Обява

Свий
Няма добавени обяви.

задни амортисьори за дайхатсу фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • задни амортисьори за дайхатсу фероза

    Здравейте,колеги трябва да сменям амортисьори.Може ли някой да ми покаже ако има снимки или да ми обясни как са закрепени амиртисьорите в горния край.Мисля да ги сменя сам.Амога ли да ги заменя с някакви други да не са за дайхатсу казаха ми че жигурски ставали вярно ли е?Чакам отговорите ви.

  • #2
    От: задни амортисьори за дайхатсу фероза

    Не стават от Жигула,това да не ти е Нива?!?? Отгоре са на шпилка!
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

    Коментар


    • #3
      От: задни амортисьори за дайхатсу фероза

      Има писано много по темата.Ползвай търсачката.

      Коментар


      • #4
        От: задни амортисьори за дайхатсу фероза

        Първоначално публикуван от valevv Преглед на мнение
        Има писано много по темата.Ползвай търсачката.
        А има и пълно сервизно ръководство на www.warfs.org , че и с картинки в него.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: задни амортисьори за дайхатсу фероза

          ....все пак, да пуснеме едно коментарче.... Като погледнеш пред задните седалки на пода има участък от постелката, който е като капаче. Има го и от двете страни. Разкопчаваш постелката на това място и под нея виждаш правоъгълна капачка с 4 болта. Преди да ги отвиеш, ги напръскай отвън/над амортисьора/ със подходящ спреи за по-лесно развиване иначе може и да се скъсат. Свалиш ли капачето, веднага виждаш шпилката на амортисьора с гайката/те/. Като сменявах мойте, гайките бяха тотално корозирали и по никакъв начин неможах да ги развия, та се наложи да ги разпробия с бургия с по-голям диаметър от този на резбата.След това безпроблемно ги освободих от долните гайки /при ресьорите/ и поставих без проблеми новите амове. Сложих на "Каяба"/150лв. за двата/, но стават безпроблемно и Волгови/около 100 лв.за двата/. Горните гайки се притягат до лека деформация на гумените тампони,а отдолу при ресьора до отказ! Това е всичко от моя скромен личен опит. Успех!!!

          Коментар


          • #6
            От: задни амортисьори за дайхатсу фероза

            Горните гайки на амортисьори с шпилка също се затягат до откат. Дължината на резбата си е съобразена с това колко да се сплескат тампоните, а те се сплескват доста.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: задни амортисьори за дайхатсу фероза

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Горните гайки на амортисьори с шпилка също се затягат до откат. Дължината на резбата си е съобразена с това колко да се сплескат тампоните, а те се сплескват доста.
              Найстина се сплескват доста. От тампони, заприличаха на шайби и чак тогава затегнаха. Като погледнах в инструкцията за монтаж/едно листче вътре в кутията на амортисьора/, видях две картинки, на едната с леко деформирани от стягането тампони, а на другата със сплескани като опръстени. Та тая със сплесканите беше зачертната, като неправилен монтаж. Не съм никакъв специалист по тая част и затова се доверих на ръководството, та ги охлабих до леко бъчвообразно положение и така ги карам вече 7-8000 км.Не съм и погледнал какво става, но не се чуват странни звуци от тях. Може би такова затягане в моя случай е предвидено само за този модел амортисьори, де да знам..?

              Коментар


              • #8
                От: задни амортисьори за дайхатсу фероза

                Първоначално публикуван от Boichancho Преглед на мнение
                Найстина се сплескват доста. От тампони, заприличаха на шайби и чак тогава затегнаха. Като погледнах в инструкцията за монтаж/едно листче вътре в кутията на амортисьора/, видях две картинки, на едната с леко деформирани от стягането тампони, а на другата със сплескани като опръстени. Та тая със сплесканите беше зачертната, като неправилен монтаж. Не съм никакъв специалист по тая част и затова се доверих на ръководството, та ги охлабих до леко бъчвообразно положение и така ги карам вече 7-8000 км.Не съм и погледнал какво става, но не се чуват странни звуци от тях. Може би такова затягане в моя случай е предвидено само за този модел амортисьори, де да знам..?
                Вероятно, щом в ръководството пише. Ето че човек се учи цял живот.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X