Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Японска или немска кола ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Японска или немска кола ?!

    Всички коли са хубави.
    Зависи кой ги кара и къде.

    Коментар


    • #47
      От: Японска или немска кола ?!

      Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
      Всички коли са хубави.
      Зависи кой ги кара и къде.
      И с кого! Най-хубавите ми спомени са със синия пламък от аватара.
      Малеее, кога мина туй време!

      Коментар


      • #48
        От: Японска или немска кола ?!

        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
        За мен лично има 2 вида Немски коли- Мерцедес и всички останали, Ауди ги слагам по средата. Най-много уважам Японските, Шведските и Френските коли, също и Мерцедес. За Корейски, Италиански(изключвам Ферари,Мазерати и Ламборджини, те са друга бира) или Испански коли просто нямам думи.
        Добре де, а колко коли си сменил че имаш такова обективно мнение?Аз смених 10, едно разбрах, за джип по смисъла на думата е Тойота и заради цена/качество Нисан все "японци", за кола имах Ауди 100 2.5ТДИ, Омега диамант 2i, Ситроен БХ19ТРД, Тигра 1.6 екотек, ГоУф 1.6i, Пасат 1.8i, Лансер 2.T, Ауди а3 1.9TDI и БМВ325ТДС
        взех един Мерцедес Екласа 2.5Д е няма такава омала, това е кола за пенсионери, докато тръгнеее та да наемиии ми той деня свършил, върнах го на третия ден.
        От Аудитата съм много доволен, рядко в сервиз освен задължителните масла, филтри, гуми .. консумативи, никога не са ми горели повече от 8/100 за стотицата и 6/100 за тройката
        Опел-ите, всеки месец сервиз за ден-два и през ден на бензиностанция, там съм без коментар
        За Френско, не ща да чуя ако не е алкохол.
        Лансера е като пъргаво муле, бяга, харчи 8/100 безоловен, сервиз пролет и есен за гуми и масла.
        Серията на ФВ, еми няма такива катъри, евтина подръжка, сносна возия, но далеч от тази на Ауди.
        Но да това все пак е народна кола, по смисъла на марката.Макар и да се оглеждам в момента в една петица на БМВ, останах с впечатление за претенциозна кола, но с добра возия и нисък разход, високи цени на частите и високи цени на човекочасовете в сервизите.Това разбира се, са коли вече на години и нямам преки наблюдения за новите модели, а това какво съм чул е точно толкова достоверно колкото и това което вие сте чули.Това малко ми прелича на оная тема Какъв джип да си купя а тя е баснословна.

        Поздрави и късмет в избора
        Око за око и светът ще ослепее

        Коментар


        • #49
          От: Японска или немска кола ?!

          Първоначално публикуван от Ico_Ns Преглед на мнение
          Добре де, а колко коли си сменил че имаш такова обективно мнение?Аз смених 10, едно разбрах, за джип по смисъла на думата е Тойота и заради цена/качество Нисан все "японци", за кола имах Ауди 100 2.5ТДИ, Омега диамант 2i, Ситроен БХ19ТРД, Тигра 1.6 екотек, ГоУф 1.6i, Пасат 1.8i, Лансер 2.T, Ауди а3 1.9TDI и БМВ325ТДС
          взех един Мерцедес Екласа 2.5Д е няма такава омала, това е кола за пенсионери, докато тръгнеее та да наемиии ми той деня свършил, върнах го на третия ден.
          От Аудитата съм много доволен, рядко в сервиз освен задължителните масла, филтри, гуми .. консумативи, никога не са ми горели повече от 8/100 за стотицата и 6/100 за тройката
          Опел-ите, всеки месец сервиз за ден-два и през ден на бензиностанция, там съм без коментар
          За Френско, не ща да чуя ако не е алкохол.
          Лансера е като пъргаво муле, бяга, харчи 8/100 безоловен, сервиз пролет и есен за гуми и масла.
          Серията на ФВ, еми няма такива катъри, евтина подръжка, сносна возия, но далеч от тази на Ауди.
          Но да това все пак е народна кола, по смисъла на марката.Макар и да се оглеждам в момента в една петица на БМВ, останах с впечатление за претенциозна кола, но с добра возия и нисък разход, високи цени на частите и високи цени на човекочасовете в сервизите.Това разбира се, са коли вече на години и нямам преки наблюдения за новите модели, а това какво съм чул е точно толкова достоверно колкото и това което вие сте чули.Това малко ми прелича на оная тема Какъв джип да си купя а тя е баснословна.

