Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Нямаш проблем с джипа.

    Витара със 140... от Ал-Кайда се обадиха в канцеларията на Форума, търсят шофьори.


    Въпреки всичко високата скорост не ми е най-големия проблем, а пример за това че не ми стига мощност.
    Веднага давам пример:
    При изкачване на стръмно и дълго препятствие (такива каквито имаме в изобилие около Шумен) се получава така че ако ползвам бързите за да мога да се засиля добре, не ми стига мощността в края на препятствието и "умирам" на прелома.
    Ако ползвам бавните, имам достатъчно мощност, но не мога да стигна върха, т.к. не мога да се засиля добре.
    И ето ти параграф 22
    TG

    Коментар


    • #17
      От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

      С каква скорост засилваш?
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • #18
        От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

        Калколатора показва,че с тези гуми(235/75/15) при движение със скорост 100 км. в час , километража ще показва 88км/h.
        SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

        Коментар


        • #19
          От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

          Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
          Не възможно при по-големи гуми от стандартните километража да показва повече от реалните км/ч.
          Възможно е. Ако държиш може да снимам километража и GPS-а един до друг. А аз и не твърдя че километража ми показва вярно - и преди и сега.

          От както ползвам GPS (а то е отскоро) си правя много експерименти и засичам колите които карам до колко вярно им показват километражите.
          Почти всички километражи показват по-висока скорост от реалната (ако приемем за истинска тази от GPS-a). Моят опит показва че се движим с от 4 до 9км/ч по бавно от показанието на километража на колите които съм засичал. Дори и тези произведени 2008, 2009, 2010 година с "модерни" цифрови километражи.
          TG

          Коментар


          • #20
            От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

            Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
            С каква скорост засилваш?
            Ами каквато и да е по-малка от 120 по километраж при включена 5-та.
            Последно редактирано от gen4; 26-08-10, 15:29. Причина: допълване
            TG

            Коментар


            • #21
              От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

              Първоначално публикуван от vadoiv Преглед на мнение
              Калколатора показва,че с тези гуми(235/75/15) при движение със скорост 100 км. в час , километража ще показва 88км/h.
              Да, но това е сравнение на малки и големи гуми.
              При мен информацията е с големи гуми сравнено Километраж-GPS.
              TG

              Коментар


              • #22
                От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                Първоначално публикуван от gen4 Преглед на мнение


                Въпреки всичко високата скорост не ми е най-големия проблем, а пример за това че не ми стига мощност.
                Веднага давам пример:
                При изкачване на стръмно и дълго препятствие (такива каквито имаме в изобилие около Шумен) се получава така че ако ползвам бързите за да мога да се засиля добре, не ми стига мощността в края на препятствието и "умирам" на прелома.
                Ако ползвам бавните, имам достатъчно мощност, но не мога да стигна върха, т.к. не мога да се засиля добре.
                И ето ти параграф 22
                Това в кръга на шегата:Щом на бавни не може да стигне до "горе",скачай на "по-рошави" гуми...
                SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                Коментар


                • #23
                  От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                  До болка ми е познато това за което говориш,аз на асвалт на лек баир връщам от 5-та на 4-та,сменят се само оборотите,мощност няма,още една надолу,3-тамотора реве мъчи се иска си 4-та ама там няма нютончета.Това с гуми215/90/15 максимална скорост 130само надолу,нагоре мога да падна и под 60км/чнезависимо от предавката. Разход мин.25/100 газ.мотора е 1.6 моно.
                  На баща ми витарата,в чисто заводски вариант,на 5-та 140км/ч и се радва 1.6 карбуратор,10/100газ 80%градско.
                  А кажете как да не се оглежда човек за по сериозен мотор,то поне да вървеше с този разход.
                  http://vbox7.com/play:398e8b82

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                    Първоначално публикуван от gen4 Преглед на мнение
                    Всъщност не. По GPS реалната скорост ми е 114 при показание на километража 120.
                    Остави го GPS-А.....Аз също съм минал от гуми 205/70/15 на 235/75/15,и в момента GPS и километраж са изравнени но разликата в скороста малки-големи гуми гуми е над 10 процента.
                    За сравнение Ямбол-Софиа с малките гуми километража показва изминато разстояние-300км,с големите-270км.

