Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ППХ-Галопер.....!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ППХ-Галопер.....!

    Ронинн моля снимай ми този маркуч каде влиза другия му край Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13474849862063651788128431357490goCRkpbCOpVgwTWRtP.JPG
Прегледи:1
Размер:78.7 КБ
ID:5208290и буксата за датчика за уводнение на нафтата в филтала при мен имам свобна букса която излиза от филтъра и незнам и немога да намера каде да я включа сумнявам се че моя корпус на филтъра е сменян и сложен някакъв друг!!!

    Коментар


    • #17
      От: ППХ-Галопер.....!

      Мерси колега колев......ще гледам за тоя датчик....а маркуча за който питаш отива именно в онова клапанче за което си писахме в една друга тема......клапанчето за форсиране на двигателя при пускане на климатика.....Ако добре си спомням при теб това клапанче стоеше на левия подкалник докъто при мен е горе на стойка над филтъра.....
      edit: Горната букса е за клапанчето а долната е за филтъра..!


      Последно редактирано от Roninn; 13-09-10, 20:47.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #18
        От: ППХ-Галопер.....!

        Благодаря Ронинн ,при мен явно е сменен корпусна на филтъра ,защото аз имам същата букса но е свободна и не си пасва с тази която е на филтъра.

        Коментар


        • #19
          От: ППХ-Галопер.....!

          Ronnin, при теб гледам, че има някакви маркучи от трите клапана на интеркулера. При мен ми е странно що ги няма, а има тапи. Някой има ли обяснение ?


          Uploaded with ImageShack.us
          Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

          Коментар


          • #20
            От: ППХ-Галопер.....!

            Тая помпа не е от най масовите. Вижда се че няма стоп клапан. Това е особенност на конструкцията на "Лукас".
            Паджерото е с Бош.

            Коментар


            • #21
              От: ППХ-Галопер.....!

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              Тая помпа не е от най масовите. Вижда се че няма стоп клапан. Това е особенност на конструкцията на "Лукас".
              Паджерото е с Бош.
              Ами! Точно Бош-ова си е. И е пълно копие на Паджеровата по отношение на клапани, вакууми и т.н. Стоп-клапанът просто не се вижда от ъглите на снимките.

              Коментар


              • #22
                От: ППХ-Галопер.....!

                Може и да греша. Дайте някоя снимка на Паджеровата.
                Лукас има още една особенност. Горивоподкачващата помпа е отделен елемент.
                На Бош-овите е в един корпус. Съответно горивото влиза от към страната на задвижващия вал, където е горивоподкачващата помпа. На по долната снимка се вижда вход, който е от към страната на помпата за високо налягане. Освен да е излишното гориво, но с такава връзка ... Обикновенно е щуцер и от него маркуч.




                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50257803416865857991284319574P6wJrvsAFwVcouqgwX3D[1].jpg
Прегледи:1
Размер:133.6 КБ
ID:5208859

                Коментар


                • #23
                  От: ППХ-Галопер.....!

                  Грешиш.
                  Помпата,която се вижда е Бош VE(като тип,иначе може да е и друга марка).
                  И в помпите на Лукас,горивоподкачващата е същия тип,като и в Бош.Пак се намира в ГНП,но не е откъм задвижващия вал,а откъм изходящите щуцери за високо налягане.
                  Маркуча,който си посочил е за обратното гориво.Нормално,той винаги се разполага в най-високата част на помпата,с цел самообезвъздушаване на системата.
                  Помпите Бош,се познават по много неща,но на пръв поглед е входа и изхода за горивото,авансатора,и най-вече наличието на пробка за измерване хода на работното им бутало,при финна центровка(намира се между изходящите щуцери за високо налягане).
                  Също така и коректора за свръхпълнене,е разположен типично за помпа на Бош.И въобще като си представиш какво има вътре в единият и другия вид помпи,е трудно да ги объркаш.

                  Интересно ми е,да попитам Ronin,къде отива кабелът от който виси въпросната свободна букса?В смисъл,къде отива краят му,който е към ГНП?
                  Ако е на стоп-клапанът,то явно буксата е била точно за тази цел(и сега е взет ток от кабелите и).Подобна е буксата за стоп-клапана в някои електронно-управляеми ГНП.А пък и мястото,което описват,тези които са с оригинална ел.инсталация там,е близо до стоп-клапана.
                  По снимки е малко неудобно да се разбере действието веднага.Например,там където писах,че е стъпков ел.мотор,това което управлява оборотите на празен ход,вероятно съм сгрешил,защото виждам и някакъв маркуч към него–може да е например вакуум.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #24
                    От: ППХ-Галопер.....!

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Грешиш...
                    Ами Цецо, стана ми интересно и направих някои справки. Лукас (поне тия които съм изучавал) са два типа - DPA и DPS. Първия тип е без стоп клапан и подкачващата помпа винаги е самостоятелен елемент. Втория тип е със стоп клапан и подкачващата помпа може да бъде както самостоятелен елемент, така и към корпуса на ГНП-то. Но както каза, винаги входа е от към помпата за високо налягане.
                    В аутодата, Хундай го дават с Лукас, Паджеро с Бош.

                    Коментар


                    • #25
                      От: ППХ-Галопер.....!

