Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател от VW-tdi някой слагал ли е на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Двигател от VW-tdi някой слагал ли е на Витара

    Андро, там проблема не е в моята биография, а в техните мозъци. Това вече е безнадеждно. Те не искат да знаят - те искат да вещаят. Като партиен секретар от радиоточка.
    Проблемите на малките дизели изобщо не са в стендовите им данни - без съмнение те са отлични. Че екслоатационните са различни поне с порядък, се установява експериментално. Иначе казано - за много пари и труд. Хората, които смятат че света започва с утренните им прозрения, не се учат от чуждия опит. И след периода на бурен ентусиазъм, и след още първия счупен зъб, кой знае защо изчезват от средата в която са хвърляли фойерверки. Остави ги на собствената им съдба, не си струва усилието. Партийни секретари ...

    Коментар


    • #32
      От: Двигател от VW-tdi някой слагал ли е на Витара

      Тия дето печелят Дакар как до сега не са се сетили да използват "невероятния" уазов двигател.А на тия двигатели, с които карат сега да им се радват само на "стендовите им данни"?
      Ама като не знаят кой да питат така им се пада - да тънат в невежество!
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • #33
        От: Двигател от VW-tdi някой слагал ли е на Витара

        Стефане, приеми че хората имат да решават задача, различна от твоята и със средства, различни от достъпните на теб.

        И за останалите - баста и се придържайте към техническата страна на темата.

        Сега, ако може, някой да каже с какво (според него) двигателят на Гоуф е по-добър от щатния на Витара и темата ще може да започне.

        Коментар


        • #34
          От: Двигател от VW-tdi някой слагал ли е на Витара

          <цензура>

          Ясен повдигна въпроса, поддържам го. За толкова пари и толкова труд, какво ПРИНЦИПИАЛНО повече ще даде този двигател от щатния. Щом няма - ЗАЩО ще е движението?

          Коментар


          • #35
            От: Двигател от VW-tdi някой слагал ли е на Витара

            Радвам се,че спора се върна към добрият тон.
            Стефан повдигна въпроса,за характеристиките на хартия и действителните ползи.Според мен зависимостта между тях,особено при вграждането на различни двигатели в една и съща машина си е достатъчно показателна,за да се използва преди да има възможност да се видят релните резултати.
            И така,ако се абстрахираме от доводите за сложността на "трансплантацията",сложността на дизела с помпа-дюза и подобни..Нека обсъдим отначало само ползите в идеалния случай–демек когато всичко е направено добре и работи.
            Ако говорим за някакви малки разлики в характеристиките на хартия,Стефан е абсолютно прав–не се знае на практика как ще се отразят на машината.
            Но в случая става въпрос за двигател с над двойно по-висок максимален въртящ момент,постиган при доста по-ниски обороти(1900).Максималната мощност също е по-висока,но пак при доста по ниски обороти,което пак означава голям въртящ момент дори и тогава.
            Характеристиките на двата мотора могат да се видят от всеки,но за сравнението им ще трябва да се нанесат в диаграма с еднакъв мащаб–просто характеристиките на двата двигателя,са твърде различни(май е невъзможно да се пресекат и на диаграма с еднакъв мащаб).На практика дизеловия двигател с помпа дюза за който става въпрос има по висок въртящ момент от максималният на бензиновия,дори и още от 1000 об/мин(от празен ход).
            Та на практика,"принципиално",при всички положения,новият двигател ще даде много повече задвижваща сила на колелата.Вече дали тази сила ще може да се оползотворява или не,дали ще има полза от нея или не,зависи от много неща.Единственото сигурно е,че двигател с двойно по-висок въртящ момент от стандартният,комбиниран с доста по-големи гуми от стандартните е твърде вероятно да строши с лекота стандартната трансмисия.

