Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бодилифт за Ford Ranger 2 инча

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бодилифт за Ford Ranger 2 инча

    Здравейте колеги,

    Купих си Форд Рейнджър 2,5,дизел, дв. кабина, 2005 г,
    Това ми е поредния джип след Нисан терано2, Джип Чероки 3,1 дизел. и съм много очарован от поведението му на пътя и извън него. Та след като не мисля за ремонти (то Черокито си бе ремонт в ремонт-а). Се замислих да похарча някой лев за лифт.

    Та от пред виждам, че се слагат някакво уретанови подложки (някой има ли чертеж на такива (да си ги направя на стругар) и какъв е момента отзад? Виждам, че е на ресьори ( с колко да се подложи, или да се шпренгват ли? не съм наясно.

    Благодаря на отзовалите се.

    Поздрави
    VW Touareg R5 2005
    Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
    Ford Everest 2,5 2006
    Крис

  • #2
    От: Бодилифт за Ford Ranger 2 инча

    Дай повече подробности за окачването?
    Отделно темата е "боди-лифт", пък се пита за лифт на окачването!?
    Трябва да се разграничи едното от другото.

    Коментар


    • #3
      От: Бодилифт за Ford Ranger 2 инча

      Честита придобивка колега,
      Желателно е да уточниш крайната цел която се гони.
      Например без лифт събира 30/9,5/15; с 31/10,5/15 леко закача, но се коригира с натягане на торсионите.
      За 33" гуми си трябват бодилифт 2" и усилени торсиони.
      Прилагам две детаилни описания на руски колеги за бодилифт и натягане на торсионите

      Бодилифт


      Салон:

      • снять 4 пластмассовых порога
      • снять нижнюю, переднюю облицовку под ногами 2 шт.
      • снять заднее сиденье (целиком)
      • отвернуть верхнее крепление задних ремней
      • отвернуть кронштейны домкрата и для сумки с ключами
      • снять заднюю, угловую облицовку 2 шт.
      • снять резиновые распорки задних болтов
      • поднять ковры найти характерные центральные крепёжные болты 4 шт

      Под капотом:
      • отпустить болт шлицевого соединения на рулевом валу
      • отвернуть кронштейн промежуточного крепления ручного тормоза
      • снять кронштейн крепления тормозных шлангов от АБС к раме
      • при лифте более 30 мм, снять направляющий кожух вентилятора и срезать его нижнюю половину Впереди:
      • снять бампер, целиком с кронштейнами (4 болта)

      Впереди снизу:
      • отпустить провода АБС
      • отпустить тормозные шланги Снизу:
      • снять защитные трубы (подножки)
      • снять передние и задние крепления подножек.
      • ослабить крепление топливных шлангов.
      • снять запаску и разгрузить кузов

      В магазине купить удлинённые болты. Параметры оригинальных: кабина перёд М10х1.25х75 -9 (2 шт), кабина центр М12х1.25х35 -10 (4 шт), кабина зад М10х1.25х70 -9 (2 шт), кузов М12х1.5х35 -9 (6 шт). На всех длина резьбы 35 мм. Купить или сделать 14 проставок желаемого размера.
      Отвернуть снизу все гайки, вынуть оригинальные болты и на их место поставить удлинённые (дабы избежать смещения), в кузов наживить на пару ниток передние и задние болты. Собственно сам бодилифт, не представляет из себя ничего сложного. Аккуратно поднимаем кабину с одной стороны, в центре кабины внутрь от порога есть усиленное место для упора, а впереди можно упираться в силовые кронштейны. Приподнимая болты, вставляем проставки. То же самое повторяем с другой стороны (бока).
      Проверяем правильность установки кабины, измеряя расстояние от рамы до нижней отбортовки порогов, при необходимости корректируем положение. Затягиваем все гайки и контргайки.
      С кузовом проблем нет вовсе, гаек нет –- одни болты, просто до безобразия.
      Восстанавливаем все соединения под капотом, внизу, спереди, при необходимости переносим места крепления кронштейнов, так чтобы провода и шланги не были натянуты. Особое внимание обратить на глубину шлицевого соединения. Проверяем тормозные шланги непосредственно на суппорте, для этого вывешиваем переднее колесо так, чтобы был полностью сжат буфер отбоя и вращаем колесо вправо-влево, шланг должен быть всегда свободен. Проверяем зазоры между шкивами и ближайшими шлангами, при необходимости, оттягиваем шланги. Собираем салон. Поднимаем передний и задний бампер, боковую защиту (трубы). Наслаждаемся проделанной работой, а может быть, и нет.

