Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулатори за Галопер?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Акумулатори за Галопер?

    Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
    On second thoughts...er...може и да си прав...акумулатора да е производство на Johnson Controls, които държат марките OPTIMA, VARTА, LTH и Heliar, а сложената лепенка Mercedes-Benz да е "private label", но тогава каква ще да е марката на акумулатора в крайна сметка?
    Точно. Живеем в икономика на лепенките. Твоя явно се е озовал там заради врътките на джамбазите - свален от някой Мерц. Освен това лепенка стартер не върти. Ако я отлепиш, отдолу може да се покаже по-истински надпис. Може и да не се покаже.

    Вземи си български - хем относително евтин, хем пак си на волята на късмета.

    Коментар


    • #17
      От: Акумулатори за Галопер?

      Нещо на корейците им се е изкривило индигото, когато са копирали от моето Паджеро. Сложили са акумулатора накриво. При мен е успоредно на стените на коша и съответно мястото е по-голямо. Акумът е по памет 95АЧ.
      Между другото може да имаш и проблем със стартера, дори и с 60 АЧ-ов нов акум трябва да върти бодро. Разликата ще е само във времето, което ще може да върти.

      Коментар


      • #18
        От: Акумулатори за Галопер?

        Вчера го гледах пак моя акумолатор и никъде не видях да пише гелов или там нещо си...! Модела е BE080 36
        Последно редактирано от Roninn; 23-08-10, 07:27.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #19
          От: Акумулатори за Галопер?

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Вчера го гледах пак моя акумолатор и никъде не видях да пише гелов или там нещо си...! Модела е BE080 36
          С една дума и твоя не се знае к'ва марка е?
          Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

          Коментар


          • #20
            От: Акумулатори за Галопер?

            От каталога на Бош излиза модел S4 029 JIS, 95Ah. Размерите са му височина 22.5 см, дължина 30.6см, и ширина 17.3см.

            Коментар


            • #21
              От: Акумулатори за Галопер?

              Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
              Оня червен кабел с предпазителя май е от алармата..., която е слагана последствие.

              Мръсен е, но това е защитен слой.

              В началото на пролетта усетих, че акумулатора сдава багажа и тръгнах да си търся...сложих му с триста зора един 100 АЧ /не помня марката/, но се оказа, че с него върти още по-слабо.

              Бих си взел същия, като настоящия, ама като не знам марката му....

              Колега да си кажа и аз моето скромно мнение за акумолатора.
              Щом и със друг акумолатор пак неще варти добре стартера прегледай и почисти замасяването на акумолататора масата от купето за двигателя нищо чудно и там да е проблема между другото освен на галопера на никой друг автомобил не съм виждал толкова кабели поставени за замасяване на двигател и купе ако не се лъжа има и една маса директна от от купето за стартера ,незнам да ли при мен е слагана допълнително но я имам,А аз винаги и на всеки мой овтомобил слага един кабел дебел колкото цигра от минуса на акумолатора до корпуса на динамото да съм сигурен че всичко с масите е наред ,лек ден на всички и дано да съм помогнал

              Коментар


              • #22
                От: Акумулатори за Галопер?

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Е ако си наблизо с удоволствие бих ти измил двигателя.....моя блести отвсякъде.....От акумолатора оня червен кабел с предпазителя не е фабричен....и един сив се вижда и той не е фабрично там. Гумения пръстен на маркуча от турбото е може би да не се раздува маркуча при форсаж ....ще видя дали го имам......инъче моя е същия цвят......
                Ронинн тоя пръстен на маркуча го имама и аз тоест на всички маркучи който влизат в питата на инатерколера имат при мен такива гумени пръстени но при мен са в началото закриват скобите дето стягат маркучите

                Коментар


                • #23
                  От: Акумулатори за Галопер?

                  Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                  С една дума и твоя не се знае к'ва марка е?
                  Ааааа знае се.....Модела е Delphi Freedom.....модел BE080 36........Чета на някой места че бил гелов ама на други не пише така пък и на акумолатора не споменават нищо че да е гелов....пише само с съдържание на калций или нещо подобно !

                  Първоначално публикуван от К.КОЛЕВ Преглед на мнение
                  Ронинн тоя пръстен на маркуча го имама и аз тоест на всички маркучи който влизат в питата на инатерколера имат при мен такива гумени пръстени но при мен са в началото закриват скобите дето стягат маркучите
                  Да и при мен ги има на всеки маркуч от турбото и към интеркулера.....но май не са за да не се разтяга маркуча понеже са доста меки тея пръстени и май са декоративни както казваш....!
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #24
                    От: Акумулатори за Галопер?

                    Днес си взех Монбат 75 АЧ, 740 AEN за 160 лв.
                    Оказа се, че имам отечка от 110 милиампера, идваща от прецаканата ми аларма. Свалиха ми алармата за ремонт и отечката спадна в границите на нормалното - до около 50 милиампера.
                    Сега си имам два акумулатора.
                    Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                    Коментар


                    • #25
                      От: Акумулатори за Галопер?

                      Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                      Днес си взех Монбат 75 АЧ, 740 AEN за 160 лв.
                      Оказа се, че имам отечка от 110 милиампера, идваща от прецаканата ми аларма. Свалиха ми алармата за ремонт и отечката спадна в границите на нормалното - до около 50 милиампера.
                      Сега си имам два акумулатора.
                      Тези дни някой търсеше във Форума.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Акумулатори за Галопер?

                        По-скоро 20-30 милиампера са нормални.......но може и уреда с който сте мерили да не е точен.....!
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #27
                          От: Акумулатори за Галопер?

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          По-скоро 20-30 милиампера са нормални.......но може и уреда с който сте мерили да не е точен.....!
                          +1 ! Прав е Ронин ! Даже мисля че като върна ключа до положение "вадене" - показанията отиват почти към нулата !
                          Боян 0898 / 63 66 73
                          Galloper II Exceed, 1999, 2.5 TDI, дълга база

                          Коментар


                          • #28
                            От: Акумулатори за Галопер?

                            Без ключ ми варира между 20 и 50....може би от часовника и касетофона?
                            Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Акумулатори за Галопер?

                              Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                              Без ключ ми варира между 20 и 50....може би от часовника и касетофона?
                              Като извадя ключа, часовника и касетофона загасват тотално ! Даже не си правя труда да гася преди това музиката !
                              Боян 0898 / 63 66 73
                              Galloper II Exceed, 1999, 2.5 TDI, дълга база

                              Коментар


                              • #30
                                От: Акумулатори за Галопер?

                                В аутодата пише така - V/RC(Ah) - 12/190(100).
                                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                                0882 52 00 52 - Жоро

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X