            И сега другия въпрос за усложненията и другите минуси:
            Ако се прави състезателна машина,където мощността е важна,и е необходима дори на висока цена,тогава такава доработка е оправдана.Но за сравнително любителска машина,по-скоро не.За любителите е по-скоро старото TDI с 90(1Z) или 110к.с(AFN),но дори и те са твърде усложнени за вграждане на фона на XUD9T(и неговите модификации) на PSA.
            Дизеловите Витари се правят с двигателя на PSA,и настройването му за характеристики като на TDI-то(с 90к.с-1Z) е въпрос на добавяне на кулер и смяна на ГНП(или настройването му).Има си вариант на XUD9T с 92к.с. и 195Nm при 2100 об/мин.За 1Z стойностите са 90к.с и 202Nm/1900об/мин.На практика,ако се насложат графиките,разликите са съвсем минимални,а пък и двата мотора подлежат на още тунинг,ако се налага.Основна разлики е,че двигателят на VAG е с директно впръскване,а на PSA e разделнокамерен.Немският е с електронно управление,компютър и една торба датчици,а френският е с механично управление и без електроника.
            Директното впръскване е предпоставка за отличните пускови качества на немския мотор,но пък в това отношение и френският,разделнокамерен дизел,не се представя лошо.Но пък вихровокамерното смесообразуване и механичното управление на горивоподаването дават малко по-добри характеристики в ниските обороти.Поддръжката на френския дизел е много по-евтина от тази на TDI-то,разхода на гориво е съпоствим.Възможността да се счупи трансмисията и с двата мотора,при достатъчно големи гуми също е еднаква–голяма.
            В сравнение с бензиновият мотор Витарата ще върви малко повече и на по-високи предавки,особено пък на асвалт и на баир.За офроад,ползата е малко съмнителна–на определени места,ще я има,на други не.За необходимите засилки,мога да кажа че и двата дизелови двигателя се развъртат до около 4500-5000об/мин но това не е много препоръчително,особено за некратковременни периоди.Хубавото е,че са разпространени двигатели и има много части за тях.За френския по-евтини.

            Това е мое мнение,така,между другото,за да може темата "да започне"(или завърши–все тая).
            Последно редактирано от cecoa1; 22-08-10, 18:16. Причина: правопис...
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #36
              От: Двигател от VW-tdi някой слагал ли е на Витара

              И кво се оказва след на Цецо лекцията?По-голяма мощност,по-голям въртящ момент.И още една полза-много по-малък разход на гориво(ака отпада нуждата да се използва голям резервоар).
              Дизелите с директно впръскване са постижение е двигателостроенето, което не се случва по-често от един път на 20 години!
              И когато се отрича това с лекота(без да коментирам менторския тон на Стефан) няма как да не се намеся.И не мисля , че съм нарушил добрия тон тук.
              И още нещо.За да се коментира каквото и да било според мен коментиращия трябва освен известна теоритическа подготовка и практическа такава.
              Дежурните "коментатори" в форума далеч не винаги могат да бъдат компетентни, защото просто предоставят информация втора че и трета ръка.
              Естествено, че ако ме интересува Уаз мненията на Стефан ще са за мен на първо място, но за ТДИ твърдо не съм съгласен, че характеристиките им видите ли били само на хартия.
              Карал съм ТДИ помпа дюза още 2002година!!!Интересно ми е какъв в момента пазарният дял на тези иначе скъпи двигатели в момента?В моя комерчески автопарк процента е около 100.

              Сега в нашия щампионат има две коли с монтиран 1,9 ТДИ помпа дюза от ФВ.И двете са значително по-бързи от преди.Явно колегите са се справили с предавателните числа на трансмисията.
              Дано Ясен от Варна да отдели време за малко имформация от първа ръка.
              Последно редактирано от rusev; 22-08-10, 18:38.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #37
                От: Двигател от VW-tdi някой слагал ли е на Витара

                Трябва колегата задал въпроса да каже за какво ще се прави машината и въобще как я вижда концепцията. Щото така един разбира траялна машина, друг бегачка, един прави сметка бюджет 1000 лв., друг 10 хил. и т.н.
                АFN-а е много благодатен за тунинговане мотор. Говори се за сравнително лесно постигане на 240 кс.
                Ще споделя това което знам:
                За да се пусне повече гориво се сменят разпъсквачите с такива с по голям отвор (тунингови).
                За да се увеличи налягането на ГНП се сменя главата на помпата с такава с по голямо Ф на буталото.
                За да има пълно изгаряне на по голямото количество гориво се сменя турбината. Сравнително достъпно решение е турбина от двигател ПД, която държи голямо налягане. Екстремния вариант е от 2,5 V6.
                Нова изпускателна система с голямо ф.
                Нов голям кулер разположен отпред пред радиатора.
                Спортен филтър и нови тръби с по голямо ф до турбината.
                Нов МАП сензор, който да отчита по голямото налягане на турбината.
                Нови по здрави болтове за главата на двигателя.
                Едномасов маховик и усилен съединител.
                Настройка на софтуера.

