Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой как и от какво приготвя курбан?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кой как и от какво приготвя курбан?

    Дочев , в събота откриваме лов на едър дивеч. Ще си правим едно курбанче за берекет, без рецепта .... Чувствай се поканен.
    ТЛК-120 Николай Колев
    0898521295

    Коментар


    • #32
      От: Кой как и от какво приготвя курбан?

      Първоначално публикуван от krasio46 Преглед на мнение
      Дочев , в събота откриваме лов на едър дивеч. Ще си правим едно курбанче за берекет, без рецепта .... Чувствай се поканен.
      Благодаря.
      Ние го правих ме миналата събота на "Дивеците"
      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

      Коментар


      • #33
        От: Кой как и от какво приготвя курбан?

        Дочев ще ти кажа аз как правя курбан-овчи или шилешки(предпочитам втория ).Животното заклано и разфасовано на парчета ,средни щото ако са по малки се разваряват и остават голи кокали ,измивам добре на течаща вода и слагам в казан като се спазва следната пропорция:кофа месо- кофа и половина вода и по една шепа морска сол ,месото ако е много тлъсто предварително махам част от лойта иначе курбана става много мазен.Казана го слагам на огъня и почвам да варя като непрестанно препенвам с цедака ,след като се препени добре и спрат да излизат отгоре мръсотия и пяна, свалям казана и изваждам месото в друг съд а водата я прекарвам през гевгир със сложена на него марля -по този начин махам всички малки парченца кокали и паднали на дъното боклуци и в последствие ако останат придават тъмен цвят на курбана или както му викат"черен курбан".Прецедената вода и месото връщам обратно в измития казан и почвам отново да варя на тих огън,ако животното има много силна миризма на овца слагам и пет шест глави кромид лук,а ако е много слабо и няма естественна лой добавям две три пакетчета краве масло.Варя така около три четири часа докато месото почне да се отделя и курбана е готов,ако не се яде веднага се оставя на жарта да си къкри тихо и най важното -трябва да се сипва по следния начин:бъркаш отдолу нагоре като загребваш и месо и кокал и мазно и след това доливаш чорба .От една голяма овца могат да се нахранят около 40 човека а от шиле 30.Така правя аз курбана и по нашия край му казваме къпан курбан.
        Последно редактирано от Бакалов; 01-10-10, 22:06. Причина: Правописна грешка
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • #34
          От: Кой как и от какво приготвя курбан?

          Хубав курбан става от шиле и даже от маря (стара овца). Само че, ако го купите от магазина, касапинът ще е оставил за себе си куйрука.Без тази тлъста овча опашка хубав курбан не става. Като ходите на пазар в Одрин, или Лозенград, бързайте да сте там до 8-9 часа. Само рано сутрин може да е останал някой труп с куйрук. Отрязан от трупа куйрук се продава на двойна цена!

          В централна Азия се отглеждат вид курдючни овце, заради голямото количедтво лой (курдюк), което натрупват през лятото. До 10-12килограма! Добавеният в Курбана курдюк (безда се прекалява) го прави достоен за ценители. Пробвах такова нещо преди 4 години в Узбекистан.

          Всеки курбан се яде силно горещ!

          Коментар


          • #35
            От: Кой как и от какво приготвя курбан?

            Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
            Дочев ще ти кажа аз как правя курбан-овчи или шилешки(предпочитам втория ).Животното заклано и разфасовано на парчета ,средни щото ако са по малки се разваряват и остават голи кокали ,измивам добре на течаща вода и слагам в казан като се спазва следната пропорция:кофа месо- кофа и половина вода и по една шепа морска сол ,месото ако е много тлъсто предварително махам част от лойта иначе курбана става много мазен.Казана го слагам на огъня и почвам да варя като непрестанно препенвам с цедака ,след като се препени добре и спрат да излизат отгоре мръсотия и пяна, свалям казана и изваждам месото в друг съд а водата я прекарвам през гевгир със сложена на него марля -по този начин махам всички малки парченца кокали и паднали на дъното боклуци и в последствие ако останат придават тъмен цвят на курбана или както му викат"черен курбан".Прецедената вода и месото връщам обратно в измития казан и почвам отново да варя на тих огън,ако животното има много силна миризма на овца слагам и пет шест глави кромид лук,а ако е много слабо и няма естественна лой добавям две три пакетчета краве масло.Варя така около три четири часа докато месото почне да се отделя и курбана е готов,ако не се яде веднага се оставя на жарта да си къкри тихо и най важното -трябва да се сипва по следния начин:бъркаш отдолу нагоре като загребваш и месо и кокал и мазно и след това доливаш чорба .От една голяма овца могат да се нахранят около 40 човека а от шиле 30.Така правя аз курбана и по нашия край му казваме къпан курбан.
            Ако действително го правиш Ти гореописаният курбан, то той е достоен да се пробва!!
            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

            Коментар


            • #36
              От: Кой как и от какво приготвя курбан?

