Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Made in Bulgaria

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Made in Bulgaria

    Здравейте колеги
    Пускам нова тема тъй като ми предстой да си закупувам СО и тъй като съм се спрял на Българско пройзводство все пак сме в криза трябва да се помага
    Та въпроса ми е кое от нашите родни марки в порядака на 150-250апера е със най-добри
    показатели, благодаря на предварително на всички включели се в темата
    0898707872-Здравко

  • #2
    От: Made in Bulgaria

    Монофазно или трифазно ? В общи линий няма лоша българска машина и цените са еднакви в много малки ценови интервали. В работата имам няколко машини на Харко експлоатираме ги като негърчета повече от десет години и мога да кажа само хубави неща за тях работил съм и със Струна също само добри отзиви с Редко не съм работил . Моето е на една сравнително неизвестна българска фирма Тефи МЗТ Извор монофазно 220 ампера и вече три години само работа и никъкви проблеми . Това за трансформаторните . Има и инверторни на една казанлъшка фирма Вики Б не съм работил с тяхна машина но съм чувал добри отзиви и все пак имат всички предимства на инвертора и най вече малко тегло моята машина е много хубава ама без тел и бутилка по книга тежи 70 кила.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:400x600_MonoMig220.jpg
Прегледи:2
Размер:10.1 КБ
ID:5200611
    Последно редактирано от sek.1; 13-08-10, 15:05.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      От: Made in Bulgaria

      За монофазно става въпрос а за тази фирма на ВИКИ съм им разгледал сайта има само два модела на СО и са комби
      и на сравнително доста добра цена,това където е 2в1 нещо не му пречи нали ?


      Ще се радвам да се включат и още съформийци да си искажат мнението
      0898707872-Здравко

      Коментар


      • #4
        От: Made in Bulgaria

        Първоначално публикуван от ribar4eto Преглед на мнение
        За монофазно става въпрос а за тази фирма на ВИКИ съм им разгледал сайта има само два модела на СО и са комби
        и на сравнително доста добра цена,това където е 2в1 нещо не му пречи нали ?
        Какво да му пречи кеф ти СО кеф ти електрожен ,има много добри отзиви за техниката на ВИКИ Б така че можеш да бъдеш сигурен че това ще е добър избор. Не знам за какво ще използваш машината но ако избереш машина от техните по добре да е с15кг.ролка.
        В сайта на Редко http://www.redco.bg/products/brand/редко-инвертори вече има доста добър избор и на инверторни машини собствено производство ,цени обаче няма! За трансформаторните машини на Редко също има добри отзиви но инверторите им за мен специално са абсолютна новост особено пък машина от рода З в1- ММА / МИГ и ТИГ каквато за пръв път се появява от български производител .
        Последно редактирано от welderargon; 13-08-10, 22:06.
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • #5
          От: Made in Bulgaria

          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
          В сайта на Редко http://www.redco.bg/products/brand/редко-инвертори вече има доста добър избор и на инверторни машини собствено производство ,цени обаче няма! За трансформаторните машини на Редко също има добри отзиви но инверторите им за мен специално са абсолютна новост особено пък машина от рода З в1- ММА / МИГ и ТИГ каквато за пръв път се появява от български производител .
          Дано не съм прав, но силно ми китайчеят, поне телоподаващите. Според мен поредния "производител", дето си поръчва от завода в Китай на машината му да пише каквото пожелае.

          ...в което няма лошо, стига да ги продават на вменяеми цени. И трите китайски машини, с които разполагам, си покриват напълно параметрите, а специално телоподаващото даже и отгоре, та предвид че съм чист любител не си и помислям за нещо марково, особено като им видя по-ниските параметри на неколкократно по-висока цена.

          ПП: Сега разгледах по-подробно. Убеден съм че са чисти китайци в поръчкови кутии. Много ми е интересно какви пари им искат.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Made in Bulgaria

            sparky, и на мен ми лъхат на китайчета. Относно комбинираните инверторни машини: за любителска работа и малки натоварвания стават но погнеш ли ги по сериозно започват проблемите. А това е съвсем нормално поради увеличения капацитет на трансформатора водещ до сериозно понижаване на КПД-то а от там и до по високи работни температури. Много уж Чешки инвертори са си чисти китайчета но на доста по високи цени.
            Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

            Коментар


            • #7
              От: Made in Bulgaria

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Дано не съм прав, но силно ми китайчеят, поне телоподаващите. Според мен поредния "производител", дето си поръчва от завода в Китай на машината му да пише каквото пожелае.