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Ами Цецо, стана ми интересно и направих някои справки. Лукас (поне тия които съм изучавал) са два типа - DPA и DPS. Първия тип е без стоп клапан и подкачващата помпа винаги е самостоятелен елемент. Втория тип е със стоп клапан и подкачващата помпа може да бъде както самостоятелен елемент, така и към корпуса на ГНП-то. Но както каза, винаги входа е от към помпата за високо налягане.
                      В аутодата, Хундай го дават с Лукас, Паджеро с Бош.
                      Има и Лукас тип DPC.
                      DPA е опростена помпа,която почти не можеш да видиш в двигател на лек автомобил(има ги рядко,но в някои доста стари автомобили).Тя е със стоп лост(предимно)
                      DPS-а е една от поусложнените им помпи и тя се слага по-рядко от DPC(говоря по принцип,не само за Lucas-CAV,ами и за другите марки правещи такива помпи).
                      DPC е еквивалента на бошовата VE в почти всички автомобилни двигатели,в които се ползват едновременно и едните и другите помпи(това са двигателите на Ford,PSA,FIAT,ако не се лъжа и в някои на Opel и др).
                      Има разработки,на елкетронноуправляеми роторно-разпределителни помпи,на базата и на DPS и на DPC,но са слабо разпространени(почти не се използват).
                      Механичноуправляемите,в повечето си варианти,и при DPS и при DPC имат външна лостова система,свързана с лоста за подаване на газ.Тази система,е с цел да се подобри управлението на аванса(на практика да се намали) на впръскавне и спрямо натоварването на двигателя(при по-голяма циклова порция,аванса се увеличава прекалено много-това е заложено от принципа им на действие–гърбиците срещат по-рано ролките на помпените буталца).
                      На DPC обикновенно се въздейства чрез т.нар.AFC-клапан,а в DPS опростено,направо с кобилица,по механичен път се въздейства на авансатора.
                      Тука външни лостови системи,като описваните не виждам.
                      Цялата архитектура на помпата,е типична за Бош.
                      Не знам какво пише в литературата,но за мен това е помпа Бош(или при някои японци с друга марка Zexel и т.н).
                      Ronin може да провери лесно,най-сигурният показател–тапата за индикаторният часовник,между щуцерите за високо налягане.Ако я има,значи е Бош и дори може да се твърди без картинки/снимки.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #26
                        От: ППХ-Галопер.....!

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        Има и Лукас тип DPC...
                        DPC се води "Рото Дизел".

                        Коментар


                        • #27
                          От: ППХ-Галопер.....!

                          Това е само марка на производител.И Лукас имат от различните типове помпи.
                          Можеш да потърсиш в Гугъл,за да се убедиш.

                          http://www.jhdiesel.com/Lucas.htm (ако се сметне за реклама,да се изтрие)
                          http://alldieselservis.ru/index.php?...d=17&Itemid=25 (на руски)

                          http://www.opravarenstvi.cz/en/fuel-injections-repairs/ (с картинки..обърни внимание на корейските помпи тип VE,в долната част на страницата.Били по лиценз на Zexel.Доста приличат на снимките от тази тема)

                          http://www.lucas-tvs.com/lucastvs/delphi_tvs.aspx (за марката Лукас)
                          Последно редактирано от cecoa1; 14-09-10, 22:44. Причина: няколко линка
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #28
                            От: ППХ-Галопер.....!

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Това е само марка на производител.И Лукас имат от различните типове помпи.
                            Можеш да потърсиш в Гугъл,за да се убедиш.

                            http://www.jhdiesel.com/Lucas.htm (ако се сметне за реклама,да се изтрие)
                            Няма проблем. Аз пък съм я учил "рото-дизел" и за това не я отбелязах.
                            Прав си за центровката. Бош се центрова през болта между щуцерите. Лукас, или Рото Дизел през странична капачка на тялото на помпата. Тук особенното е, че има възможност за центровка с манометър. Другото се каза - входящата нафта е от към главата с щуцерите, поради разположението на горивоподкачващата помпа (ако я има). Сега остава някой да погледне и да стане ясно каква е помпата.

                            Коментар


                            • #29
                              От: ППХ-Галопер.....!

                              Колега VoyagerX Ще ги снимам тези маркучи къде отиват......доста са наистина....откачал съм ги ...има вакум ...пробвал съм с пръст на раб.двг....

                              Колеги ще снимам помпата по подробно....най-вероятно през почивните дни.....че в момента обикалям Бг-то в командировка.....Щуцера андро е със сигорност за обратната нафта....когато търсих филтърче на входящата нафта(няма такова) пробвах и да разглобя изходящата (която си посочил) но нямах подходящо гедори за там.....До някъде е метална тръба и после продължава с маркуч....!
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #30
                                От: ППХ-Галопер.....!

                                Здравейте...Между щуцерите на помпата има шестограм за ключ около 30 мм...това за бош-овата помпа......

                                Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
                                Ronnin, при теб гледам, че има някакви маркучи от трите клапана на интеркулера. При мен ми е странно що ги няма, а има тапи. Някой има ли обяснение ?

                                Колега Voyager.....Тези маркучи....влизат един или два отиват в турбината, два отиват в помпата(гнп-то) има и един който отива в онова .....егр- май беше.....

                                Колега К.КОЛЕВ Заблудил съм те с предишната снимка.......за буксата за уводняване на нафтата....това е кабела ...влиза в бялата пластмаса с пробката за източване на водата и нафтата от филтъра.....
                                Последно редактирано от Roninn; 19-09-10, 23:12.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X