                Коментар


                • #38
                  От: Двигател от VW-tdi някой слагал ли е на Витара

                  Аз бих препоръчал VW дизелов двигател помпа-дюза да се забрави-това е най-голямото недоразумение!Само VW го правиха,ама и те се отказаха от година и половина минаха на комън-рейл.Главите на тези мотори задължително се напукват около отворите за клапани и дюзите често разбиват гнездата си.Всичко това казвам от личен опит със служебни новозакупени "Пасати" 4motion 2.0D 147 к.с.(нема такЪво недоразумение) и не желая да влизам в полемики.Инак фирмата има доста по-сполучливи и подходящи за целта дизели,макар и не толкова мощни.
                  По всички други аспекти за смяна,или не на двигателя и как би се отразила на възлите,и агрегатите един доста по-мощен мотор не мога да се изкажа,защото не съм компетентен!И явно никога няма да бъда!
                  Успех със смяната,ако се случи-винаги подкрепям неспокойните души!
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Двигател от VW-tdi някой слагал ли е на Витара

                    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                    Аз бих препоръчал VW дизелов двигател помпа-дюза да се забрави-това е най-голямото недоразумение!Само VW го правиха,ама и те се отказаха от година и половина минаха на комън-рейл...
                    Диско 2 е ПД. Ама трай да не ни атакуват разбеснели се Ролваристи.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Двигател от VW-tdi някой слагал ли е на Витара

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      ...Възможността да се счупи трансмисията и с двата мотора,при достатъчно големи гуми също е еднаква–голяма...
                      Както винаги подробен и изчерпателен.

                      Не съм съвсем съгласен с цитираният текст. Това би било така в серийното изпълнение на двата двигателя. Електронното управление на фолксвагенския мотор позволява да се ограничи максималният въртящ момент, което поне на теория би трябвало да спомогне за по-малко замърсяване на околната среда с парчета от кутии и полуоски. Това естествено ще се отрази и на вървенето. Въпрос на разумен компромис.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Двигател от VW-tdi някой слагал ли е на Витара

                        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                        И кво се оказва след на Цецо лекцията?По-голяма мощност,по-голям въртящ момент.И още една полза-много по-малък разход на гориво(ака отпада нуждата да се използва голям резервоар).
                        Дизелите с директно впръскване са постижение е двигателостроенето, което не се случва по-често от един път на 20 години!
                        И когато се отрича това с лекота(без да коментирам менторския тон на Стефан) няма как да не се намеся.И не мисля , че съм нарушил добрия тон тук.
                        И още нещо.За да се коментира каквото и да било според мен коментиращия трябва освен известна теоритическа подготовка и практическа такава.
                        Дежурните "коментатори" в форума далеч не винаги могат да бъдат компетентни, защото просто предоставят информация втора че и трета ръка.
                        Естествено, че ако ме интересува Уаз мненията на Стефан ще са за мен на първо място, но за ТДИ твърдо не съм съгласен, че характеристиките им видите ли били само на хартия.
                        Карал съм ТДИ помпа дюза още 2002година!!!Интересно ми е какъв в момента пазарният дял на тези иначе скъпи двигатели в момента?В моя комерчески автопарк процента е около 100.

