Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв нов акумулатор да си купя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какъв нов акумулатор да си купя?

    Да спомена, че прочетох вече темата за акумулаторите http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=56270, та ми се проясниха някои неща. Някакви впечатления да имате от марката "AFA", били немски акумулатори? Мисля да взема такъв 91 Ah, азиатски параметри, ляв плюс, ще ми излезе към 180 лв като върна стария. До сега бях с Exide 100 Ah, много добър акумулатор 6 години не съм го вадел от Маверика '94 ТД, нито съм го отварял, палеше на 1 работеща свещ при силно минусови температури на 4-та година. Обаче са им вдигнали малко цените, излиза към 230 лв, и ще трябва да чакам до следващата сряда, цяла седмица, да докарат на единственото място в Ст.Загора където го намерих. 300 лв за Бош и Варта не си струва според мен, едва ли са по-добри от Еxide. Та "АFA" някой ползвал ли е?
    Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
    X-trail 2.2 Di 2003
    Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

    Коментар


    • #47
      От: Какъв нов акумулатор да си купя?

      Аз взех Фиам 100 ампера за 187лв. На Опела бях с такъв и добре се държеше.

      Коментар


      • #48
        От: Какъв нов акумулатор да си купя?

        Аз сложих такъв: Berga 91Ah Basic-Block,Волтаж 12 V , Капацитет 91 Ah , Пусков ток 740 A (EN)
        Плюс Ляв (1) , Размери (Д,Ш,В) 306x173x225 мм , Тегло 22.21 кг

        ...ще се разбере дали става зимата

        Коментар


        • #49
          От: Какъв нов акумулатор да си купя?

          Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
          ...ще се разбере дали става зимата
          Че той ако на първата зима сдаде, много яка минавка се явява.

          Коментар


          • #50
            От: Какъв нов акумулатор да си купя?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Че той ако на първата зима сдаде, много яка минавка се явява.
            Нали, нещо европейци се пишем и уж "европейски" гаранции ползваме...да видим!?Всъщност, май е по-добре да не се налага...

            Коментар


            • #51
              От: Какъв нов акумулатор да си купя?

              Силно подозирам, че от скъпите марки няма смисъл, ако не е гел или агм. Стандартните са правени в един и същи китайски курник.
              По-добре български или турски, поне е еФтин, а май еднакво живеят.

              Вица с "европейските" гаранции не го схванах.
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • #52
                От: Какъв нов акумулатор да си купя?

                Миналата седмица взех от метро 75ah с 580 стартов ток за 119лв с ддс,допреди това е бил на промоция но съм я изпуснал 99лв с ддс
                0 8 76 36 8 542

                Коментар


                • #53
                  От: Какъв нов акумулатор да си купя?

                  Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение

                  Вица с "европейските" гаранции не го схванах.
                  Няма виц.Вица започва, ако ти се наложи да ползваш такава в България

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какъв нов акумулатор да си купя?

                    Banner Power Bull Pro - 100 Ah за 272 лв. Има и стандарт за сигурност срещу изтичане до 45 градуса ъгъл на наклон с патентована технология двойно покритие, който издържа теста с пълно преобръщане. На промоция моя го взех и по-евтино...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какъв нов акумулатор да си купя?

                      Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                      Аз сложих такъв: Berga 91Ah Basic-Block,Волтаж 12 V , Капацитет 91 Ah , Пусков ток 740 A (EN)
                      Плюс Ляв (1) , Размери (Д,Ш,В) 306x173x225 мм , Тегло 22.21 кг

                      ...ще се разбере дали става зимата

                      Аз търкалям такъв от миналата есен. При това за тази една година му се наложи да работи в доста трудни условия. Поради едни мои експерименти стартера въртеше по минимум 10 секунди докато запаля, а по някога и над 20 секунди.
                      Много съм доволен - до сега не е показвал и намек да се е разредил. Тази зима ще му е втора.
                      Иначе цената му е зла - към 250 кинта беше.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какъв нов акумулатор да си купя?

                        Аз залагам вече за втори път на Бош Силвър серия Азия 95АН.За сега проблем няма,а и 3 години гаранция са си три години гаранция....На Патрола преди съм го натоварвал на моменти зверската с дърпане на лебедки и никога не е имало проблем!
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какъв нов акумулатор да си купя?

                          Днес откарах баба Фронти на майстор за да провери акумулатора, че иде зима. Акумулатора си беше дошъл с колата от Италия. Марка Фиам, отгоре му имаше залепена лепенка, на която беше указано, че гаранцията е била до 2007 год. Разлепихме лепенките - никога не е бил отварян. Отворихме капачките. Електролита не е мръднал нито като ниво, нито като плътност. Държи заряд като на нов. Впечатлен съм от тази италианска марка.
                          Поздрави.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какъв нов акумулатор да си купя?

                            Аз пък ноември 2010г. изненадващо една сутрин се оказах с лампи на таблото които едва светеха, и от тогава съм с ВАРТА 830-стартов ток,интересното е че колата си беше със 72 амперов ЕНЕРДЖИ.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X