Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избягаха ми късите светлини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избягаха ми късите светлини

    Лягаш под джипа по средата и гледаш, където свършват торсионите, има по една лапа, на нея има глава на болт 30 или 32.Други такива/между края на вратата и задната гума/ в този район няма.Въртиш по часовниковата стрелка, един оборот е един сантиметър.Напръскай с нещо главите и си нагласи една тръбичка за удължител.Не си играй с гаечни ключове, камък и Т-рамото на гидорията вършат работа.

    п.п.-замислял ли си се, да помолиш админа за корекция/смяна на ника ти...?

    Коментар


    • #32
      От: Избягаха ми късите светлини

      Първоначално публикуван от wsi4koznaj Преглед на мнение
      Заради една глупост скъсах един от амовете. Поради тази причина ги смених. Задницата преди не беше провиснала, но новите определено я вирнаха. Няма да се кълна, че са абсолютно верните. Такива ми ги извадиха от Е..... 07 по каталог. Смени ги един познат, любител монтьор. Ъпгрейд с обеци не съм правил. Идеята на Maxxx е супер и бих се възползвал, но не съм сигурен дали знам кои са торсионните болтове.
      Е аз нямах предвид непременно обеци , или нещо подобно , а просто крайния резултат : "вирването" . Очевидно то се постига по различни пътища .
      Би ли цитирал марката , или означението на амортисьорите ( ако още се чете) ? Или от кой магазин си ги купил ? Мойте са си здрави , но щом имат такъв ефект , веднага ше ги заменя .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #33
        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
        Лягаш под джипа по средата и гледаш, където свършват торсионите, има по една лапа, на нея има глава на болт 30 или 32.Други такива/между края на вратата и задната гума/ в този район няма.Въртиш по часовниковата стрелка, един оборот е един сантиметър.Напръскай с нещо главите и си нагласи една тръбичка за удължител.Не си играй с гаечни ключове, камък и Т-рамото на гидорията вършат работа.

        п.п.-замислял ли си се, да помолиш админа за корекция/смяна на ника ти...?
        Благодаря, Maxxx! Ще легна да потърся.

        Що касае НИКа, той е от времето, когато ICQ номерата бяха с 5, а не с 6 цифри, а за Skype още не беше мислено(става въпрос за преди 7-8 години, а не за вренето на динозаврите, все пак ). Та от тогава си го ползвам. Той носи друг контекст, ама нейсе.

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Е аз нямах предвид непременно обеци , или нещо подобно , а просто крайния резултат : "вирването" . Очевидно то се постига по различни пътища .
        Би ли цитирал марката , или означението на амортисьорите ( ако още се чете) ? Или от кой магазин си ги купил ? Мойте са си здрави , но щом имат такъв ефект , веднага ше ги заменя .
        За съжаление хвърлих кутиите съвсем наскоро и не помня марката, но ми се върти в главата, че натъпках фактурите в джобовете на седалката. Днес по-късно ще ги потърся или ще пробвам да прочете от самите амове. Подробности ще ти пратя на ЛС, за да не правя реклами , но мисля, че е най-добре да се засечем някъде в София, за да видиш ефекта, преди да тръгнеш да купуваш.
        Последно редактирано от maxxx; 12-09-10, 09:40.
        ОФА КБ 2.0 '95

        Коментар


        • #34
          От: Избягаха ми късите светлини

          Първоначално публикуван от wsi4koznaj Преглед на мнение
          Не е точно по темата, ама пак за фаровете. Преди няколко месеца смених задните амове и ми се вирна задницата, а това доведе до там, че фаровете се забиха мн. надолу. Моите са с електрическо регулиране, но дори и на най-високата степен, пак къстие са въз къси. Гледах за болтове за ръчно регулиране, но не намерих такива. Има ли възможност да вдигна фаровете малко?
          Та все пак като решиш да си регулилаш фаровете е много лесто. Става с кръстата отвертка. Отворите за реглаж се намират на декоративната пластмаса, която е продалжение на решетката точно под фара. По скоро са полу отвори защото са направени само колкото да мине ответката между решетката и фара. Винтовете са два. Единият е за регулиране по хоризантала, а другия вертикала.
          Елементарна е процедурата, няма да имаш проблем. Само да са ти здрави щипките, които държат фаровете. Ако са счупени както на 90 % от фронтерите, отиди и си купи нови и ги смени и след това регулирай, когато не ти се клатят фаровете. Струват по 2 лв. бройката. Доколкото знам стават и от кадет.

          Коментар


          • #35
            От: Избягаха ми късите светлини

            Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
            ...и мен в музикалното ми спестиха уроците по електротехника, слабо/силнотокова, нищо не казаха за пет години..
            Кое музикално? Че и аз съм от музикално... Софийското...

            Коментар


            • #36
              От: Избягаха ми късите светлини

              Русенското, но шаваме от темата, колега.

              Коментар


              • #37
                От: Избягаха ми късите светлини

                Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                Та все пак като решиш да си регулилаш фаровете е много лесто. Става с кръстата отвертка. Отворите за реглаж се намират на декоративната пластмаса, която е продалжение на решетката точно под фара. По скоро са полу отвори защото са направени само колкото да мине ответката между решетката и фара. Винтовете са два. Единият е за регулиране по хоризантала, а другия вертикала.
                .
                Мда, там са болтовете. Главите им са скрити навътре под декоративната решетка под фаровете. Явно моите очаквания да видя винтове с пластмасови глави и означение горе/долу, ляво/дясно, като на повечето автомобили от началото на '90те, се оказват пресилени.
                Вътрешните винтове са за горе/долу(съответно навиваш по часовниковата за нагоре), външните са за ляво/дясно. Поне при мен, за да се усети разлика, трябваше да се направят 2-3 оборота, а за да постигна желания резултат - няколко пъти по толкова. Не става само с леко завъртане.
                ОФА КБ 2.0 '95

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X