Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тръбичка за спирачките

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тръбичка за спирачките

    Понеже е по-лесно да попиташ във форума отколкото да развиеш тръбичката и измериш резбата, пускам тази тема.

    Та така-на витарата има теч от тръбичката на спирачките която отива от дясното задно цилиндърче до лявото. Ще трябва да се сменя, но искам преди да започна свалянето да имам готова новата част.
    Въпросът ми е дали някой знае дали резбата на накрайниците на витарата е еднаква с другите марки автомобили? С други думи-може ли да си купя готова тръбичка по параметър "дължина", и тя да стане на прима виста. Иначе знам-с резбомера, и в магазина казвам стъпката и диаметъра на резбата...
    Диаметъра е ясен-10 мм(поне така мисля де), но стъпката...
    Има ли желание-има и начин!

  • #2
    От: Тръбичка за спирачките

    Еднакви са, действай смело, на витарата, като обръщах волана си купих от магазина нова за предно ляво колело, никакви проблеми

    Коментар


    • #3
      От: Тръбичка за спирачките

      Кольо, ако не си я сменил знай, че най-общо има Европейски и Японски "стандарт". Резбата на холендровата гайка е същата, но самата гайка не съвсем. Монтирай си същия "стандарт".

      Коментар


      • #4
        От: Тръбичка за спирачките

        Аа, има и още един стандарт - руски #$%^^%@#! Човек го разбира, като скъса тръбичка на Ладата в събота вечер. Различава се от общоприетия по стъпката на резбата.

        Коментар


        • #5
          От: Тръбичка за спирачките

          Значи ще се сваля тръбичката и с нея в магазина!
          Ама по-натам във времето, че скоростната кутия на ЮМЗ-то сдаде багажа, и спешно трябва да я оправя. А се разцепва трактора на две за да се стигне до зъбчатките...
          Ще падне яко развиване на болтове, и още по-яко мазнене с масло. Кеффф!
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X