Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Никон или Канон?

    35*1.5=50
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #62
      От: Никон или Канон?

      Брей.......верно разбирачи има в тоя форум .....първите са с 18-55 IS третата е с панасоник FZ 7 ....няма допълнителни приставки,няма кроп........няма допълнително боке......
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #63
        От: Никон или Канон?

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        За портрети не е ли по-скоро 50mm (при D90)?
        @Андрей, защо не отидеш до някой магазин и не пипнеш с ръцете си. Алекс го написа в тази или в другата тема още в началото. Същото се отнася и за @Майкъл. Чоп се тегли при мач или жмичка, но не и за това.

        Иначе от изредените комплектации, моят избор е D90 + 18-105. Не виждам никакъв смисъл от дистанционно, при положение, че не е предвиден статив.
        Много сложно обяснявате всички и нищо не ви разбирам.
        Имате доста високо ниво и знания
        и се получи обмен на мисли между знаещи.
        И аз който си няма хабер от тая материя
        ви чета като извънземени.
        Последно редактирано от Майкъл; 16-08-10, 09:49.

        Коментар


        • #64
          От: Никон или Канон?

          Андей, за да видиш на теб кой ще ти върши работа единственият вариант е да ги пробваш. Във фотосинтизис или фотопавилиона няма да те изгонят. Иди пипни виж. Варианта с два обектива е най-удачен според мен.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #65
            От: Никон или Канон?

            Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
            Много сложно обяснявате и нищо не ви разбирам.
            Имате доста високо ниво и знания
            и се получи обмен на мисли между знаещи.
            И аз който си няма хабер от тая материя
            ви чета като извънземени.
            Извинения, няма намерението да звуча като някой спец, който обича да се слуша.
            Казано по-просто, от чуденката на Андрей, аз бих избрал това което написах (D90 с обектив Nikkor 18-105). Иначе и за двама ви бих избрал Сони Nex.
            НО най-важното, исках просто да кажа това, което каза Алекс по-рано и Търтей по-долу:


            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Андей, за да видиш на теб кой ще ти върши работа единственият вариант е да ги пробваш. Във фотосинтизис или фотопавилиона няма да те изгонят. Иди пипни виж. Варианта с два обектива е най-удачен според мен.
            За начало може и с един - 18-105, при положение, че все още не се знае... Имам предвид, няма смисъл човек да се набутва, ако пробва и след (кратко) време реши, че сапунерката е по-добрата опция за него все пак.

            Коментар


            • #66
              От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

              В края на месеца като се върна в Пловдив
              наблизо ми е Сони-център,
              но продават от всички марки фотоапарати.
              Ще ида на място да разгледам и избера нещо.

              Коментар


              • #67
                От: Никон или Канон?

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Ето какво може Канонския китак 18-55 IS
                ....
                Айде сега и загадката две от снимките са с 18-55 IS и едната е правена с сапунерка ..........! И трите снимки са мои авторски..! Коя е с сапунерката...?

                На Слънце Всички снимат (горе Долу) Добре
                Разликата Лъсва когато Условията са по-Неподходящи, там се вижда Добрият Апарат, Обектив, ако щеш и СветкавиЦИ

                А за хората който не искат да се задълбават (като Майкъл), а Искат Просто съвет - Купете си Сони NEX-5 с двата обектива 16 и 18-55!!! Комплекта е под 1500лв. виж тук например http://magazin.photosynthesis.bg/off...407075012.html
                И ще останеш МНОГО ДОВОЛЕН (Не се Шегувам!!!) - Малко апаратче което носиш в ДЖОБА (поне с "Палачинката" обектив) А Снима като (че и по-добре от някой) Големите!!!

                Коментар


                • #68
                  От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  За портрети не е ли по-скоро 50mm (при D90)?
                  @Андрей, защо не отидеш до някой магазин и не пипнеш с ръцете си. Алекс го написа в тази или в другата тема още в началото. Същото се отнася и за @Майкъл. Чоп се тегли при мач или жмичка, но не и за това.
                  Пипах D90. И от тогава само за него си мисля. Нямаше наличен D5000 да го пипна и него, но днес и това ще опитам.
                  "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                  Gabriel Garcia Mаrquez

                  Коментар


                  • #69
                    От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

                    Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                    В края на месеца като се върна в Пловдив
                    наблизо ми е Сони-център,
                    но продават от всички марки фотоапарати.
                    Ще ида на място да разгледам и избера нещо.
                    Този ми пост беше №500
                    Дали не се доверя на канон или никон с тая цифра?
                    nikon 500D
                    Canon 500D

                    Коментар


                    • #70
                      От: Никон или Канон?

