Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко ръжда - премахване и защита

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Малко ръжда - премахване и защита

    Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
    и аз да споделя малко опит
    на предния мост на кията се появи ръжда ( там заварявахме едни планки за които пък се държи булбар-а) та мястото с ръждата първо почистих с телената четка след което обезмаслих с корселин и после намазах с боя закупена от бриколаж малка разфасофка макс 500гр на цена около 10лв на нея пише че е специално за корозирал метал като в боята имало и преобразувател за ръжда, та намазах аз с тази боя даже и на булбара (който е никелиран) направих един пръстен. Явно тази боя е наистина добра вече 2 години не е избила ръжда и боята не е паднала дори от никелираната повърхност където всички знаят, че боя нанесена с четка трудно се задържа.
    надявам се да съм бил полезен
    Сега ако кажеш и каква конкретно е въпросната боя, та да я търся измежду всичките? Последно имаше 2 вида - българска Protecta и английска HAMERITE, като от същата фирма имаше и грунд за силно ръждясали железа, който обаче за съхне адски бавно. Опитах го - намацотих едно целязо с дебел слой - чак след около месец и половина беше изсъхнала. До тогава боята отгоре беше изсъхнала, ама грунда отдолу си седеше мек. Ако бавното съхнене говори за по-дълго време за реакция с метала, това вероятно е по-скоро добре, но как конкретно ще подейства и колко ще е трайна - нямам идея. КОлебая се дали да го пробвам върху шасито си. Дори ако ми стигне времето ще опитам отдясно с нея + боя, а отляво български сив грунд + същата боя, пък да видим...
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Малко ръжда - премахване и защита

      С удобен транспорт от центъра. Колко беше минималното количество боя, което може да се купи? Благодаря!

      Коментар


      • #33
        От: Малко ръжда - премахване и защита

        Първоначално публикуван от ccikoo Преглед на мнение
        С удобен транспорт от центъра. Колко беше минималното количество боя, което може да се купи? Благодаря!
        Мисля 50мл. е минимума. Като гледам за кво петънце иде реч на снимката - не знам за кви оферти говориш, по-скоро ще си пием бирата докато съхнат химиите.

        ПП за да ме намериш - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=67435
        Последно редактирано от Жоро Нешев; 21-09-10, 15:16.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #34
          От: Малко ръжда - премахване и защита

          Понеже,така и така коментираме разни продукти,да кажа какво ново срешнах днес-Новол са пуснали някаква нова серия продукти в черна опаковка-супер професионални били....Не им запомних заглавието,но имаха реактивен грунд в малки опаковки 150-200 милилитра-10-тина лв.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #35
            От: Малко ръжда - премахване и защита

            Едно питане за реактивния - ръждата трябва да се почисти до метал, например с пясъкоструй, или просто да се почисти с телена четка?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: Малко ръжда - премахване и защита

              Препоръчително е да няма ръжда.
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • #37
                От: Малко ръжда - премахване и защита

                Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                Препоръчително е да няма ръжда.
                Ясно. То общо взето винаги е препоръчително, с малки изключения. Благодаря за разясненията.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: Малко ръжда - премахване и защита

                  Намацал съм кръпките по Витарата с няколко различни грунда, ей така, за пробата. Къде на чист метал, къде върху почистена с телената четка ръжда, на едно-две лесно достъпни места даже направо върху ръждата. В процеса на експлоатация ще докладвам
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Малко ръжда - премахване и защита

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Сега ако кажеш и каква конкретно е въпросната боя, та да я търся измежду всичките? Последно имаше 2 вида - българска Protecta и английска HAMERITE, като от същата фирма имаше и грунд за силно ръждясали железа, който обаче за съхне адски бавно. Опитах го - намацотих едно целязо с дебел слой - чак след около месец и половина беше изсъхнала. До тогава боята отгоре беше изсъхнала, ама грунда отдолу си седеше мек. Ако бавното съхнене говори за по-дълго време за реакция с метала, това вероятно е по-скоро добре, но как конкретно ще подейства и колко ще е трайна - нямам идея. КОлебая се дали да го пробвам върху шасито си. Дори ако ми стигне времето ще опитам отдясно с нея + боя, а отляво български сив грунд + същата боя, пък да видим...
                    http://www.e-vasion.ro/data_files/pr...3571/large.jpg
                    Съжалявам за закъснението. Това е въпросната боя.
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • #40
                      От: Малко ръжда - премахване и защита

                      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                      http://www.e-vasion.ro/data_files/pr...3571/large.jpg
                      Съжалявам за закъснението. Това е въпросната боя.
                      Ясно. Познат български продукт. Аз за съжаление не мога да кажа същото. Опитана е на ферозата още като я купих. Примерно предния щит и тук-там по шасито. Пак изби.

