Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с газовата уредба на лада нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с газовата уредба на лада нива

    имам следния проблем,от време на време на ниски обороти колата ми придърпва,движи се на подскоци,като пусна газта да се успокои и после плавно и подам газ се оправя.казаха ми че може бипроблема е в плочката на газовата уредба,някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?

  • #2
    От: проблем с газовата уредба на лада нива

    Прави ли го на бензин?

    Коментар


    • #3
      От: проблем с газовата уредба на лада нива

      Имам същия проблем - на газ го прави повече, на бензин почти не. При по-високи обороти (над 2000) всичко става напълно гладко. В общи линии "врътнах леко делкото" и се пооправи, но не съвсем. Тоест според мен е до центровка.

      Коментар


      • #4
        От: проблем с газовата уредба на лада нива

        И аз това заподозрях.

        Коментар


        • #5
          От: проблем с газовата уредба на лада нива

          ами правихме я,и пак го прави.майстора предполага да не би да са се прецакали мембраните на изпарителя,ама тя го прави откакто е сложена газта.дали може да е от кабелите за свещите,какви трябва да се сложат и откъде?делкото ми е електронно,ако това има някакво значение

          Коментар


          • #6
            От: проблем с газовата уредба на лада нива

            Смени майстора. Дай още 5 градуса предварение. Това, че делкото е електронно, е само от полза. Кабелите на свещите, ако са стари, се сменят. Има само два вида кабели - със съпротивление и медни. Щом си с електронно делко - трябват ти със съпротивление. Трябва и да са качествени, разбира се.

            Коментар


            • #7
              От: проблем с газовата уредба на лада нива

              как да преценя колко са 5 градуса?сега гледах в сайта на мкомплект някакви кабели на тесла,за 21 лв,само че не пише дали са със съпротивление,да взема от тях?

              Коментар


              • #8
                От: проблем с газовата уредба на лада нива

                Ако Тесла не са менте, са добри. Дали са със съпротивление се познава или по жилото (пластмасовите са със съпротивление, медните - не) или по надписите на самия кабел. Ако има някъде по него ohm/m - това е съпротивлението. През 5 градуса са маркерите срещу ремъчната шайба на коляновия вал, на капака на агренажа.

                Коментар


                • #9
                  От: проблем с газовата уредба на лада нива

                  Първоначално публикуван от hunter_75 Преглед на мнение
                  как да преценя колко са 5 градуса?сега гледах в сайта на мкомплект някакви кабели на тесла,за 21 лв,само че не пише дали са със съпротивление,да взема от тях?
                  Направи я на първия белег на капака на ангренажа-/той съответсва на 10градуса преди ГМТ/ и трябва да стане работата.Втория/средния е 5гр. и е за бензин/,а третия-/най-долния/ е 0 градуса или казано по друг н-н буталата на 1-ви и 4-ти цилиндър се намират в ГМТ-/такт сгъстяване/.

                  Коментар


                  • #10
                    От: проблем с газовата уредба на лада нива

                    благодаря на всички за съветите,обаче не знам дали ще мога да се ориентирам,нали се върти делкото,какво да гледам на капака на ангренажа,но и да не се справя сам,знам поне как да кажа на майстора да го направи

                    Коментар


                    • #11
                      От: проблем с газовата уредба на лада нива

                      Първоначално публикуван от hunter_75 Преглед на мнение
                      благодаря на всички за съветите,обаче не знам дали ще мога да се ориентирам,нали се върти делкото,какво да гледам на капака на ангренажа,но и да не се справя сам,знам поне как да кажа на майстора да го направи
                      Ти вземеш ли да казваш на майстора как да направи една елементарна центровка на запалването на ВАЗ и той вземе ли да те слуша остроумно,значи толкова ще е майстор.
                      Последно редактирано от Янко Желязков; 15-10-10, 09:49.

                      Коментар


                      • #12
                        От: проблем с газовата уредба на лада нива

                        Я вземи завърти делкото 3-4мм. в посока обратна на часовниковата стрелка-/предварение/ и пробвай колата.От това по елементарна проба не се сещам и ако колата ти сега е с точна центровка на бензин и преместиш делкото с колкото ти писах,нещата може и да се получат.Все пак така от разстояние всичко е много относително,но пробвай.Другия вариант е да "докараш" центровката на слух при загрял до раб.температура мотор.Просто виж къде мотора ще държи най-добри и устойчиви обороти на празен ход и стегни делкото с ключ 13 при това положение.Дано тези "гаражни" препоръки ти свършат работа-/в повечето случаи вършат/.

                        Коментар


                        • #13
                          От: проблем с газовата уредба на лада нива

                          Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                          Я вземи завърти делкото 3-4мм. в посока обратна на часовниковата стрелка-/предварение/ и пробвай колата.От това по елементарна проба не се сещам и ако колата ти сега е с точна центровка на бензин и преместиш делкото с колкото ти писах,нещата може и да се получат.Все пак така от разстояние всичко е много относително,но пробвай.Другия вариант е да "докараш" центровката на слух при загрял до раб.температура мотор.Просто виж къде мотора ще държи най-добри и устойчиви обороти на празен ход и стегни делкото с ключ 13 при това положение.Дано тези "гаражни" препоръки ти свършат работа-/в повечето случаи вършат/.
                          2-рия начин и аз го практикувам, върши работа..Но може да те друсне тока, ако барнеш където не трябва , даже ми се струва, че втория начин на колегата ще му е по удобен от колкото 1вия..По практичен е, поне за мен. Нашата правеше същите проблеми, но беше от чукчето, а колегата е споменал, че е с електронно.. Дано да успее да я оправи
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • #14
                            От: проблем с газовата уредба на лада нива

                            Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                            2-рия начин и аз го практикувам, върши работа..Но може да те друсне тока, ако барнеш където не трябва , даже ми се струва, че втория начин на колегата ще му е по удобен от колкото 1вия..По практичен е, поне за мен. Нашата правеше същите проблеми, но беше от чукчето, а колегата е споменал, че е с електронно.. Дано да успее да я оправи
                            При обикновената контактна запалителна уредба-/твоята/ чукчето е консуматив,защото се използва ток с голям ампераж при ниско напрежение.За да не нагаря се слага допълнително електронно запалване.Аз съм доволен от вашите-/Пловдивски/ електронни.И до ден днешен Жигулито ми работи с такова и НЕ сменям чукчета като луд на всеки 8-10 000км.Слагай и ти Бобчо-/преди 5-6 години бяха по 20лв./

                            Коментар


                            • #15
                              От: проблем с газовата уредба на лада нива

                              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                              При обикновената контактна запалителна уредба-/твоята/ чукчето е консуматив,защото се използва ток с голям ампераж при ниско напрежение.За да не нагаря се слага допълнително електронно запалване.Аз съм доволен от вашите-/Пловдивски/ електронни.И до ден днешен Жигулито ми работи с такова и НЕ сменям чукчета като луд на всеки 8-10 000км.Слагай и ти Бобчо-/преди 5-6 години бяха по 20лв./
                              Ако найстина е 20 лева, го слагам веднага, ако пък и кажеш от каде го взе, в Пловдив ли ??
                              Преди време исках да сложа цяла нова система електронната, с датчика на ХОЛ и комутатори глупости кабели и ми викат 200 лева всичко, викам си на акъла тва в скоро няма да стане :Д
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X