                    п.п. Колата губи мощност единствено на баир на 5-та под 3000 оборота,но става въпрос за други "кончета"-128

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                      Не го мислете човека.
                      Него главата не го слуша много...
                      Въпросното изкачване беше на полигона на който юркаме бъгитата. Баирите са наистина сериозни. Погледнете ми аватара, и си представете колко трябва да е стръмно за да излети така бъгито.
                      Та Цецо го качи с витарата... Аз с моята още не съм се прежалил да се пробвам там.
                      Не му стигала мощност, айде сега... На моят астматик(8 клапана) хем е на газ, и на 1 бавна си ми стига мощостта, на него 16 клапанов мотор на газ, и то в кондиция му бил малък...

                      Цецооо, не ти трябва по-голям мотор, ще си строшиш главата някъде...

                      Мале, тоз наистина е луд.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                        Това е толкова си могат тези двигатели,аз съм се замислил за турбо но ще е по нататък зимата може би ако не съм я продал до тогава.
                        [SIZE=4][COLOR=red]Искам България чиста[/COLOR][/SIZE]

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                          С големи гуми толкова.И при мен така се получи,но такава повече си я харесвам.
                          не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Не го мислете човека.
                            Него главата не го слуша много...
                            Въпросното изкачване беше на полигона на който юркаме бъгитата. Баирите са наистина сериозни. Погледнете ми аватара, и си представете колко трябва да е стръмно за да излети така бъгито.
                            Та Цецо го качи с витарата... Аз с моята още не съм се прежалил да се пробвам там.
                            Не му стигала мощност, айде сега... На моят астматик(8 клапана) хем е на газ, и на 1 бавна си ми стига мощостта, на него 16 клапанов мотор на газ, и то в кондиция му бил малък...

                            Цецооо, не ти трябва по-голям мотор, ще си строшиш главата някъде...

                            Мале, тоз наистина е луд.
                            Еееее Коле, бива ли така да ме наредиш пред колегите?
                            Давай по-често да караме заедно че така като излизаме веднъж на 1-2 месеца и ми избиват шайбите
                            Гледай какво правят съфорумците при едни такива обстоятелства и баири за които разказваш.............
                            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=100586
                            TG

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                              Първоначално публикуван от gen4 Преглед на мнение
                              Здравейте колеги,

                              Не съм сигурен от кога но установих че на 5-та предавка на равен път не мога да вдигна повече от 120-125км/ч при около 3600 оборота.
                              Витарата ми е 1,6 16V с гуми 235х75х15.
                              Досега пробвах следните неща:
                              Смених масло, маслен, горивен и въздушен филтър.
                              Уплътних шнорхела да не взима въздух от гумените съединения.
                              Направих пълна ЕЛКОН диагностика която показа че всичко по токовете, центровката, дебитомер и т.н е добре.
                              Свещите са наред.
                              Компресията също е добре 12 бара на 1-ви, 2-ри и 3-ти цилиндър, на 4-ти е около 11. Не е сегменти, предполагам че е регулировка на клапан (ако въобще е възможна на този мотор).
                              Мотора се форсира до 7000 оборота на празен ход и на почти всички предавки.
                              Вчера се сетих да пробвам колко може на 4-та и общо взето стигнах до 140км/ч при 5000 оборота и спрях да го мъча, но и едвали щеше да развие повече.

                              Мисля си да пробвам и със стандартни гуми да видя какво е положението.

                              Ако някой има идеи моля нека да ги сподели.

                              Благодаря предварително.
                              Казано накратко колега-с този размер гуми толкова.Не си внушавай,че и има нещо на колата.Ако искаш да се убедиш в думите ми и сложи за проба едни стандартни гуми и ще видиш как ще и олекне на машинката.Не може да се очаква от 1.6 двигател чудеса...просто той си е 1.6.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                                Първоначално публикуван от gen4 Преглед на мнение
                                Еееее Коле, бива ли така да ме наредиш пред колегите?
                                Давай по-често да караме заедно че така като излизаме веднъж на 1-2 месеца и ми избиват шайбите
                                Гледай какво правят съфорумците при едни такива обстоятелства и баири за които разказваш.............
                                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=100586
                                Да бе, да, и да пуснеш обява,ч е продаваш овъргаляна витара...
                                стой си на гъзо, поне докато се върна от събора, че съм се писал за участие в траяла... Да не строша жиба преди събора.
                                Смяна на две предни стъкла за по-малко от месец са ми предостатъчни като финансово натоварване...
                                Като се върна от събора ще направим един уикенд на полигона-ще имаме и гости, та ще си изкараме добре.
                                Даже си мисля дали да не поканим колеги от цялата старана да дойдат да пробват препятствията, може да си направим и едно имповизирано състезанийце...
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X