              Като решим да правим курбан, Антон ще те доведе , а аз ще го направя-тогава ще си кажеш мнението.
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • #37
                От: Кой как и от какво приготвя курбан?

                Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                Като решим да правим курбан, Антон ще те доведе , а аз ще го направя-тогава ще си кажеш мнението.
                Винаги готов.
                Дори съм готов да дам и своята лепта за обредното животно.
                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                Коментар


                • #38
                  От: Кой как и от какво приготвя курбан?

                  Баба ми беше от Айтос .По вкусен курбан от там не съм ял.Последно на погребението и.Не знам точната технология,но се прави от овен над сто кг. едро нарязан,само с лук и черен пипер и ври в меден котел около 4 часа.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Кой как и от какво приготвя курбан?

                    Бе аз много не му разбирам на курбана, но преди много години гостувах в едно турско село.
                    Правиха курбан, от шиле май беше, обаче видях, че готвачът разцепи със сатъра няколко кокала.
                    Питах домакина и той ми обясни, че това било заради костния мозък, но тук е майсторлъкът - на определено количество чорба
                    се цепят определен брой кокали - иначе нагарча и може да се провали цялото мероприятие. Стана страхотен курбан, между другото.
                    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                    имат право да гласуват на избори.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Кой как и от какво приготвя курбан?

                      По темата, с агнешко вратленце и ребърца, варя ги с черно пиперче и махам пяната. Когато е почти сварено пресен лук и чесън, зелена чушка и ориз. Към края настъргани домати. Вадим месото, обезкостяваме, връщаме и може застройка яйце, наглася се на сол, джоджен и магданоз, ако ви се намира "калоферче"... Колкото по-гъста по-добре, но не от ориза!!! Да преобладават мръвките и зеленията.

                      П.С. Не е за голяма дружина, а за лична употреба, иначе се минава на варианта с целите добичета
                      The Flat Earth Society has members all around the globe.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Кой как и от какво приготвя курбан?

                        Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                        По темата, с агнешко вратленце и ребърца, варя ги с черно пиперче и махам пяната. Когато е почти сварено пресен лук и чесън, зелена чушка и ориз. Към края настъргани домати. Вадим месото, обезкостяваме, връщаме и може застройка яйце, наглася се на сол, джоджен и магданоз, ако ви се намира "калоферче"... Колкото по-гъста по-добре, но не от ориза!!! Да преобладават мръвките и зеленията.

                        П.С. Не е за голяма дружина, а за лична употреба, иначе се минава на варианта с целите добичета
                        Ей т`ва звучи добре! Нещо различно от "голата" варена овца...
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Кой как и от какво приготвя курбан?

                          Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                          По темата, с агнешко вратленце и ребърца, варя ги с черно пиперче и махам пяната. Когато е почти сварено пресен лук и чесън, зелена чушка и ориз. Към края настъргани домати. Вадим месото, обезкостяваме, връщаме и може застройка яйце, наглася се на сол, джоджен и магданоз, ако ви се намира "калоферче"... Колкото по-гъста по-добре, но не от ориза!!! Да преобладават мръвките и зеленията.

                          П.С. Не е за голяма дружина, а за лична употреба, иначе се минава на варианта с целите добичета
                          Според мен това е класическа агнешка супа.
                          Ял съм на много места, но в едно село по пътя Котел - Омуртаг, на един завой, има ресторант, там я правят най вкусна!
                          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Кой как и от какво приготвя курбан?

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Ей т`ва звучи добре! Нещо различно от "голата" варена овца...
                            Абе човек, на мен точно това ми харесва! Не искам да ми докарва ни на ориз ни на подправки за супа. Месо и черен пипер.
                            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Кой как и от какво приготвя курбан?

                              Ми хубаво бе. Ма нали става въпрос за различни рецепти. `Щото дотук, общо взето става въпрос за едно и също, всички вариации се свеждат до начина, по който се обира пяната.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Кой как и от какво приготвя курбан?

                                Има само една рецепта за курбан-вода и месо,другото е рецепти за супи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X