Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лампата на ръчната при CR-V свети постоянно!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лампата на ръчната при CR-V свети постоянно!!!

    Коеги,ако сте имали този проблем споделте и опасен ли е за автомобила,ситуацията е следната-месец след като сложих аларма на ЦР-В-то нали така иска застрахователя иначе моята си е с оригинално дистанционно и всичко му работи при запалване на ватомобила започна да остава да свети лампата за ръчната спирачка.Ръчната е спусната ,но лампата и свети.Дърпам ръчна пускам ръчна продължава да свети.Свети докато автомобила загрее,стигне работна температура и малко след това грубо свети около 15-20минути и си гасни от самосебе си незамисимо дали съм в движение или съм я спрял изгасил.После през целия ден не ми прави проблем.Това е само сутрин като е стояла вечерта и хубаво е истинал двигателя.Притеснявам се това да не е нещо свързано с АВС-са или нещо по компютъра.Иначе въпреки че свети си върви колата.Длъжен съм да ви го споделя и това човека дето ми слага алармата ми слага и на другите коли-на нисана който имах започна да ми прави същия проблем,но след цели три години от момента на слагане на алармата.За по просветените или патилите Моля споделете!Предстой ми вкарване в сервиза засмяна на масло и ще искам да я видят на компютъра.Подозирам алармата,но нека не Ви подвеждам с това мое подозрение -случвало ли се е на някой от Вас и дали пък това не е сигнал за смяна на спирачките Незная -Кажете???Нисана беше с чисто нови спирачки отпред-задните не ги бях папал.На ЦР-В-то въобще не съм ги пипал имат хляб в тях и си държат.Споделете???
    имах и Toyota Rav 4 2006g.
    Mitsubishi Lancer 2008g.
    Honda CR-V 1998г.
    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

  • #2
    От: Лампата на ръчната при CR-V свети постоянно!!!

    При много автомобили тази лампа е и за нивото на спир. течност.
    Провери го, също така и прекъсвача под лоста на ръчната, който задейства лампата/не знам точно къде е/ и жицата до него да не опира някъде постоянно по купето.
    Life is too short to drive dull cars!

    Fight global warming !
    ... turn on your A/С !

    Коментар


    • #3
      От: Лампата на ръчната при CR-V свети постоянно!!!

      Също и датчика за износени накладки.
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • #4
        От: Лампата на ръчната при CR-V свети постоянно!!!

        Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
        При много автомобили тази лампа е и за нивото на спир. течност.
        Провери го, също така и прекъсвача под лоста на ръчната, който задейства лампата/не знам точно къде е/ и жицата до него да не опира някъде постоянно по купето.
        Бутон и прекъсвач на лоста на ръчната изключено-проверен,за спирачна течност не е проверявана,ей богу ако сте прави бирата е от мене!Благодаря!Отивам да проверявам!
        имах и Toyota Rav 4 2006g.
        Mitsubishi Lancer 2008g.
        Honda CR-V 1998г.
        Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

        Коментар


        • #5
          От: Лампата на ръчната при CR-V свети постоянно!!!

          Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
          Също и датчика за износени накладки.
          Дано е нещо такова,че ме вбесява това светене,ще проверя накладките след няколко дни като я закарам да сменят маслото в Юби-ко-оторизиран сервиз на Хонда!!Благодаря!Дано е от това,да не е от алармата,че ще го мъмря алармаджията-макар,че е кадърно момче!
          имах и Toyota Rav 4 2006g.
          Mitsubishi Lancer 2008g.
          Honda CR-V 1998г.
          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

          Коментар


          • #6
            От: Лампата на ръчната при CR-V свети постоянно!!!

            какво излезе ?
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

            Коментар


            • #7
              От: Лампата на ръчната при CR-V свети постоянно!!!

              Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
              какво излезе ?
              Масло-спирачна течност и бутон на ръчната не са всичко си е в норма!Остава проверка на накладките,дано е от тях,проблема е ,че нямам информация тази лампа дали в хондата сигнализира за спирачната течност и за накладките,ако узная,че е за това ще пиша,ако други знаят нека пишат!
              имах и Toyota Rav 4 2006g.
              Mitsubishi Lancer 2008g.
              Honda CR-V 1998г.
              Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

              Коментар


              • #8
                От: Лампата на ръчната при CR-V свети постоянно!!!

                рових в ръководството, но не открих(или аз не разбрах) дали лампата свети когато се износят накладките
                -------Honda CR-V 128к.с.--------
                "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                Коментар


                • #9
                  От: Лампата на ръчната при CR-V свети постоянно!!!

                  Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                  Също и датчика за износени накладки.
                  Ако,накладките са износени,лампата няма да гасне като загрее двигатела.Причината е друга.
                  0осем9осем7шест0осем7едно
                  Миро

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лампата на ръчната при CR-V свети постоянно!!!

                    Не мисля, че CR-V 1-ва генеация има датчик за степента на износване на накладките. Поне при мен няма, а моето CR-V е от последната година на прозиводство на тази генерация (2001-ва) и най-високия грейд оборудване. Датчик обаче нямам, поне за предните накладки със сигурност. Имам "акустичен датчик" - като се износят, при натискане на спирачките започват да издават много специфичен звук ...Съмнявам се да има само за задните накладки (при положение, че отзад CR-V-то е на барабани).

                    Ако имаш някакъв проблем с ABS-а - по-логично е да ти светне лампата "ABS" на таблото- нали за това са я сложили там ...Съжалявам колега, обаче това светене на лампата за ръчната спирачка е пълна загадка за мен
                    Honda CR-V, B20Z1

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лампата на ръчната при CR-V свети постоянно!!!