          Поздрави и късмет в избора
          Изказах лично мнение. Карам Рено 19 и не можеш да ме убедиш, че наборите и от конкурентните немски марки я превъзхождат с нещо, напротив много по-здрава и комфортна кола е. Всеки има свое мнение, ако всички имахме еднакво нямаше да има различни марки.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #50
            От: Японска или немска кола ?!

            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
            Изказах лично мнение. Карам Рено 19 и не можеш да ме убедиш, че наборите и от конкурентните немски марки я превъзхождат с нещо, напротив много по-здрава и комфортна кола е. Всеки има свое мнение, ако всички имахме еднакво нямаше да има различни марки.
            Не бе човек, аз нито се опитвам да те убеждавам, нито се опитвам да се заяждам, просто ми стана интересно какво им се прихласвате на Мерцедесите, просто аз се пробвах, но не е моя тип -тромава ми е при тръгване, малее ми при изпреварване..също лично мнение.Това е достааа ..абе зависи какво търсиш от колата, както Майкъл и другите колеги споменаха, няма лоша кола, въпрос на предпочитания, цели, финансови възможности, сервизиране.
            Око за око и светът ще ослепее

            Коментар


            • #51
              От: Японска или немска кола ?!

              Без и аз да се заяждам искам да кажа, че не мисля, че това колко и какви коли си карал е голям фактор за това колко разбираш от коли. Пример давам с баща си който има от близо 30год. книжка и в момента кара третата си кола в живота, като никога не е оставал без кола за повече от 3 дни. Колата се кара почти всеки ден с изключение на най-големите студове зимата когато е просто невъзможно да се кара. Когато си купува кола избира внимателно и явно не прави не прави грешки. А това да сменяш 10 коли за 5 години за мен не е нормално и не мога да разбера на какво се дължи.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #52
                От: Японска или немска кола ?!

                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                Без и аз да се заяждам искам да кажа, че не мисля, че това колко и какви коли си карал е голям фактор за това колко разбираш от коли. Пример давам с баща си който има от близо 30год. книжка и в момента кара третата си кола в живота, като никога не е оставал без кола за повече от 3 дни. Колата се кара почти всеки ден с изключение на най-големите студове зимата когато е просто невъзможно да се кара. Когато си купува кола избира внимателно и явно не прави не прави грешки. А това да сменяш 10 коли за 5 години за мен не е нормално и не мога да разбера на какво се дължи.
                Аз не само съм ги карал, аз съм ги и подържал,затова изказах мнение за тези които съм подържал.Обикновенно винаги имам поне 3 които караме аз и жена ми, в този момент ТЛК95, А3, и пасата който е на път да си отиде заедно с Аудито, просто своевременна подмяна на автопарка, или за да не звучи като изхвърляне, за служебно ползване-пасат,бмв 3-ка, но нека не изпадаме в расъждения и спорове за да не мажем темата на автора.
                Благодаря за разбирането
                Око за око и светът ще ослепее

                Коментар


                • #53
                  От: Японска или немска кола ?!

                  Мчи то, само немските коли се делят на баварски и други, пък японските на Тойота и други... В ниския ценови клас, бих заложил на японската (Маздичка, Митсубиши) пред абсолютните дървета Опел и Форд. Да не говорим, че Форд, освен дърво, е и скъпо дърво, а за сервиза на Мото Пфуй мога да напиша роман. Във високия ценови клас, особено за употребявана кола (май някъде ставаше дума за "таван" от 5000 лв.) бих си взел баварска на 10 години, вместо японска на 7 години. Уфффф и това е с много "ако", ама какъвто въпросът- такъв и отговорът.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Японска или немска кола ?!

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    АААААА БЕЗ КОМЕНТАР,няма какво да добавя.
                    Яриса има 9бр. еърбега стандарт.....жената не бих я качил с детето в 16 годишен мерцедес дори ако е с вертикално излитане!
                    --------------------------------------------------
                    [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                    Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                    [/FONT]

                    Коментар


                    • #55
                      От: Японска или немска кола ?!