      Какие у меня (Sasha) были и остались проблемы, общие впечатления (28 мм):
      • крепёж М12х1.5 – непопулярный
      • проставки сделали из уазовских 60х80 7 шт в 28х60, 14 шт.
      • полная задница с кронштейнами бампера АРБ, в штатном режиме можно поднять на 10мм, кузов упирается в эти кронштейны, пришлось использовать болгарку (кронштейны АРБ целы)
      • не успел поднять задний бампер, в ближайшее время
      • не успел поднять передний бампер (АРБ особая статья, ещё думать надо как это грамотно сделать)
      • рулевые шлицы заходят за стягивающий болт на 2 мм, предел
      • нижний кожух вентилятора пилить не пришлось, зазор 4 – 5 мм.
      • кронштейн перенёс один - ручника, остальные подогнул, при большем лифте надо переносить.
      • при активной езде колёса перестали задевать арки.


      Mazda B2500: лифт подвески, затяжка торсионов

      Попробую описать процесс, как он должен был бы быть. Ибо мы кое что сделали не совсем правильно сразу.
      1.Ставим машину на прямую площадку. Выравниваем давление во всех колесах: и передних и задних.
      2.Для контроля замеряем расстояние от пола до рамы слева и справа. Мы же замеряли до бампера (дляго силовой бампер имеет острые углы). Оказалось что левая сторона на 1 см выше правой. Справа было 80 см, слева 81
      3.Следующая операция необязательная, ибо на стенд схода-развала ехать все таки нужно. Тем не менее для проверки замеряем развал "до" закрутки. Берем любую нитку около 1 метра длинной, по концам привязываем гайки, кладем одну гайку за крыло. Нитка должна висеть вертикально ровно по центру колеса. Ждем когда она перестанет качатся и штангелем измеряем расстояние от нитки до диска в 2х точка: сверху и снизу. Считаем разницу. Оже проделываем с другой стороны. У нас получились немного разные данные слева и справа. Разница соответсвенно справа 5 мм, слева 6 мм.
      4.Начинаем крутить болты торсионов (предварительно пролив их WD-40). Силы конечно понадобятся, но все давольно реально. Мы крутили двоем: каждый свою половмну. Чтобы было полегче крутить, мы вывесилипередок на домкрате. При закрутки желательно не снимать ключ (или запоминать положение), иначе можно неправильно посчитать количество оборотов. Мы закрутили на 8 полных оборотов.
      5.Замеряем, сколько же нам удалось поднять. У нас получилось чтото около 4 см с обоих сторон. Меряем развал - чуть увеличился на 1 мм. Времени на все ушло много из за того что мы очень долго имеряли развал. Реально подтянуть торсионы можно минут за 5-10.
      6.Каких либо существенных изменение в поведении подвески на дороге не произошло. Ну может быть совсем немного стала пожесще, более правильно сказать покомфортнее.
      7.Чтоже в итоге. Итак, при лифте в 5 см и затяжке торсионов на 8 оборотов 33х12.5 на диске -40 однозначно задевает за заднюю часть крыла. Думаю что и без вылета будет задевать. И шириной 10.5 тоже при лифте кузова 50 мм изредка задевает при прыжках.

      Коментар


      • #4
        От: Бодилифт за Ford Ranger 2 инча

        Здравейте,

        Извинявам се за отсъствието.

        Та за окачването, за първи път подкарвам Форд Рейнджър (колегите от Виваком много ми го нахвалиха) та не съм поглеждал с какво окачване е. Даже не знам че е с торсиони!!!(чуствам се пълен новобранец)

        Та колеги този джип се използва за работа и за качване до ТВР -а ( телевизионни ретранслатори) и пътя е на места наистина мноооого тежък. За това искам да го вдигна до колкото позволява без голямо преправяне (пък и се товари доста).

        Колега divl, благодаря за отговора

        а колега andro 160 си много прав не съм дал адекватна информация - извинявам се за което

        ама кат не знам............питам макар и глупаво та чак до Цариград

        поздрави
        VW Touareg R5 2005
        Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
        Ford Everest 2,5 2006
        Крис

        Коментар


        • #5
          От: Бодилифт за Ford Ranger 2 инча

          Най лесно може да стане с натягане на торсиьоните отпред.
          а отзад с допълнителен лист или нови обеци по дълги.Това е най евтиният вариант.

