Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kawasaki KMX 125 губи антифриз (охладителна течност)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kawasaki KMX 125 губи антифриз (охладителна течност)

    Здравейте.Преди 2 седмици мотора в радиатора имаше вода, а на мен ми казаха не е било добре да се кара с вода а по-добре било да е с антифриз.Аз на другия ден източих водата от радиатора, купих антифриз разредих си го 50:50 с вода и си го сипах в радиатора почти догоре колкото да покрие питата 1-2 пръста под капачката.Карах 1 ден в гората около 3-4 часа прибирам се отварям капачката и към 100 грама е изгубило антифриз.Долях му пак догоре около 100 грама и вчера пак карахме в гората и си викам като се прибера пак ще проверя дано да не е изгубило.Отварям пак около 100 грама беше изгубило и сипах.Някой може ли да ми каже закакво става това губене на антифриз къде отива този антифриз? Благодаря предварително.

  • #2
    От: Kawasaki KMX 125 губи антифриз (охладителна течност)

    А как е нивото в разширителния съд?
    Провери дали не отива там антифриза, но по-вероятно е да се е смесил с маслото. КМХ имат навик да смесват водата с маслото, заради уплътнението на водната помпа. Оправя се лесно, но трябва да помисля точно как ставаше.
    2010 CRF 250 R

    Коментар


    • #3
      От: Kawasaki KMX 125 губи антифриз (охладителна течност)

      Благодаря за обърнатото внимание Димитър.Да не е спукан радятора трябва да проверя.

      Коментар


      • #4
        От: Kawasaki KMX 125 губи антифриз (охладителна течност)

        Ми в разширителния съд няма антифриз а за това да се е смесил с маслото как да разбера да источя малко масло.То без това ся скоро ще го сменям и ще видя

        Коментар


        • #5
          От: Kawasaki KMX 125 губи антифриз (охладителна течност)

          По най-бързия начин да си провериш маслото без да караш мотора ако е смесило маслото с водата вероятна причина е семеринга на водната помпа ако кавазакито е с семеринг.Запомни нещо важно семеринга се монтира с пружината към охладителната течност.И да не забравиш да промиеш двг-то с някакво евтино масло преди да сипеш това с което мислиш да караш.
          Gilera RC-125 Honda Dominator 650 Yamaha TT-350 yz250f WR-450-03 WR-450-05 WR-250F

          Коментар


          • #6
            От: Kawasaki KMX 125 губи антифриз (охладителна течност)

            Там е работата, че на КМХ водната помпа не е със семеринг.
            Маслото става като боза когато се смеси с вода или антифриз.
            Спукан радиатор се установява сравнително лесно - палиш мотора да работи на място и гледаш дали не капе от някъде.

            п.п. Фибър му се викаше на това уплътнение на помпата.
            Последно редактирано от Димитър; 23-08-10, 22:33.
            2010 CRF 250 R

            Коментар


            • #7
              От: Kawasaki KMX 125 губи антифриз (охладителна течност)

              Ясно Димитре.Еми утре ще источя малко от маслото да видя дали влиза там антифриза, а ако не влиза в маслото, ще запаля мотора да видя радиатора дали сълзи Утре ще кажа какво съм видял

              Коментар


              • #8
                От: Kawasaki KMX 125 губи антифриз (охладителна течност)

                Според мен антифриза ти отива в разширителния съд.

                Коментар


                • #9
                  От: Kawasaki KMX 125 губи антифриз (охладителна течност)

                  Еми то трябва да го прегрея за да отиде в разширителния съд

                  Коментар


                  • #10
                    От: Kawasaki KMX 125 губи антифриз (охладителна течност)

                    Не е нужно да го прегряваш. Капачката на радиатора ако не затваря добре антифриза изкипява при по-ниска температура и се събира в разширителния съд.
                    2010 CRF 250 R

                    Коментар


                    • #11
                      От: Kawasaki KMX 125 губи антифриз (охладителна течност)

                      Колеги току що източих малко от маслото да видя дали отива в маслото и по мойте виждания не отива в маслото понеже е нормално маслото черно е или се бъркам.Ще го снимам ей ся и ще ви го покажа.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Kawasaki KMX 125 губи антифриз (охладителна течност)

                        Не можах да го снимам маслото е черно и не мисля че в него влиза антифриза сипах антифриз да видя как става съвсем различно е значи не е там проблема а явно спукан радиатор и леко сълзи но не ми пречи ще доливам а може и да го залепя

                        Коментар


                        • #13
                          От: Kawasaki KMX 125 губи антифриз (охладителна течност)

                          Здравейте. И аз имам КМХ 125. На моя пък фибъра издаде багажа заедно със семерингата от към маслото. Някой има ли си на представа от къде и колко струва комплекта?

                          Мите, и с фибър и със семеринга е водната помпа.

                          П.П. Капе ми вода от една дупчица до пробката на водната помпа.

                          П.П. От Гоце Делчев съм.
                          Последно редактирано от naughty_boy; 25-09-10, 17:58.
                          '05 Suzuki RM 250

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X