ще фалират добрата фирма...

              В момента Пирели и Континентал са лидерите, вервай ми, такива са фактите. Дънлоп също имат много добри модели, Ханкок напоследък бележат страшен напредък. Но Бриджстон и особено Мишлен в последно време са много, ама много зле.
              ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
              Volvo XC90 D5 Executive '12
              Volvo XC60 D5 Summum '11
              Alfa Romeo Spider 2.0 '90

              Коментар


              • #22
                От: Зимни гуми за Cherokee KJ

                За BF Goodrich нищо не казваш...
                Най ме е страх от хора без мечти...

                Коментар


                • #23
                  От: Зимни гуми за Cherokee KJ

                  Аз карам моя KJ с гуми 255/70R16 BFG за лятото. Много добра гума и не шуми на пътя!
                  Зимата карам с dunlop sj6
                  За мен това е една от най-добрите гуми за зимен сезон!
                  Аз понеже карам повече на пътя спрямо офроуд съм избрал тези гуми.
                  П.П.
                  Забравих да кажа, че моето Либърти е с 2,5" лифт!
                  LZ1HKW
                  Реглаж на преден и заден мост
                  My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                  Коментар


                  • #24
                    От: Зимни гуми за Cherokee KJ

                    Добро утро на всички. Разгорещена дискусия се получи. Иван, благодаря за предложението относно всесезонните гуми. Но ще се въздържа. Причините са, че първо, искам зимата да си карам със зимни, а лятото - с летни гуми. ГЧ е full time 4Х4, моето чероки, както споменах, се кара почти през цялото време на задно. Второ, вече съм си купил втори комплект „жантички“ и трябва да ги оползотворя. Бях се замислил за Michelin-ки, но се отказвам. Скъпи са ми, а и явно не оправдават цената си. Засега съм се спрял на Continental ContiCrossContact Winter. Ще видим само дали ще ги намеря на добра цена. Влади, благодаря за конкретните предложения, Dunlop-а също остава като вариант.
                    Поздрави.

                    Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
                    Nissan Almera N16 2.2 DI
                    LZ1MAS

                    Коментар


                    • #25
                      От: Зимни гуми за Cherokee KJ

                      Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                      В момента Пирели и Континентал са лидерите, вервай ми, такива са фактите.
                      Много ми е интересно какво ще кажеш за модела Пирели Скорпион ATR.
                      Карам вече трета година с такива по асфалт, лек офроуд, сняг , лед и кал и съм много доволен.
                      ________________________________________________________________________________________
                      Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                      HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                      Коментар


                      • #26
                        От: Зимни гуми за Cherokee KJ

                        хм.ми аз зимата си карам на задно в повечето време по снега с мишелина дето не си оправдават цената, просто защото не ми се налага да включвам двойното, докато не излезна извън пътя... примерно при честите ми качвания в снега до златните мостове и плана... правя го по няколко пъти седмично след като падне сняг. от друга страна карбуратора е парав за едно нещо... ако първо бях взел мишелинките крос латитюд с които карам лятото, вероятно нямаше и да купя зимни гуми. като гледам заформената тема - гумите са явно като жените - въпрос на вкус.


                        п.с: колега, вярвай ми, евтините гуми обикновенно си оправдават по ниската цена...
                        не бързам за никъде...
                        XJ 2.5TD '98

                        Коментар


                        • #27
                          От: Зимни гуми за Cherokee KJ

                          Е, така е по принцип. "Не съм достатъчно богат, за да купувам ефтино...". По принцип. Но, хайде, отговори ми, защо да плащаме в пъти по-скъпо за лаптоп Apple, когато има толкова други производители, които предлагат не само съизмерими, но и по-добри продукти?
                          Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
                          Nissan Almera N16 2.2 DI
                          LZ1MAS

                          Коментар


                          • #28
                            От: Зимни гуми за Cherokee KJ

                            Първоначално публикуван от mordo Преглед на мнение
                            Но, хайде, отговори ми, защо да плащаме в пъти по-скъпо за лаптоп Apple, когато има толкова други производители, които предлагат не само съизмерими, но и по-добри продукти?

                            Заради гъзарията. Защо хората си купуват Мазда 6, след като за доста по-малко пари могат да си купят абсолютно идентичния (с изключение на ламарините) Форд Мондео? Или пък Мазда 3 вместо Форд Фикус? Или пък Ягуар, който пак си е Мондео? Или Волво S60, който е същото вездесъщо Мондео? Същата е релацията Ауди/Холцваген или Сааб/Орел и още много, много премиум-продукти, които реално са само премиум-опаковка...
                            ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                            Volvo XC90 D5 Executive '12
                            Volvo XC60 D5 Summum '11
                            Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                            Коментар


                            • #29
                              От: Зимни гуми за Cherokee KJ

                              Ако ти трябват зимни гуми за една, две седмици, не си струва инвестицията. Но понеже всеки хвали това, което кара, бих посъветвал за BF Goodrich Winter Slalom. Много стабилна гума на прилична цена Между другото тук е изписано толкова за възможните варианти, че може да четеш цяла нощ и сутринта пак да не си избрал. Успех в избора
                              Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Зимни гуми за Cherokee KJ

                                Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
                                Много ми е интересно какво ще кажеш за модела Пирели Скорпион ATR.
                                Карам вече трета година с такива по асфалт, лек офроуд, сняг , лед и кал и съм много доволен.
                                Е как няма да си доволен, това е най-добрата ATR гума на пазара от 2-3 години насам. И продължава да печели тестове - например в юнския брой на Auto Bild Alles Allrad. Ето го пидиефа: http://mail.dir.bg/~tkm_digital/ABAR10_06_Reifen.pdf

                                Тук е на немски, ама таблиците и графиките казват всичко. В следващия брой на българския Auto Bild 4х4 ще може да го прочетете и на български.
                                ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                                Volvo XC90 D5 Executive '12
                                Volvo XC60 D5 Summum '11
                                Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X