          Коментар


          • #6
            От: Бодилифт за Ford Ranger 2 инча

            Трябва някой да каже къде е ресьора.

            Коментар


            • #7
              От: Бодилифт за Ford Ranger 2 инча

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              Трябва някой да каже къде е ресьора.
              В смисъл?
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #8
                От: Бодилифт за Ford Ranger 2 инча

                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                В смисъл?
                На Чероки е отгоре на моста. На новите пикапи Тойота и Навара също.
                На Форда не съм се заглеждал. Ако е отгоре, освен изброените от Коко варианти, има и други.

                Коментар


                • #9
                  От: Бодилифт за Ford Ranger 2 инча

                  Първоначално публикуван от kpaliev Преглед на мнение
                  ама кат не знам............питам
                  Я се дотъркаляй с него да го огледаме,да си поклюкаме, да цопнеш "у ряката", да видиш (докато е тук) налифтена "4рънър" и "Патфайндър" с боди лифт (и двете около 2").....пък после ако решиш съм сигурен че Андро ще ти го "вдигне"
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бодилифт за Ford Ranger 2 инча

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    Я се дотъркаляй с него да го огледаме,да си поклюкаме, да цопнеш "у ряката", да видиш (докато е тук) налифтена "4рънър" и "Патфайндър" с боди лифт (и двете около 2").....пък после ако решиш съм сигурен че Андро ще ти го "вдигне"
                    то към бира отидоха нещата

                    Сега съм командировка но веднага като се върна идвам при теб а след това и при Андро

                    Благодаря Ви
                    VW Touareg R5 2005
                    Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
                    Ford Everest 2,5 2006
                    Крис

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бодилифт за Ford Ranger 2 инча

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      На Чероки е отгоре на моста. На новите пикапи Тойота и Навара също.
                      На Форда не съм се заглеждал. Ако е отгоре, освен изброените от Коко варианти, има и други.
                      Отгоре е. Поне на тази снимка го виждам така:


                      Кажи какви са другите варианти, че и на мен ми е интересно - загледал съм се в момента в едно точно като това на снимката - двуврато но с пълноценна задна седалка. Само Мазда имат такова, при другите марки или легена е къс, или отзад са със сгъваеми седалки за дребно куче и котка.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бодилифт за Ford Ranger 2 инча

                        Когато ресьора е "отгоре", другата възможност е да подложим между ресьора и моста.
                        Сега си мисля че темата е правилно формулирана "боди-лифт". Не-зависимото окачване отпред не позволява голям лифт от окачването и ще трябва да се прави и боди-лифт.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бодилифт за Ford Ranger 2 инча

                          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                          Не-зависимото окачване отпред не позволява голям лифт от окачването и ще трябва да се прави и боди-лифт.
                          Говорим за 2 инча. Повечето се справят с тая задача. Все пак не познавам конкретното окачване.

                          Сега остава да уточним и каква е целта на лифта в случая. Ако за по-големи гуми е едно, ако за нещо друго - аз поне не виждам смисъл от боди лифт.

                          Горе е написано че се товари повече - е тогава вече трябва да се мисли за усилени ресори, та хем да не клякат прекалено, хем да се държат по-адекватно под товар.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бодилифт за Ford Ranger 2 инча

                            RAW4x4 предлагат това:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ford%20courier.jpg
Прегледи:1
Размер:44.8 КБ
ID:5205428
                            Понеже тяхната идея обикновено е да се повдига в рамките на разумното, без да се налагат други конструктивни промени, можем да приемем, че допустимия лифт от окачване за конкретния модел (преди 2006г.) е в рамките на 35-40мм или 1.5". Ако се търсят по-големи гуми, ще трябва да се мъчи и купето (легена според мен не е никакъв проблем) - или с боди-лифт, или с рязане (аз съм привърженик на второто, но това е въпрос на лично виждане). Варианта с преработване на цялата предница не ми се струва рентабилен.
                            Последно редактирано от stargazer; 03-09-10, 10:05.
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бодилифт за Ford Ranger 2 инча

                              Рейнджъра отпред е на торсиони,а отзад ресьорите са качени върху мостовете.Отзад е достатъчно висок според мен,но отпред е доста нисък.И мен ме вълнува вдигането отпред.
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от Асен Христов; 03-09-10, 15:56. Причина: правопис.
                              Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X