                      След края на зимата ще имам реални впечатления от боята на Hammerite. До тук мога да кажа само че е възгъстичка, и не покрива добре на тънък слой. Трябва да се маже обилно, а тя после, след като изсъхне, се "опъва" и не личи изобщо че е мазана с четка. Съхне сравнително бързо - примерно за около 5-8 часа. Да видим дали си струва парите (май 20 и кусур лева кутията беше). Малък минус е че имаше само гланцова. Иначе като цветове е сравниетелно разнообразна + няколко варианта на т.нар "хамър" ефект.

                      Грунда на същата фирма за силно корозирал метал изглежда читав, но съхне ужасно бавно. Може би това е добре. Хваща здравата, обаче. Няма махане. Също е доволно гъст, и е на съвсем друга "основа", сравнен с боята. В смисъл - разредителя е друг. Не можах изобщо за измия четката от грунда в разредителя за боята.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Малко ръжда - премахване и защита

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        ...разредителя е друг. Не можах изобщо за измия четката от грунда в разредителя за боята....
                        Защото не си опитал с бензин, толуол или... нафта.
                        Тези бои, при разреждане с нормален разредител се пресичат. Същото важи за боклуците от типа "3 в 1", като Протекта.
                        А по въпроса за защита от ръжда - изчистване до метал и грунд няколко ръце - нищо повече. Покритията на асфалтова или каучукова основа просто маскират ламарината, докато под тях процесът не спира.
                        Единственият смислен продукт на Body e "Body 900" - консервационна вакса на парафинова основа, която се пръска в кухините и действа кавитационно. Може да се нанася и отдолу на купето, но при сухо време на добре измита и суха основа. След нанасяне се минава по възможно най-прашния черен път. Получава се наистина надеждно покритие. Някой да е виждал кола изгнила на тунела за скоростната кутия? Там се получава именно това - пръски масло + полепнал прах))
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Малко ръжда - премахване и защита

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Единственият смислен продукт на Body e "Body 900" - консервационна вакса на парафинова основа, която се пръска в кухините и действа кавитационно. Може да се нанася и отдолу на купето, но при сухо време на добре измита и суха основа. След нанасяне се минава по възможно най-прашния черен път. Получава се наистина надеждно покритие. Някой да е виждал кола изгнила на тунела за скоростната кутия? Там се получава именно това - пръски масло + полепнал прах))
                          Със същото съм напръскал шаси и ламарини около предните гуми + праговете отстрани и на багажника на тераното. Само дето ползвах такова на CarSystem, в комплект с маркуче за завиране и разпръскване през дупките в кухината. Та, и от това напролет ще имам преки впечатления. Засега мога да кажа че за една седмица купето ми още не се е отмирисало, но поне "аромата" изчезва минута след като запаля и пусна вентилатора на парното. Не е и особено остър - по-скоро като на масло.

                          Относно Hammerite и Protecta - миришат различно. Грунда на Hammerite - той пък с трети мирис. Трябваше да го пробвам с ХK-40, примерно, ама не се сетих. Ферозата е грундирана и боядисана с класически сив грунд и боя, та и това ще се види.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Малко ръжда - премахване и защита

                            Вече няколко дни чета и се чудя с какво да намацам Паджерото отдолу. Няма изгнило и поне до сега ми се оформи следната идея:
                            1. хубаво измиване с водоструйка
                            2. позачестване на повърхностните ръждички, ако бъдат установени такива и измиване с бензин
                            3.


                            Обаче не ми е ясно дали е задължителна ръка грунд преди тоя битум. А и още търся подходящо място / с подемник, водоструйка и евентуално пистолет/ за извършване на операциите
                            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                            Toyota Land Cruiser KDJ 125

                            Коментар


                            • #44
                              От: Малко ръжда - премахване и защита

                              Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                              Вече няколко дни чета и се чудя с какво да намацам Паджерото отдолу. Няма изгнило и поне до сега ми се оформи следната идея:
                              1. хубаво измиване с водоструйка
                              2. позачестване на повърхностните ръждички, ако бъдат установени такива и измиване с бензин
                              3.


                              Обаче не ми е ясно дали е задължителна ръка грунд преди тоя битум. А и още търся подходящо място / с подемник, водоструйка и евентуално пистолет/ за извършване на операциите
                              Не ти трябва битум. Създава повече проблеми, отколкото решава.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Малко ръжда - премахване и защита

                                Вече съвсем се обърках. Сега случайно се заговорих със съседа, неговата я изчистил и по съвета на някакъв спец по тия работи, я намазал обилно с българска Протекта - било станало супер....
                                2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                                Toyota Land Cruiser KDJ 125

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X