Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес за любимия Хюндай..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво направих днес за любимия Хюндай..

    Здравейте,предлагам да открием по познатия начин от другите раздели подобна тема за нашите хюндаи за да можем да пишем всички...и без това не сме много........!
    И като за начало да постна няколко снимки от днес.....че нямаше на кой да се похваля......



    1.Днес си купих тези неща...багажник за тавана и смятам да ги използвам като основа на бъдещ експедиционен багажник.....та в този дух удължих колоните на портата ...на снимките се виждат на заден план.....
    между другото на 4-5 места питах имат ли багажник за тавана за тая джипка и навсякъде ми отговориха да ,но като мерихме се оказа че тавана само изглежда тесен и нито един модел не стана понеже са по къси....Тези в момента са сглобени от общо два комплекта.
    2.Във връзка с една друга тема видях че на галопера се побират 45 см. чистачки за предното стъкло та от днес съм с онези с едното плътно перо....но забравих да ги снимам.....влизат идеално точно и двете....!
    Последно редактирано от Roninn; 29-08-10, 23:01.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    От: Какво направих днес за любимия Хюндай..

    Твоят е много лачен...въобще влизал ли е в кал и гората?
    Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

    Коментар


    • #3
      От: Какво направих днес за любимия Хюндай..

      Той се използва само за това....Вчера се върна от седемте рилски езера...нагоре пък и надолу беше екшън........Задължително като го прибирам се измива с водоструйка ,вън и вътре,двигателя..........чат-пат с шлайф паста дръскотините от гората .......карам го само когато почивам ,с семейството...през седмицата съм с леката кола.........багажника не ми стига ,пълен е с маси,столове,брадва,бензинов трион,гедории,два крика,въжета,лопата,якета и дебели дрехи,обувки.......и много други неща............и затова мисля за такъв отгоре........
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        От: Какво направих днес за любимия Хюндай..

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        .....Задължително като го прибирам се измива с водоструйка ,вън и вътре,двигателя..........чат-пат с шлайф паста дръскотините от гората .....

        Ето защо е лачен!
        Моят се мие отвън само когато вали дъжд, а за отвътре - отварям прозорците да стане течение и да се издуха прахоляка.
        Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

        Коментар


        • #5
          От: Какво направих днес за любимия Хюндай..

          Здравейте, колега, аз съм с Теракан,2005, и търся багажник, рейлингите са с кръгъл профил, ако намериш някакво инфо за експед. багажници, пиши.

          Коментар


          • #6
            От: Какво направих днес за любимия Хюндай..

            Първоначално публикуван от topa Преглед на мнение
            Здравейте, колега, аз съм с Теракан,2005, и търся багажник, рейлингите са с кръгъл профил, ако намериш някакво инфо за експед. багажници, пиши.
            Колега днес на събора имаше багажници за джипките ...марката ..........не е туле а друга.......утре като ходя пак ще ги погледна.....!Пусни снимки на тавана......

            Мисля за нещо подобно което видях днес на събора .....дано колегите от вромос не ми се разсърдят......Така като гледам диаметъра е Ф 20...!







            А...ето с такава марка има различни багажници на събора ......!

            Последно редактирано от Roninn; 04-09-10, 20:14.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: Какво направих днес за любимия Хюндай..

              Добре де Ронин, нямаш ли някой приятел с телоподаващо и свободно време, и мисля че бихте си направили не-лош багажник , какво като няма марка ??
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар


              • #8
                От: Какво направих днес за любимия Хюндай..

                Имам телоподаващо 250 А...имам аргон,имам кракра 180 А,имам и два инверторни електрожена.....Нямам свободно време....никакво......! Днес направих стойките.....до 2-3 седмици смятам да направя нещо подобно....проблема са колената....измислил съм и тях.....пусто време......по мои сметки този багажник с боята трябва да излезе около 70-80 лв.....без труда разбира се......! Оригинален такъв минава четирицифрена сума.......

