Обява

Свий
Няма добавени обяви.

фарове за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: фарове за Нива

    Единствения читва "тунинг" на нивовски фарове е, да ги разпорбиеш в долния край, след като се метнеш я некоя локва от избега водата, иначе става партал сичко. Рефлектори има най-различни, според зависи финансовите възможности. Миждукащи фарове - калпаво зареждане. Поздрави

    Коментар


    • От: фарове за Нива

      Абе уж, зареждането е нормално, последно като го мерих беше около 14 волта, ама знам ли.... Мерси Росене за съвета
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • От: фарове за Нива

        Рефлектори-задължително Н4,ако случайно още не си и взел такива-/не са скъпи/.
        Крушки-аз от доста време карам с Осрам "Найт-брейкър"-/повече от доволен съм/.
        За мъждукането при 800-1000об/мин.-ами може би си със стария тип алтернатор с изведеното реле РР-380 отвън.
        Ако си с него това е нормално,стига като повишиш оборотите над 1000 нещата да се оправят-/нали ти показах в една друга тема наскоро какво волт-метърче да си вземеш и да си гледаш напрежението във всеки един момент и обороти/.

        Коментар


        • От: фарове за Нива

          Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
          Рефлектори-задължително Н4,ако случайно още не си и взел такива-/не са скъпи/.
          Крушки-аз от доста време карам с Осрам "Найт-брейкър"-/повече от доволен съм/.
          За мъждукането при 800-1000об/мин.-ами може би си със стария тип алтернатор с изведеното реле РР-380 отвън.
          Ако си с него това е нормално,стига като повишиш оборотите над 1000 нещата да се оправят-/нали ти показах в една друга тема наскоро какво волт-метърче да си вземеш и да си гледаш напрежението във всеки един момент и обороти/.
          Рефлектори. добре, но какви? Оригиналните или на Весем, да поръчам? Весемските са по 9 евро/18 кинта/ парчето или има друг вариант ?
          И релето май е отвън, пише на него: 59 3702, 14В 5А, друго нищо.. Освен надпис Астро.. Волтметърче имам, зарежда си спокойно колата
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • От: фарове за Нива

            Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
            ...целта е да светят максимално далеч, естествено колкото е възможно за да не заслепяват другите...
            Като се занимаваш с фаровете пробвай дали работи този тунинг :
            http://www.niva-faq.msk.ru/tehnika/e...fary/pod_f.htm
            Това ако имаш джаджа за регулиране на фаровете де. Ако ти се занимава пиши дали става. Аз на пролет ще се занимавам с моите "газеници" и ще пробвам да си вдигна светлините по този начин.
            Only after the last tree has been cut down,
            Only after the last river has been poisoned,
            Only after the last fish has been caught,
            Only then will you find that money cannot be eaten.

            Коментар


            • От: фарове за Нива

              Нямам, Нивата е от 1.6ците Та остава дилемата, за рефлекторите, какви и от къде
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • От: фарове за Нива

                Това са стандартни 7-цола (178мм) фарове. Има ги на хиляди модели коли и камиони от целия свят. Весем струват по около 25лв (един) и имат смисъл ако не ги чупиш често и не ги пълниш с вода. Има и Хела - още по-скъпи (100+ единия), там има и вариант с гладко стъкло и къдрав рефлектор. Ако често ги поразяваш - по магазините за части за руски коли ги има по 7-10лв. Други източници на такъв стандарт фарове са магазините за части за камиони.

                Да не се минеш - фаровете на Гоуф 2 са същия размер, но имат друго, тяхно си захващане и за Нива не стават.

                За лампите: имам цяла дълга тема за тях. Изводът от темата е Narva PR50+. Osram Silverstar 2 са нещо подобно и също стават, ама май са и по-скъпи, а не по-добри. Не се подлъгвай по найт-брейкъри и други със синьо по стъклото - само ще ти се струва че "мно'о светат", а хем ще виждаш по-малко, хем ще горят често.

                Коментар


                • От: фарове за Нива

                  Ясене, Нарвата не я намирам никъде, само по руски сайтове, това през гугъл??
                  От Гоуф, не знаех, че е и същия фара Ами гледах в сайта на Весем, 9 евракис, на парче, не знам дали обаче пращат до България, а тук не мога да намеря
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • От: фарове за Нива

                    Ми поръчай де - или ще пратят, или няма да пратят. Аз ги поръчвах от Явор ВРОМОС и ми се вързаха на 25лв и още малко от Бургас до София.

                    Нарва я има във всеки Лукойл (или Петрол ли беше, едно от двете), ама там PR50+ трудно ще намериш. Има PR30+ което свети малко по-малко. Ще проверя има ли ги тука от истинските, може да ти изпратя един чифт.

                    Коментар


                    • От: фарове за Нива

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Ми поръчай де - или ще пратят, или няма да пратят. Аз ги поръчвах от Явор ВРОМОС и ми се вързаха на 25лв и още малко от Бургас до София.

                      Нарва я има във всеки Лукойл (или Петрол ли беше, едно от двете), ама там PR50+ трудно ще намериш. Има PR30+ което свети малко по-малко. Ще проверя има ли ги тука от истинските, може да ти изпратя един чифт.
                      Погледнни, ако има ПР50+, кажи да видим какво ще направим
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • От: фарове за Нива

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Ми поръчай де - или ще пратят, или няма да пратят. Аз ги поръчвах от Явор ВРОМОС и ми се вързаха на 25лв и още малко от Бургас до София.

                        Нарва я има във всеки Лукойл (или Петрол ли беше, едно от двете), ама там PR50+ трудно ще намериш. Има PR30+ което свети малко по-малко. Ще проверя има ли ги тука от истинските, може да ти изпратя един чифт.
                        Такива весемски Ясен и за мен поръча и след хубаво регулиране нивата светеше прекрасно. С нормални крушки по 7-8 лева от бензиностанцията.
                        Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

                        - Ясен

                        Коментар


                        • От: фарове за Нива

                          Те крушките всъщност нямат особено значение. 90% от работата е оптиката на фара.

                          Коментар


                          • От: фарове за Нива

                            RE.12411 - WESEM

                            По каталога са за Икарус, Трабант и Камаз.
                            http://shop.wesem.com/go/_search/ful...&submit=Search

                            Излязоха ми 46 лв. 2бр.

                            Коментар


                            • От: фарове за Нива

                              Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
                              RE.12411 - WESEM

                              По каталога са за Икарус, Трабант и Камаз.
                              http://shop.wesem.com/go/_search/ful...&submit=Search

                              Излязоха ми 46 лв. 2бр.
                              Аз точно тези гледах, 46 лева с доставката от този сайт, или в България ги намери на такава цена??
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар


                              • От: фарове за Нива

                                Аз си ги купувам по 7.50лв .рефлектора със стъклото изкарват 3-4г.
                                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X