              ...в което няма лошо, стига да ги продават на вменяеми цени. И трите китайски машини, с които разполагам, си покриват напълно параметрите, а специално телоподаващото даже и отгоре, та предвид че съм чист любител не си и помислям за нещо марково, особено като им видя по-ниските параметри на неколкократно по-висока цена.

              ПП: Сега разгледах по-подробно. Убеден съм че са чисти китайци в поръчкови кутии. Много ми е интересно какви пари им искат.
              Това за китайчетата честно казано не ми е хрумвало дори и като идея но пък е напълно възможно в което пък както казваш няма лошо,важно е качеството... и на мен ми е интересно да им разбера цените пък и периода на гаранция ....!?Иначе имената на моделите са „космически” ASTRA и URAN !!
              А пък за това дали ще си изберем маркова машина или не това вече е въпрос на личен избор вече има машини познати и непознати които с нищо не отстъпват на марковите та даже в някой отношения са и по добри....
              Последно редактирано от welderargon; 14-08-10, 12:04.
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • #8
                От: Made in Bulgaria

                Първоначално публикуван от old111 Преглед на мнение
                sparky, и на мен ми лъхат на китайчета. Относно комбинираните инверторни машини: за любителска работа и малки натоварвания стават но погнеш ли ги по сериозно започват проблемите. А това е съвсем нормално поради увеличения капацитет на трансформатора водещ до сериозно понижаване на КПД-то а от там и до по високи работни температури. Много уж Чешки инвертори са си чисти китайчета но на доста по високи цени.
                А ти с каква комбинирана машина си работил и какви проблеми е създавала !?
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • #9
                  От: Made in Bulgaria

                  Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                  Това за китайчетата честно казано не ми е хрумвало дори и като идея но пък е напълно възможно в което пък както казваш няма лошо,важно е качеството... и на мен ми е интересно да им разбера цените пък и периода на гаранция ....!?Иначе имената на моделите са „космически” ASTRA и URAN !!
                  А пък за това дали ще си изберем маркова машина или не това вече е въпрос на личен избор вече има машини познати и непознати които с нищо не отстъпват на марковите та даже в някой отношения са и по добри....
                  Вече е масова практика в цяла Европа да представят китайски машини за свои. Пак казвам - не са лоши, напротив.

                  Сега за комбинираните - имал съм китайски резак+електрожен+аргон. Сега го има Ясен. На това животно му се изреди сума народ да го ползва както трябва и както не трябва. Изгориха се сума електродчета за рязане и прочие, и до колкото знам още държи безгрижно. Та явно си е въпрос на конкретна изработка. А комбинирането при него става много просто - контактори връзват 4-те му импулсни трафа успоредно (за електрожен и аргон) или последователно (за плазмен резак). Натоварването върху тях е практически еднакво, независимо от режима.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Made in Bulgaria

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Вече е масова практика в цяла Европа да представят китайски машини за свои. Пак казвам - не са лоши, напротив.

                    Сега за комбинираните - имал съм китайски резак+електрожен+аргон. Сега го има Ясен. На това животно му се изреди сума народ да го ползва както трябва и както не трябва. Изгориха се сума електродчета за рязане и прочие, и до колкото знам още държи безгрижно. Та явно си е въпрос на конкретна изработка. А комбинирането при него става много просто - контактори връзват 4-те му импулсни трафа успоредно (за електрожен и аргон) или последователно (за плазмен резак). Натоварването върху тях е практически еднакво, независимо от режима.
                    Това за което говориш ти е познато отдавна - на всяка правотокова машина , която работи на обмазани електроди можеш да смениш ръкохватката с аргова горелка - и те ти ВИГ -метод . Можеш и да режеш . Само че става въпрос за апарат със стръмно падаща характеристика .
                    Комбинираните машини , които имаха предвид колегите по-горе са тези за които става въпрос напоследък , че са модерни : РЕДЗ , ВИГ , МИГ-МАГ . При тях под капака са съчетани стръмно падаща и твърда характеристика .
                    За работилница , където става въпрос за ремонти и тенекеджииски операции - този тип машини са удачни . Стига човек да има кинтите , за да си позволи подобен лукс , или пък да има толкова работа , че да може да си и върне инвестицията ... щото цени от порядъка на 5-7 К ми се струват подигравка към българския пазар .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Made in Bulgaria

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Това за което говориш ти е познато отдавна - на всяка правотокова машина , която работи на обмазани електроди можеш да смениш ръкохватката с аргова горелка - и те ти ВИГ -метод . Можеш и да режеш . Само че става въпрос за апарат със стръмно падаща характеристика .
                      Комбинираните машини , които имаха предвид колегите по-горе са тези за които става въпрос напоследък , че са модерни : РЕДЗ , ВИГ , МИГ-МАГ . При тях под капака са съчетани стръмно падаща и твърда характеристика .
                      Да, същото го има китайско в немския eBay, само дето е с друга кутия.

