Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Японска или немска кола ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Японска или немска кола ?!

    С две ръце за японските. Имам Toyota Previa 1993.Вече на 300 000км, сменям само масло. Имах проблем с алтернатора, сега съм с алтернатор от Nissan ;-)
    Миналата година ходих до Швейцария, 5000км.

    Коментар


    • #62
      От: Японска или немска кола ?!

      Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
      За мен тази тема е "Преливане от пусто в празно"
      Има една такава работа май
      --------------------------------------------------
      [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

      Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
      [/FONT]

      Коментар


      • #63
        От: Японска или немска кола ?!

        Първоначално публикуван от Ели_88 Преглед на мнение
        Повечето японски коли са много красиви на вид ,обаче да ги определят всички като 'най-надеждни' не става. И аз съм на мнение нова кола- немска
        То, затова в класациите за най-качествен автомобил на света, вече няколко години подред е японец. В категорията "най-качествена сглобка за цялата автомобилна история" пак е японец... Малеее!...немците не смеят да възразят.
        диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

        Коментар


        • #64
          От: Японска или немска кола ?!

          Първоначално публикуван от Radoslav Преглед на мнение
          С две ръце за японските. Имам Toyota Previa 1993.Вече на 300 000км, сменям само масло. Имах проблем с алтернатора, сега съм с алтернатор от Nissan ;-)
          Миналата година ходих до Швейцария, 5000км.
          Тъкмо за вълка говорим...
          диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

          Коментар


          • #65
            От: Японска или немска кола ?!

            Всичко опира до индивидуални изисквания и вкус. Немците са наблегнали на едни неща, японците на други - казано най-общо. Лично аз продължавам да се дразня в "японките" от пластмасовите табла, кори и най-вече "скръндзането за $5". В какво се изразява последното - вечер влизаме в колата, палим габаритите/фаровете и гледаме какво свети по интериора. В много от японските свети таблото и още 3 джаджи... Някак не ми е комфортно, да трябва да светвам плафона за да видя къде е бутона за стъклото. То вярно, че в магазин "за 1 лев" има какви ли не фенерчета, че и със запалки, но са скъпи за мен и не мога да си ги позволя...

            Наблюденията ми са и за нови модели. Има и доста други дребни, но дразнещи неща. Всичко казано е доста обобщено и не визира луксозния клас.

            Като цяло не робувам на марки или производители, но по ред причини, повече симпатизирам на немските.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #66
              От: Японска или немска кола ?!

              Имали сме немска имали сме и японска.
              Преди година и половина купихме на ламята френска...
              Ситроен Xsara 99-та с две врати щото тя иска да изглежда спортно...
              Та не сме имали по сполучлив избор на кола досега!
              За година и половина е минала 10 000 километра.
              Градско в София и обиколки из страната. Дупки, криви пътища, магистрали, видала е всичко тази кола, а ламята кара - не си поплюва.
              Та откакто сме я купили досега, сме сменили само маслото и филтъра за климатика...
              Така че истина е важно е колата да е запазена! Купили сме я за 4 000 лева общо с регистрации и всичко. Не бих я продал и за двойно повече!

              Коментар


              • #67
                От: Японска или немска кола ?!

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Всичко опира до индивидуални изисквания и вкус. Немците са наблегнали на едни неща, японците на други - казано най-общо. Лично аз продължавам да се дразня в "японките" от пластмасовите табла, кори и най-вече "скръндзането за $5". В какво се изразява последното - вечер влизаме в колата, палим габаритите/фаровете и гледаме какво свети по интериора. В много от японските свети таблото и още 3 джаджи... Някак не ми е комфортно, да трябва да светвам плафона за да видя къде е бутона за стъклото. То вярно, че в магазин "за 1 лев" има какви ли не фенерчета, че и със запалки, но са скъпи за мен и не мога да си ги позволя...

                Наблюденията ми са и за нови модели. Има и доста други дребни, но дразнещи неща. Всичко казано е доста обобщено и не визира луксозния клас.

                Като цяло не робувам на марки или производители, но по ред причини, повече симпатизирам на немските.
                Е тука малко прекали кЪт видиш японец с нацепено табло като МБ ела ми се обади!
                --------------------------------------------------
                [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                [/FONT]

                Коментар


                • #68
                  От: Японска или немска кола ?!