                      Два различни автомобила, един маийстор, еднакъв проблем => проблем в майстора.

                      Макар, че много ми е странно какво общо има алармата с лампата за ръчната... но ако майстора връзва алармата с ел.веригата на автомобила по определен начин и въпросния модел аларма, която монтира дава дефект, може да се получи по описания начин. Иначе си е много голямо съвпадение.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лампата на ръчната при CR-V свети постоянно!!!

                        Еми благодаря на всички Ви,и за мене се затвърждава мнението,че е от алармата.Какво подозирам,именно връзването по определен начин на ел. веригата,ще го питам какво прави,но понеже ми е приятел/алармаджията/ и знае,че съм малко особен на тема сигурност,с това ми е свързана и част от работата,та я прекъсва на сто места ел. инсталацията,гарантирам,че трудно ще я запалят при кражба и явно някъде остава мека вързка или незная какво ,може и самата аларма да влияе,имайки предвид настройката й към компютъра на колата.Гледал съм го как и настройва имобилайзера с контактния ключ и компютъра и модула на алармата в лаптопа и нещо щтрака,гаси,зарежда,разрежда.Ех!!!За съжаление не ми се искаше да е от това,но дано само не спъва движението на автомобила,за сега не забелязвам разлика в работата,само дето свети и ме дразни,а докато свети като дръпна ръчната светва по ярко.На нисана първо светеше по малко,после започна да си свети нон стоп,така и го продадах,като го карах почти половин година с постоянно светеща.Като сменям маслото ще я проверя на компютъра да я видят за някаква грешка!!Благодаря на всички включили се.Ако някой има предположения или подобен проблем нека дискутира,оставям темата отворена!!!
                        имах и Toyota Rav 4 2006g.
                        Mitsubishi Lancer 2008g.
                        Honda CR-V 1998г.
                        Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лампата на ръчната при CR-V свети постоянно!!!

                          Беше ми пратил лично съобщение, но ще ти отговоря в темата. Има няколко варианта:

                          1. Сензор за износване на накладките - такъв няма в тия Хонди, така че го отпиши.
                          2. Някакъв проблем със спирачната система. Ако беше в ABS-а (ако имаш такъв), то трябва да свети и ABS лампата. При теб не свети. Остава или нивото на маслото да ти е ниско, или датчика за налягането на маслото да е заминал. Провери датчика нивото на маслото както и този на ръчната спирачка. Тук пише как.

                          http://www.imageshare.web.id/images/...j5r3sp12qb.jpg

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:w9hz5gfxj5r3sp12qb.jpg
Прегледи:1
Размер:88.1 КБ
ID:5204715

                          Ако не знаеш как да замериш, по-добре си намери електричар.

                          3. Тоя, който ти е слагал алармата, може нещо да е прецакал, но ми се струва малко вероятно - щеше веднага да си проличи. Не че е невъзможно и това да е причината ... Най-добре я закачи в Юбико или друг сервиз на Хонда, за да ти даде кода на грешката.
                          Vitara 2.0 V6
                          Honda CRV (Gen 1)
                          Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                          ВАЗ 2131

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лампата на ръчната при CR-V свети постоянно!!!

                            Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                            3. Тоя, който ти е слагал алармата, може нещо да е прецакал, но ми се струва малко вероятно - щеше веднага да си проличи. Не че е невъзможно и това да е причината ... Най-добре я закачи в Юбико или друг сервиз на Хонда, за да ти даде кода на грешката.
                            Аз пък вече съм убеден, че е от алармата. Щом свети по-слабо от дръпната ръчна, значи алармата дава утечка. Като се дръпне ръчната затваря веригата и лампата светва на 100%. Със заграване на двигателя (съответно алармата) утечката изчезва евентуално поради раздуването на елемента причиняващ утечката. При първия автомобил просто въпросния елемент е издържал 3 години преди да почне да дава на късо - отначало само утечка, после изцяло е накъсил веригата.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лампата на ръчната при CR-V свети постоянно!!!

                              Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                              Беше ми пратил лично съобщение, но ще ти отговоря в темата. Има няколко варианта:

                              1. Сензор за износване на накладките - такъв няма в тия Хонди, така че го отпиши.
                              2. Някакъв проблем със спирачната система. Ако беше в ABS-а (ако имаш такъв), то трябва да свети и ABS лампата. При теб не свети. Остава или нивото на маслото да ти е ниско, или датчика за налягането на маслото да е заминал. Провери датчика нивото на маслото както и този на ръчната спирачка. Тук пише как.

                              http://www.imageshare.web.id/images/...j5r3sp12qb.jpg

                              [ATTACH=CONFIG]241682[/ATTACH]

                              Ако не знаеш как да замериш, по-добре си намери електричар.

                              3. Тоя, който ти е слагал алармата, може нещо да е прецакал, но ми се струва малко вероятно - щеше веднага да си проличи. Не че е невъзможно и това да е причината ... Най-добре я закачи в Юбико или друг сервиз на Хонда, за да ти даде кода на грешката.
                              Както винаги изчерпателен и точен,Данке,останаха ми 500 км.до смяна на маслото,като отида в Юби-ко,ще я гледат,дано не е от шибаната аларма,да им го таковам на застрохователите с тизи аларми и разхвърляници на автомобилите,колата си направена,заради тях режи,късай снадавай ел.системата,срамота!!!!
                              имах и Toyota Rav 4 2006g.
                              Mitsubishi Lancer 2008g.
                              Honda CR-V 1998г.
                              Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X