                      Ето, например:
                      http://cgi.ebay.de/SYNMIG-MIG-205-MA...%C3%B6ttechnik

                      И не, проблема с трафовете при инверторите е никакъв, понеже те са с твърда характеристика и при електрожен, и при аргон, и при телоподаващо. Твърдостта на характеристиката иде от управляващата електроника и евентуално една индуктивност на изхода, която обаче е никакъв проблем да се шунтира с подходящ контактор. Просто твърдя че няма реална, физическа, причина машината да не прави и двете еднакво добре, освен икономии вътре, но те са си от конструктора или най-вече маркетинговия отдел. Например за това, към което съм дал линк съм 99% сигурен че си покрива и 160А РЕДЗ, и 200А MIG/MAG безгрижно. А за цената му - сами преценявайте. Идва от германия за 5 дни и е с 2 години гаранция (до колкото помня). Шипинга е около 20-30 евра, с куриер. Не че имам нещо против РЕДКО, или други, но ако ми продават същото на двойна цена, просто не става. Ако го произвеждаха наистина тук, и беше с прилични качества, да речем бих избрал българското, дори само за идеята парите ми да си останат тук, а и да подпомогна създаването и поддържането на работни места. Ама иначе - просто няма смисъл.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Made in Bulgaria

                        welderargon
                        Аз не работя с такива машини и съм ужасно лош заварчик а контактите ми с тях се свеждат до проектиране и тестване на прототипи както и да сервизирам понякога машинки в основната си част китайчета. А негативното ми отношение към комбо инверторите визира идиощини каквито са: добавянето плазмен резак или точково заваряване (което видях на скоро в поредното китайско недоразумение) които са с коренно различна характеристика и не могат да се реализират само с елементарна пренастройка на управляващата част.

                        Sparkybg
                        Напълно подкрепям мнението ти но и не е лошо да се даде и малко информация за хората желаещи да спестят средства а искат да използват оборудването едва ли не 7*24 истината е че безплатен обяд няма и това се потвърждава от цитираното по долу съотношение работа/почивка!
                        MIG Einschaltdauer ED 200A: 35%
                        MIG Einschaltdauer ED 155A: 60%
                        MIG Einschaltdauer ED 120A: 100%
                        MMA Einschaltdauer ED 160A: 35%
                        MMA Einschaltdauer ED 130A: 60%
                        MMA Einschaltdauer ED 100A: 100%
                        Тази малка част от параметрите на тази машинка е много важна ако мислите да я използвате професионално и то не защото не става а в случай че плащате заплата на някой да заварява примерно с 4мм електроди а той през половината време я чака да изстине поне малко, не се връзва баланса. Това естествено в никакъв случай не трябва да се разбира че машинката е лоша или заварява лошо И според мен може да бъде чудесна придобивка за гараж, сервиз или малък цех. Естествено подобна професионална машина струва поне порядък повече. Лично мен ме учудва пренебрежителното отношение на много хора – клиенти към китайските инвертори закупуващи си уж чешки, български, италиански и какви ли още не от некоректни търговци които са отвратително изпълнени китайски ментета.

                        п.п. Извинявам се за малко прибързания си преден пост в който намесих и чисто технически проблеми при реализацията на такива инвертори които в никакъв случай не касаят крайния потребител на техниката (професионална деформация L ). В случай на интерес към конструкцията, и функционирането на тези инвертори съм готов да отговоря на всички въпроси, но за заваряване тук в форума пишат отлични специалисти чиито мнения чета с голям интерес.

                        п.п.п. И един съвет към хората закупуващи или закупили си вече китайски инвертор: Чест недостатък е незатегнати болтове на ключовите транзистори и изправителни диоди, не е лошо да се попретегнат в случай че не е запечатана машинката.
                        Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Made in Bulgaria

                          Колега отиди и виж Кемпи дали нямат промоция.Преди два месеца купих машина която беше на цената на Астрата.Аз лично не бих избрал китайско пред Кемпи.
                          Minarc mig 170 беше около 1500лв.И ти гарантирам че работи като 200А трансформаторно. Успех в избора.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Made in Bulgaria

                            Първоначално публикуван от old111 Преглед на мнение
                            добавянето плазмен резак... ...които са с коренно различна характеристика и не могат да се реализират само с елементарна пренастройка на управляващата част.
                            Плазмения резак просто е с 4 пъти по-високо напрежение и 4 пъти по-малък ток, сравнен с еквивалентния по мощност електрожен. И при двете регулацията е по ток. При това, което съм имал (в момента го има колегата Ясен от форума), беше реализирано с 2 силови импулсни трафа, които в режим електрожен и аргон са включени успоредно със сдвоени вторични намотки, а в режим резак са свързани последователно, и през схема грец всеки. Направено е с компактни контактори. Управляващата част е обща, изходните индуктивности - по една за всеки траф, вискочестотното запалване и прочие подробности - пак общи.

