Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Никон или Канон?

    Сони и ДСЛР е малко като слон и балет. Сериозните фирми са Никон и Канон. С плюсове и минуси. Аз лично ползвам Никон. Обективи и ергономия. Ма аз уж изкарвам някви пари със снимането.
    Изобщо, за любителс8ки цели никак не съм убеден, че си струва разправията да се влачи дслр и 5 обектива, 8 сенника и 20 филтъра, като накрая ще се снима директно в жпег на принципа пойнт-н-шуут.
    Ако ще правиш снимки само за спомен си вземи си една хубава сапунерка (широкоъгълен панасоник) и се радвай на живота

    Разбира се, можеш да си вземеш и Лайка рейнджвайндър. Те наскоро откриха, че има зуум обективи
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      От: Никон или Канон?

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Сериозните фирми са Никон и Канон.
      Да не остана не разбран. Ако ще си купува още обективи - така е. Ако ще кара само с китовия 18-55... всичко останало е по-добре... Пазарна стратегия. Канон и Никон, като вече наложени системи, печелят повече от обективи, отколкото от тела и нямат голям интерес да те оставят да си снимаш с китовия обектив на ентри левъл апарата. Останалите понеже има много да догонват, като бройка потребители ползващи системата, се опитват да се борят именно с идеята - купуваш и не мислиш (по-)дълго време за друго, предлагайки по-добра китова оптика. Пък всички знаем колко е по-важен обектива от тялото... Ако се взима Никон, би имало смисъл да се вземе тяло без китова оптика и поне един 18-70... обаче излизаме от бюджета, макар и с малко (което може би си струва).

      А при компактните апарати със сменяема оптика, Сони Некс-3 в кит със 16/2.8 (при кроп 1.5) за 1000 кинта просто няма еквивалент. Олимпусите с 17/2.8 хем са по-дълги, хем много по-скъпи. ДСЛР с подобен обектив струва поне тройно. И отгоре на всичко това влиза в джоба, което е важно за един любител.
      Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 15-08-10, 11:11.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #18
        От: Никон или Канон?

        Тошко, прав си. Аз обаче изобщо не мисля, че му трябва ДСЛР. Изобщо тва е станало няква мантра и гъзария. За ПнШ фотографията една читава сапунерка върши по-добра работа. За още по-читава фотография зуум обективите не стават - затва и дадох пример с Лайка. (някой ден може и да си купя. И един бест ман да влачи обективите )))
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: Никон или Канон?

          След малко идват на гости съфорумци, ползващи фотоапарати от споменатите по горе
          и ще ги пришпоря да обясняват на живо кое какво е и какво прави

          Коментар


          • #20
            От: Никон или Канон?

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Тошко, прав си. Аз обаче изобщо не мисля, че му трябва ДСЛР. Изобщо тва е станало няква мантра и гъзария. За ПнШ фотографията една читава сапунерка върши по-добра работа. За още по-читава фотография зуум обективите не стават - затва и дадох пример с Лайка. (някой ден може и да си купя. И един бест ман да влачи обективите )))
            И ти си прав, но когато търсиш повече "усещане" в един пейзаж (каквито той снима основно, доколкото виждам), голямата матрица няма еквивалент... уви. Та перфектният за него фотоапарат по принцип е "сапунерката" бз сменяема оптика Сони R1... но за съжаление не се произвежда отдавана. Ако си намери втора употреба (ама не вярвам, който има си я пази като очите, че даже и по-добре) няма какво да мисли.

            Майкъл, ако съм прав, че снимаш основно пейзажи и не те интересуват потрети близък план, твоят фотоапарат наистина е Сони Некс-3 с обектив 16/2.8. Ако все пак отпуснеш още 200 лева, може да го вземеш с 16/2.8 за пейзажи и 18-55 за по-общо приложение. Вторият рядко ще го носиш и ползваш.
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #21
              От: Никон или Канон?

              Пейзаж се снима десетина минути на снимка и иска статив. Доста често иска и значително време постпродукция.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                От: Никон или Канон?

                Е, дори любителска снимка направена на бързо, при голямата матрица има повече дълбочина и усещането е съвсем различно.
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #23
                  От: Никон или Канон?

                  Nikon D90 в кой клас влиза - ентри, нисък, среден...? И кое поколение е?

                  Обмислям старт в ДСЛР-а със следната конфигурация:
                  Nikon D90 + обектив Nikon AF-S DX NIKKOR 18-105mm 1:3,5-5,6G ED VR
                  Чух доста добри отзиви за въпросния обектив...

                  Другият ми вариант (принципно различен в моите предтсави като подход) е Sony Nex-5. Одеве ходих и двата да ги гледам в магазина... Не, че от гледане станах по-голям спец по фотоапаратите, ама...
                  Ако си взема сонито, то ще е заради цената, но не знам как ще преглътна гъзарията ДСЛР... аз съм си гъзар по природа.
                  "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                  Gabriel Garcia Mаrquez

                  Коментар


                  • #24
                    От: Никон или Канон?

                    Щом искаш да си гъзар е те това е ок за старт
                    http://www.photopavilion.com/?page=c...#slides-pane-0
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Никон или Канон?

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Щом искаш да си гъзар е те това е ок за старт
                      http://www.photopavilion.com/?page=c...#slides-pane-0
                      А не е ли по-добре с тоя обектив: Nikon AF-S DX NIKKOR 18-105mm 1:3,5-5,6G ED VR
                      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                      Gabriel Garcia Mаrquez

                      Коментар


                      • #26
                        От: Никон или Канон?

                        Друг въпрос - струва ли си човек да си купи апарата от ebay, заради по-добрата цена, или е по-добре от магазина?
                        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                        Gabriel Garcia Mаrquez

                        Коментар


                        • #27
                          От: Никон или Канон?

                          Не, поне според мен. Колкото е по-голям зума, толкова обектива е по-лош. Т.е. правени са повече компромиси.
                          Но пък е идеален туристически обектив.
                          Д5000 е нисък клас дслр, Д90 е по-висок, въпросът е дали ще ползваш повечето възможности на по-високия клас. Също така имат разлика в теглото. Иди в магазина, хвани ги, пощракай и ще видиш кой ти пасва на ръката.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Никон или Канон?

                            Абе, при китовите обективи компромисите не само заради зума и примерно стария 18-70 е много по-добре от 18-55, обаче 18-105 също е китов и съответно наистина по-зле от 18-55... Обаче за съжаление не се произвежда вече. Иначе 16-85, въпреки по-големия зум, бие във всяко отношение 18-55, а и дава повече възможности. Тъпото е, че Д5000 май не се продава без китов, иначе заедно с 16-85 би се вместил в бюджета за Д90 плюс 18-105, вършейки много по-добра работа.
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Никон или Канон?

                              d90 е великолепен апарат, и е сигурно най-доброто съотношение цена/качество при Никон. Първият им "сериозен" апарат в гамата, с възможност за фокусиране и замерване и със старите АФ обективи, и който няма да надрастнеш за един месец. Трудно ще сбъркаш с него.
                              Последно редактирано от Goblin; 15-08-10, 16:58.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #30
                                От: Никон или Канон?

                                Като гледам параметрите и някой не ги разбирам какво означават.
                                Например:
                                Nikon D90 kit
                                това "kit" какво означава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X