                        Сега в нашия щампионат има две коли с монтиран 1,9 ТДИ помпа дюза от ФВ.И двете са значително по-бързи от преди.Явно колегите са се справили с предавателните числа на трансмисията.
                        Дано Ясен от Варна да отдели време за малко имформация от първа ръка.
                        Руси аз съм човека с информацията ама нали знаеш какъв цирк ще стане тук ако почна да пиша.То който го интересуваше вече ми се обади.Не се връзвай на всички писатели тук и успех на маратона ,ще дойда да ви гледам защото се налага да пропуснем и това състезание.
                        [url]www.4x4varna.com[/url]

                        Коментар


                        • #42
                          От: Двигател от VW-tdi някой слагал ли е на Витара

                          Прав си за съжаление...
                          Не се връзвам хич, ама ми е жалко, че така пада нивото на форума.
                          Който знае не пише, а който не знае, чупи по 2 клавиатури на седмица!

                          А маратона и аз може би ще пропусна.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #43
                            От: Двигател от VW-tdi някой слагал ли е на Витара

                            Само информативно/може да ми се скарат,че пиша/ ви пускам характеристики на Витара с щатен дизелов мотор и сравнение с 16 вентилов такъв.Искам да попитам някой дали е опитвал на дизеловата Витара да сложи по-бавните дифове 5,125 пр .число и по-големи гуми и как се държи?
                            Suzuki Vitara 1.9 TDI (5 dr) (90 Hp) (механика) | Сузуки Витара 1.9 TDI (5 dr) (90 Hp) (механика)
                            Suzuki Vitara 1.6 i 16V (5 dr) (97 Hp) (механика) | Сузуки Витара 1.6 i 16V (5 dr) (97 Hp) (механика)
                            0887/400121 Антон Донев

                            Коментар


                            • #44
                              От: Двигател от VW-tdi някой слагал ли е на Витара

                              Първоначално публикуван от Йосиф-Варна Преглед на мнение
                              ...То който го интересуваше вече ми се обади...
                              Сигурен съм, че има още доста народ, който се интересува, аз съм единият. Не, че в момента ще се юрна да слагам нафта на Витарата, но въпроса със смяната на мотора ме гризе отдавна и все някой ден ще му дойде времето.
                              Имам идея от характера на VW печката, по-ме интересува друго - как се държи трансмисията? Все пак разликата в моментите (с бензиновия 1.6) е мнооого сериозна. С колко се съкращава живота на предния диф? В щатно изпълнение не е чак толкова слаб, но с двойно по-голям момент и (евентуално) някое и друго кило отгоре, плюс по-големите гуми...? Налага ли се смяна или по-внимателното каране (ясно, че не говоря за състезания) може да го спаси?
                              Другото, което ме интересува: как се отразява разликата в килограмите (дано не бъркам, но съм останал с впечатление, че тди-то е малко по-тежко). В смисъл, тя задницата на Витарата и без това е безсмислено лека. Доколко преместването на акумулатор и лебедка максимално назад подобрява баланса?

                              Опитвам се да задам конкретни въпроси, за да не ти губя времето, мисля, че конкретно инфо от първа ръка ще е полезно.
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Двигател от VW-tdi някой слагал ли е на Витара

                                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                                Сигурен съм, че има още доста народ, който се интересува, аз съм единият. Не, че в момента ще се юрна да слагам нафта на Витарата, но въпроса със смяната на мотора ме гризе отдавна и все някой ден ще му дойде времето.
                                Имам идея от характера на VW печката, по-ме интересува друго - как се държи трансмисията? Все пак разликата в моментите (с бензиновия 1.6) е мнооого сериозна. С колко се съкращава живота на предния диф? В щатно изпълнение не е чак толкова слаб, но с двойно по-голям момент и (евентуално) някое и друго кило отгоре, плюс по-големите гуми...? Налага ли се смяна или по-внимателното каране (ясно, че не говоря за състезания) може да го спаси?
                                Другото, което ме интересува: как се отразява разликата в килограмите (дано не бъркам, но съм останал с впечатление, че тди-то е малко по-тежко). В смисъл, тя задницата на Витарата и без това е безсмислено лека. Доколко преместването на акумулатор и лебедка максимално назад подобрява баланса?

                                Опитвам се да задам конкретни въпроси, за да не ти губя времето, мисля, че конкретно инфо от първа ръка ще е полезно.
                                Знаеш ми тел. обади ми се.Не ми се сърдете но наистина нямам време да пиша а писането повярвай ще е много.
                                [url]www.4x4varna.com[/url]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X