                            Не знам ти какво си гледал, но тая конкретна машинка (CT-520), в режим резак работи неразличимо от 50 амперова китайска машина, дето е правена единствено и само за резак. Работил съм и с двете. Единствения недостатък е че няма пилотна плазма, но и много други също нямат.

                            Първоначално публикуван от old111 Преглед на мнение
                            Напълно подкрепям мнението ти но и не е лошо да се даде и малко информация за хората желаещи да спестят средства а искат да използват оборудването едва ли не 7*24 истината е че безплатен обяд няма и това се потвърждава от цитираното по долу съотношение работа/почивка! [/SIZE][/FONT]
                            MIG Einschaltdauer ED 200A: 35%
                            MIG Einschaltdauer ED 155A: 60%
                            MIG Einschaltdauer ED 120A: 100%
                            MMA Einschaltdauer ED 160A: 35%
                            MMA Einschaltdauer ED 130A: 60%
                            MMA Einschaltdauer ED 100A: 100%
                            Тази малка част от параметрите на тази машинка е много важна ако мислите да я използвате професионално и то не защото не става а в случай че плащате заплата на някой да заварява примерно с 4мм електроди а той през половината време я чака да изстине поне малко, не се връзва баланса. Това естествено в никакъв случай не трябва да се разбира че машинката е лоша или заварява лошо И според мен може да бъде чудесна придобивка за гараж, сервиз или малък цех. Естествено подобна професионална машина струва поне порядък повече. Лично мен ме учудва пренебрежителното отношение на много хора – клиенти към китайските инвертори закупуващи си уж чешки, български, италиански и какви ли още не от некоректни търговци които са отвратително изпълнени китайски ментета.
                            Това са си съвсем стандартни характеристики за хоби машини. Дори често марковите машини от тоя клас са с 25%ПВ при пълната си мощност. Виждал съм и разни недоразумения с 15% или дори 10% ПВ при максимален ток. Телоподаващото ми например е 60% при 200А, и при това си покрива и двете безгрижно. Опитвал съм да го прегрея, но така и не съм успял до сега. 35% също не е толкова лоша характеристика, и при средностатистически гаражни условия се постига доста рядко.

                            Та тъй. Не съм казвал че китайците са "дъ бест ъф дъ бест", но като цена-параметри няма кой да им се опре. А и за сериозна работа правят и по-сериозни машини, например трифазната модификация на мойто е 100% при 200А и 60% при 250А. От там нагоре трябва шланг с водно охлаждане, защото при 60% ПВ ще стопиш дори шланг от сорта на BINZEL MB25AK, доста преди да прегрееш машината.

                            Първоначално публикуван от mraveca Преглед на мнение
                            Колега отиди и виж Кемпи дали нямат промоция.Преди два месеца купих машина която беше на цената на Астрата.Аз лично не бих избрал китайско пред Кемпи.
                            Minarc mig 170 беше около 1500лв.И ти гарантирам че работи като 200А трансформаторно. Успех в избора.
                            Minarc MIG 170 е тотална смешка в сравнение с китаеца ми. 25% ПВ при 170А и 100% ПВ при 100А. Телоподаващия механизъм е извънредно пластмасов и отново пълна смешка. Видял съм го с очите си. Единственото му предимство е че е по-леко. С това се приключва. Та, поради какви причини да го избера?
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Made in Bulgaria

                              В село Енина има завод за заваръчна техника,миналата седмица харесахме едно инверторче телоподаващо 160 ампера на авера,много добро впечатление ми направи докато го тествах,имаха много видове и комбинирани с електтроженчета Миг-Маг,ММА,ТИГ, и за профи експлоатация техника доста с сериозно охлаждане,.....дават прилична гаранция и подръжка на много ниски цени,самата техника също е много достъпна,взехме го за 600лв,инак имаше страхотна промоция с соларна маска и бутилка,но малко по скъпо.Аз си заплюх едно комбо 180 ампера за 1000лв,оня ден като минах през Багира,и видях изложение на тяхната техника ама с 60% по високи цени....
                              http://viki-b.my.contact.bg/
                              LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                              Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X