                      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                      Казано по-просто, от чуденката на Андрей, аз бих избрал това което написах (D90 с обектив Nikkor 18-105). Иначе и за двама ви бих избрал Сони Nex.
                      И аз съм на това мнение. Особено за Майкъл Сонито е за предпочитане. За Андрей би имало мисъл да взема D5000, само ако ще вложи разликата в по-добър обектив.

                      Джроджо, въпросното Сони Некс, за което говорим, е същото като Олимпус Пен, обаче идва с по-полезен обектив на по-ниска цена
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Никон или Канон?

                        Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                        ... въпросното Сони Некс, за което говорим, е същото като Олимпус Пен, ...

                        Не съвсем
                        ПЕН-а е Микро 4/3, а НЕКС-а е APS-C Което е доста по-Голям сензор, което от своя страна е Доста по-добре при слаба светлина!!! (за повече инфо за размера вижте тук http://www.dpreview.com/learn/?/key=Sensor_Sizes)

                        Ето и едно сравнение http://www.seriouscompacts.com/f41/m...f1-g2-gh1-314/
                        Последно редактирано от alex_markov; 16-08-10, 10:13.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Никон или Канон?

                          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                          Не съвсем
                          ПЕН-а е Микро 4/3, а НЕКС-а е APS-C Което е доста по-Голям сензор, което от своя страна е Доста по-добре при слаба светлина!!! (за повече инфо за размера вижте тук http://www.dpreview.com/learn/?/key=Sensor_Sizes)
                          Прав си. Но разликата в размера на матриците не е чак толкова голяма, че да има чак толкова решаващо значение (аз и сега снимам с 4/3)... освен за палачинковите им обективи Защото 16 мм * 1.5 е съвсем различно от 17 мм * 2 За това и следващият ми апарат мисля да е именно Сони Некс, а не Пен, както планирах. За останалите неща обаче разликата наистина не е толкова чувствителна.
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Никон или Канон?

                            Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
                            Ако се спра на Nikon D5000 (вместо D90, който вече много харесвам, нищо, че не е червен), кой от следните комплекти да си избера? Да речем, че разликата в цената в случая не играе роля при избора.

                            Nikon D5000 kit (18-55mm VR) + дистанционно управление ML-L3 и карта SD 4GB
                            Nikon D5000 body + Nikkor 18-105mm VR
                            Nikon D5000 kit (18-55mm VR) + Nikkor 55-200mm VR

                            И много ли ще ми е мъчно след 2 месеца, че не съм си взел D90?
                            Това върши прекрасна работа......няма смисъл да размъкваш два обектива, 18-105вр е страхотен жалко че, съм на работа и не мога кача снимки да видите за какво става въпрос. 5000 има и страхотна батерия, лек, удобен, лесен за употреба и от не толкова запознати с ДСЛР (щом жената се научи). Взимаш само УВ и поляризационен филтър и си готов. Като поработиш с него сам ще разбереш от какво имаш нужда. Аз примерно смятам да взема и един Nikon AF-S 35mm F/1.8G DX(портретен широкоъгълен без зум)
                            Последно редактирано от Николай Шиваров; 16-08-10, 10:43.
                            --------------------------------------------------
                            [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                            Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                            [/FONT]

                            Коментар


                            • #74
                              От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

                              Фотосинтезис са търговски партньори във форума и би трябвало да дават отстъпки ама нещо .......
                              А да ви напиша нещо с което се сблъсках-колкото е по прост един апарат толкова по хубави снимки стават. Екстрите са за лошите условия и са си почти едно висше да ги научиш и ползваш едва половината от тях.Докато стане това излиза новия модел и пак наново.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

                                Нещо, което много ме впечатли при Канона на Влади333, е бързината с която фокусира и стабилизира. Като пример, показвам снимката по-долу. Разхождаме се с Влади, а покрай нас минават дечурлиги с велосипеди. В следващия момент, зад нас се чува шум. В момента, в който се обръщам инстиктивно, Влади, който е от дясната ми страна, вдига фотоапарата, с една ръка, както си го носеше и в движение светкавицата му блясва:

                                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X