Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

    А някой да знае къде мога да ги занеса на с програматор да ги съживят ?

    Коментар


    • #77
      От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

      panchev68
      както е казал колегата, самата процедура не е проблем, аз а извършвам, въпроса е после кво ще се запише вътре. Цената също за свалянето и качването , а и за друга памет от друга платка евентуалното сваляне, и то става като да купиш една 255У работеща за 100лв. и пак да се направи на 465, опа куцо 465. Има и друго мнение след това, на предната страница, прочети и него. Успех



      1. Ако забелязвате колега краката на чипа са от долна страна (BGA корпус) това означава, че чипа трябва да се разпои и запои което в домашни условия - помпа с горещ въздух и стенсил за съответният корпус е доста сложна процедура - да не казвам почти невъзможна имам в предвид че с solder паста се правят крачета които се нанасят върху площадките на чипа , слага се на платката и след това се обдухва с горещ въздух. Това се практикува за смяна на подобни чипове в GSM сервизите, но ако това е 1-вият опит вероятността да запоиш чипа е около 1%.
      2. Фаила който Garmin публикува като упдейт мисля че няма нищо общо със съдържанието на флаша. Имаш секция за BootLoadera , Flash Disk, и съответно Firmware на устройството.
      3. Смяната с по голям чип няма да доведе до нищо защото процесора няма просто да го адресира (ако пренебрегнем предните 2 точки).

      Коментар


      • #78
        От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

        Не е така, едно съживяване върви в порядъка от 15 до 25 лв в сервиз, казвали са ми го това, за тези модели но не знам кой има програматор и програмата за 255W

        Коментар


        • #79
          От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

          Ами иди в сервиза който са ти го казали да ти го сменят, там може да знаят нещо повече, щом се занимават с това и да намерят кой да го програмира.То е ясно, че свалянето и качването за техник не е проблем, само да не е с духалка, че от новата памет нищо няма да стане вече. За записа на флаша, ако намериш данни и програматор си цар. Ще ги подкараме серийно "съживяване"

          Коментар


          • #80
            От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

            Според мен в този сервиз са решили да се преквалифицират в ремонт на навигации, защото вече gsm кой ти ремонтира и защо да не експериментират с някоя и друга навигация и като не стане ще кажат ами тази не стана, за пръв път ми се случва, умряла е безвъзвратно пии една студена вода.

            Коментар


            • #81
              От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

              Някой да има случайно по нова версия или линк от тези тук 3.30 и 3.61 за префлашване на 465?

              Коментар


              • #82
                От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

                След смяна на фирмуера на нуви 265 w екрана стана черен и не ще да тръгне.Не го засича и компютъра.Някаква идея какво да направя или да се прощавам с него ?

                Коментар


                • #83
                  От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

                  Пробвай да го флашнеш с оригиналния фърм и да го върнеш на 265, може и да прогледне.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

                    Здравейте И аз имам проблем с едно конвертирано 250W , исках да го върна към стандартния фърм, но след флашване не визуализира картата Навигира нормално но няма карта на екрана ? (При връщането обратно на фърм-а на 465 всичко се оправя, но като го включа към Garmin Express-a той връща версия 7.60 за 250W) Как да оправя това ? Благодаря!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

                      Като какво искаш да го ползваш в крайна сметка 250 или 465. Щом експреса ти го прави на 250 и си тръгва, пробвай да преименуваш картата, ако е на вътрешната памет на gmapprom, на карта памет gmapsupp. Също така може да пробваш за ресетираш и изтриеш потребителските настройки. Слагаш си пръста в долния десен ъгъл на екрана и включваш уреда, държиш си пръста , докато не излезе надпис, даваш ок и се рестартира уреда сам. Може да помогне.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

                        Всичко това вече е тествано, в момента навигаторчето работи със софта от 465, но гласовата навигация работи когато си поиска (ако поиска въобще, файловете са проверени и работят ) Ако флашна оригиналия софт работи гласовата но картата не мога да визуализирам никак- и имена сменях и настройки занулявах нищо не помага за картата ... Други идеи ?

                        Коментар


                        • #87
                          От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

                          Я както е тръгнала темата да питам аз обратното - мога ли на камионски 465 да сложа някакъв цивилен софтуер, който да има пешеходец примерно?

                          Коментар


                          • #88
                            От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

                            А защо? Пешеходните на Гармин (то само CityXplorer, които не се поддържат вече 3 г.), са гола вода...
                            Пробвал съм City Navigator, OFRM - безполезно при правене на маршрути, които наистина са пешеходни.
                            Nothing comes from nothing...

                            Коментар


                            • #89
                              Първоначално публикуван от Garminn Преглед на мнение
                              От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

                              За 1 седмица флашнах две навигации Нюви 255W / HWID 0827 с софтуер на Нюви 465. След това ги обнових през WepUpdater, едната изгасна след като я извадих от USB кабела на компютъра и вече не запали. Другата работи около 10 минути и като реших да я изключа от копчето при повторен опит да я включа вече не тръгна. И двете ги флашнах с версия на софт 3.30
                              Сега нито палят нито като ги вържа с зарядно или усб кабел към компютъра не тръгват ! Пробвах също като ги отворих и им разкачих батериите за 24 часа и после ги сглобих но същата работа нещът да запалят !
                              Някой може ли да даде някакъв съвет какво може да се направи да се включат?

                              Някой намерил ли е решение на този проблем , или да си ги държа за части повредените ?

                              Коментар


                              • bat_vanko
                                bat_vanko коментира
                                Редактиране на коментар
                                Здравите от тоя набор отиват за части, така че и за части нема да се ползват...

                              • ISG
                                ISG коментира
                                Редактиране на коментар
                                Така, както го описваш проблема, едва ли има решение. Екраните на тъмно не блещукат ли малко (съвсем бледо)?
                                Ако и това не правят - за части - дисплея, батерията ако е жива, кутийката, говорителчето и май това само става за части...

                              • niggaz_nature
                                niggaz_nature коментира
                                Редактиране на коментар
                                не виждам никаква реакция на екрана

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X