Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко прости правила за оцеляване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Няколко прости правила за оцеляване

    За да се мисли най-добре в такива условия 1во трябва да имаш подслон и храна така се повдига духа и се мисли по- лесно, защото когато нямаш нито храна , нито подслон трябва да мислиш за всичко и се обаркваш и след това идва паниката.
    По малко, ама с хляб!

    Коментар


    • #17
      От: Няколко прости правила за оцеляване

      Благодря на всички за съдействието.
      Искам само да подчертая че започнах темата с идеята всеки да сподели опита си и знанията си с няколко думи така ,че неподготвен човек прочитайки поста с един прочит да научи азбуката на оцеляването иначе ръководства има но не всеки има времето да ги чете и тренира , но всеки може да изпадне в такава ситуация.
      В тази връзка искам да ви разкажа една историйка - Действителна без да споменавам имена .
      Бяхме две семейства с 3 деца на пикник в една много хубава местност и всичко беше прекрасно докато не заваля проливен дъжд и не се окопахме с колите на черния път по който дойдохме .Беше привечер започна да се стъмнява а най- близкото населено място беше на 10км по черно.
      2мъже 2жени и 3 деца весела ситуация сметнахме че ако тръгнем пеш по реката от кал в това се беше превърнал пътя щяхме да стигнем за 3-4 часа в този състав ако не се изгубим в тъмното разбира се .
      Ситуацията започна да добива леко безнадежден характер.
      За щастие се оказа че в колата си съм забравил 2 палатки от предното къмпиране.
      Решихме да си построим лагер , намерихме място в гората сравнително сухо и започнахме трудовия ентусиазъм повдигна духа ни ,а децата едва ли не започнаха да се забавляват макар и измръзнали.
      С мокри дърва и гориво от колите запалиме огън с един чадър и платнище си направихме нещо като трапезария ,а жените с небивал ентусиазъм започнаха да приготвят вечеря, намери се малко ракия в една от колите и след няколко глътки ситуацията стана доста задушевна и забавна.
      Стоплихме се хапнахме и пийнахме и почнахме да приемаме всичко като част от забавлението.
      Децата не се разболяха цяло чудо.
      На дръгия ден поизсъхна и успяхме да излезем.
      Мисля си ако онази вечер се бяхме поддали на паника и бяхме тръгнали пеш какво щеше да се случи дори и да не се бяхме изгубили в горатата децата щяха да са с пневмония в болницата да не говорим ако се бяхме изгубили пренувахме в гората без екипировка.
      Благодаря
      RANGE ROVER CLASIC -нека живеем зелено-екологично.
      За какво ти е джип ако няма къде да отидеш със него?

      Коментар


      • #18
        От: Няколко прости правила за оцеляване

        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
        С повечко разходки в гората. Пеш. От време на време - нощем. Отначало по познати места, после и по непознат терен.
        някое и друго дневалство край огъня също помага. С идеята, че лагера трябва да се пази, а огъня да не загасва. Особено ако се започне по-от рано, помага много.
        +1 Малко опит и познания никога не са излишни... тогава по-лесно се запазва хладнокръвие в критични ситуации...
        Лада НИВА не избира пътя, тя просто върви напред...
        0887686779 Краси

        Коментар


        • #19
          От: Няколко прости правила за оцеляване

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Машина .....хищник ......доста сух хляб трябва да е ял човек и доста зор трябва да е видял, за да стане такъв.
          Ама как се обяснява това на младите ..?
          Това не се учи, брат, това е вродено. Па и специално Старото .......... ти мани да се изгуби!
          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
          Само DIESEL !!!

          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

          Коментар


          • #20
            От: Няколко прости правила за оцеляване

            Я внимавай!
            Ако попаднеш в лабиринт единствения 100% начин да излезеш от него е постоянно да държиш дясната страна/стена. Може да бъде пещера например. Много хора и затова загиват, щото просто се изгубват вътре, после времето си свършва работата.
            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
            Само DIESEL !!!

            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

            Коментар


            • #21
              От: Няколко прости правила за оцеляване

              Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
              Това не се учи, брат, това е вродено. Па и специално Старото .......... ти мани да се изгуби!
              Дано всеки стигне до това ниво.
              Аз още съм далече.... Старо- ще ни учиш . Това за потока ми хареса.
              Аз съм се обърквал в Родопите (родната планина).
              Както си ходихме в гората (мнооого километри, но с поглед вперен в земята за гъби) и на връщане ..... реката тече на обратно.
              Викам си това не е възможно. 2 минути не мога да осъзная какво става.... след признаване на фактите (объркали сме се) разбрахме, че сме "превалили" билото и сме слезнали от другата страна.
              Следваше връщане обратно с пълни раници .... пак доста километри , макар и на пряко. Добър урок си беше. Весел .....макар и уморителен.
              Изводите :
              Човек се губи когато е самоуверен (глупаво).
              Самоуверения човек е невнимателен. Спира да наблюдава окръжаващата го среда. Не запомня елементарни неща от маршрута.
              Това е според мен причина в голяма част от случаите на загубване - самоувереност.
              Как да се предпазим?
              Единствения начин е да знаем, да осъзнаем, че може да се загубим и на познато място.
              Да бъдем "нащрек" през прехода и да сме наблюдателни за околната среда.
              С две думи - да сме като хищници.
              През определен интервал от време (или разстояние) да си набелязваме "МАРКЕРИ". Да ги запомняме.
              Особено в непознати местности мисля, че това е полезно - наблюдателност през цялото време.
              Успех на всички в трудните моменти !
              Последно редактирано от bgbul; 27-07-12, 22:07.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X