                От ляво е китайската стойка която е доста "мека" без гайките с контра ....и доста ламаринени сгъвки.....от дясно е преработената стойка с кутийки от вътре,заварени гайки от неръждавейка и уплътнени с заварка ламарини...като резултат дясната стойка без боята стана два пъти по тежка от лявата боядисаната.....


                Последно редактирано от Roninn; 05-09-10, 21:04.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Какво направих днес за любимия Хюндай..

                  Ронинн аз си купих багажник тоест релси като твоите за 25 лева от пазара обаче паснаха не съм ги снаждал нещо но планките за захващане на тавана са изпънати почти до край по релсата ако иска някой колега мога да му взема релси и да му ги пратя пават добре даже вярно китаиски но вършат работа аз тази седмица ги натоварих добре с багаж като ходих на язовир бистра ,не подадоха на изкривяване ,само че им сложих едни напречни гредички от и върху тех товарих доста неща като (агрегат за ток около 20 кг.туба 25 литра пълна с вода + туба 10 литра ,бензинопил маса сгъваема окло 15 кг пласмасови столове 4 броя оклоло 10 кг,барбекю + дървени въглища окло 7-8 кг.и един сак голям дрехи окло 10 кг.един чувал колани +лопата около 6 кг и бях като цигански катун )и това общо взето издържаха китайските релси ,но сие удобно саоражение в джипката остава много свободно място и ни е удобно особено за нашето семейство което е многочленно 5 човека и 2 кучита (куцхар+яктериер)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво направих днес за любимия Хюндай..

                    А....и аз те гоня по численост само че без кучетата...само че в къса база...разбираш ме защо ми е необходим на тавана...нищо че не е основна кола.И трите на снимката са мои а има и още една която не е снимана джипката обаче се кара най много...Аз стигнах днес дотук.......



                    Незнам защо изглежда криво но в действителност е абсол'тно точни размери до милиметър...гсм-то толкова може...!



                    18 метра тръба 21.3 мм дебелина 2 мм...електрозаварена струва 30 лв. с ддс.....колената са по 3.10 лв. с ддс за брой....от 18 метра тръба могат да станат почти 3 багажника.....!
                    Последно редактирано от Roninn; 07-09-10, 21:29.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво направих днес за любимия Хюндай..

                      Добре изглежда като го завършиш пусни снимки да го видим и да те питам дали е възможно да ми направиш едно такова нещо за мен и колко ще ми струва ако изкаш давам ти скаип и телефон може там да се чуем k.kolev79 0878901404

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво направих днес за любимия Хюндай..

                        Колега правенето на подобни неща ме кефи максимално и с удоволствие бих помогнал само където нямам никакво свободно време .......не съм бил в отпуска почти от 3 години......и тази седмица се възползвах......
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво направих днес за любимия Хюндай..

                          Благодаря все пак за изкрения отговор

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво направих днес за любимия Хюндай..

                            Ронин, да знаеш как ти завиждам - БЛАГОРОДНО РАЗБИРА СЕ , а за свободното време може би при голяма част от нас е така, това което се вижда от снимките говори за МАЙСТОРЛЪК , така че дано откраднеш малко време и да го довършиш . Успех !!!!!
                            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                            0882 52 00 52 - Жоро

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Какво направих днес за любимия Хюндай..

                              Днес смених това маркуче заради което имах премеждия и се наложи да свалям интеркулера..........


                              Цепката....



                              Единия му край започва от едно много кооритно място......


                              Другия край беше горе-долу същия...през цялото време споменавах женската линия на корейци,японци....да живее вечната дружба.....!
                              Маркуча беше омекнал като дъвка....конците явно са се скъсали и се е порнал там.....Няма начин да го стигнеш на пътя за да го изолираш......С тая малка цепчица губеше по 2-3 литра вода на на 3 км...
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X