                  Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                  Е тука малко прекали кЪт видиш японец с нацепено табло като МБ ела ми се обади!
                  Не съм виждал напукано табло и на Москвич 403, защото е от тенекия. Това какво показва? 403 е по-добър и от японските...

                  Сега по-сериозно. Написаното по-горе е мое лично виждане и не желая да влизам в спорове. Споровете на тема вкусови различия са доста тъпо занимание!
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Японска или немска кола ?!

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    ...Това какво показва? 403 е по-добър и от японските... ...
                    За времената, в които се е правел 403.... не си далеч от истината.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Японска или немска кола ?!

                      Всъщност отдавна съм стигнал до извода, че националността, марката и т.н. са на втори план. На първи е модела. Не само за коли, за всякаква техника. Абсолютно всяка марка, дори най-легендарните, имат и издънки. Както и почти всяка в един или друг момент е успяла да пусне по някой друг първокласен (по един или друг начин) модел. Да сравняваме Мерцедес 190-ка с еднолитрова Тойота Ярис или Тойота ЛК 80 с първите А-класи, които се обръщаха едва ли не като ги духне вятъра, не е много смислено.
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Японска или немска кола ?!

                        Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                        Е тука малко прекали кЪт видиш японец с нацепено табло като МБ ела ми се обади!
                        Ей че глупости...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Японска или немска кола ?!

                          Приемете първо извиненията ми, но в такива теми всеки хвали това, което кара. Не ми изглеждат безпристрастни мненията... Някак малко инфантилно се получава, че моята играчка е най-добра и хубава!
                          Поздрави
                          Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Японска или немска кола ?!

                            Първоначално публикуван от ilko75bg Преглед на мнение
                            Приемете първо извиненията ми, но в такива теми всеки хвали това, което кара. Не ми изглеждат безпристрастни мненията... Някак малко инфантилно се получава, че моята играчка е най-добра и хубава!
                            Поздрави
                            Защо да са пристрастни, както аз така и повечето колеги сме сменили няколко автомобила.Всички са отбелязали своите лични наблюдения, които обаче се отнасят за вече карани автомобили, сиреч СТАРИ.
                            Я сега да питаме автора:
                            какво цели с тази тема?
                            от какъв тип автомобили се вълнува,
                            Джипки, Сув, Спорт, Семейни, Малолитражни, С големи кубици, Бензин, Дизел, Хечбек, Кабрио, Нов, Стар, Спортно окачване, Комфортно....?
                            Има също и 100тина комбинации помежду им.


                            Абе тая тема ..Казах го веднъж и пак ще го кажа-Какъв джип да си купя!?
                            Когато автора ми отвърне на този въпрос, вече ще е наясно кое е Най, не кое е По-добро
                            Само не ми казвай Червен, те загрявали, бяха ми казали за Черните че много вървели и били с предимство на светофарите .....ама незнам!аз незнам къде ще го карам, пък там май няма светофарииии!!!!!? пф е.ати глупостите
                            Око за око и светът ще ослепее

                            Коментар


                            • #74
                              От: Японска или немска кола ?!

                              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                              Ей че глупости...
                              що?
                              --------------------------------------------------
                              [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                              Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                              [/FONT]

                              Коментар


                              • #75
                                От: Японска или немска кола ?!

                                Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                                Яриса има 9бр. еърбега стандарт.....жената не бих я качил с детето в 16 годишен мерцедес дори ако е с вертикално излитане!
                                Прав си,Яриса е сила,трябва да се пазя от тях да не ме прегазят.Па и струва колко 4 от моите.И аз говорех за коли,а не за ЛУКСОЗЕН ЯРИС с 16 звезди по сейфти дет му викат.Да ти снимам ли едно такова творение до едно от моите?Да видим кой и какво купува и за колко го купува?Малко ми остава да ми се нацепи и таблото,още двайсетина години и я хвьрлям.....Или да ти показа краш тест между единия и другия клас возило / че според мен едното не е кола /?

                                За та.ак стана темата.Аз не сьм карал много собствени коли,само около 20 броя та може да са ми криви понятията за возило.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X