                      Преди карах Нисан-Максима 3000 V24, сега - Ауди А6 V20. Различни са, но и двете са много хубави, като руса и черна красавици. За мене въпросът за качествата на колите се свежда до класата и марката, всично друго идва с тях.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #56
                        От: Японска или немска кола ?!

                        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                        За мен лично има 2 вида Немски коли- Мерцедес и всички останали, Ауди ги слагам по средата. Най-много уважам Японските, Шведските и Френските коли, също и Мерцедес. За Корейски, Италиански (изключвам Ферари,Мазерати и Ламборджини, те са друга бира) или Испански коли просто нямам думи.
                        През 90-те карах Ланча Тема, който не я е карал (през ония години), бедна му е фантазията за какво става дума.
                        пп. За Ланча Делта Интеграле няма да коментирам, че ми беше служебна, моделът го нямаше на пазара и ми плащаха, за да я строша.
                        Последно редактирано от trapper; 23-09-10, 20:31. Причина: пп
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #57
                          От: Японска или немска кола ?!

                          Какво има в един съвременен автомобил без значение, дали е Форд, Тойота, Рено или БМВ?

                          Има 4-ри или повече цилиндров четиритактов двигател с директно впръскване. Има също ABS, AIRBAG, ESP.

                          Мерцедес са дали изброените по-горе неща на света.....

                          1890 - Първият в света 4-ри цилиндров 4-ри тактов двигател
                          1921 - 4-ри цилиндров двигател с компресор
                          1954 - Първият автомобил с инжекцион. 190SL и 300SL - 3L, 215 кс.
                          1974 - Първият 5-цилиндров двигател
                          1978 - ABS във w116.
                          1981 - AIRBAG и обтягащи се колани
                          1985 - Automatic Limited-Slip Differential и ASR traction control
                          1994 - ЕSP "Electronic Stability Program"


                          и още куп неща.....

                          А в някоя пласмасова Фреза и аз небих се качил ако ще от всяка конзола да излиза airbag.....
                          Последно редактирано от Stefan Dimov; 23-09-10, 20:34.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Японска или немска кола ?!

                            Искам да взема отношение относно въздушни възглавници и други "екстри" за безопасност на децата и жената в колата.
                            Замисляте ли се, че допреди 10-15 години кола с въздушни възглавници(или еърбеци, или ербеци, както е модерно да се казва) трудно можеше да се срещне из България. Почти всички пишещи тук са отгледани и возени в коли без възглавници(представяте ли си...), и все пак са успели да пораснат големи и разумни(донякъде) хора. И всики ние сме возени в москвичи и жигулита(по-младите и в някой западен таралясник) без букси за детски седалки... Как ли сме оцелели в тези отвратителни коли...
                            Извинявам се за спама, ама ми идва в повече чалгата в автомобилостроенето и рекламата. И това, че някои хора вместо глави имат на раменете си телевизор...

                            По темата-имам Опел Астра-91 година, и Сузуки Витара-89 година. И двете се чупят, и двете са издържливи, всяка по свой начин. Витарата се троши заради начина на експлоатация, а астрата заради немърливостта ми. Витарата яко я карах по пътищата нямаше да троши карета и раздатки, и всичко щеше да е наред.
                            Астрата ако не беше толкова дърта щях да и обръщам повече внимание, но на тези години и незнайни километри-не си заслужава, карам докато съвсем спре, и минавам на следващата.

                            П.П. По-миналата година с Астрата навъртях 1400 км из Родината, бяхме на автоекскурзия. Разход на газ-7,25/100. Мотора е 1,4, моно. Мисля достатъчно добре говори за немските автомобили, колкото и марката "Опел" да е недолюбвана... Все пак не всички имаме доход от над 10 000 на месец, някои караме и коли за по 1500 лвеа...
                            Витарата е далеч от този разход, но пък и е съвсем друг вид машина. Да не говорим за начина и на експлоатация...

                            Засега ще продължавам да карам тези две коли, и нямам намерение да ги сменям.
                            Освен ако...
                            Последно редактирано от Кольо; 23-09-10, 20:52.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Японски или Немска кола ?!

                              Съгласен на 100%. Имах хонда на времето,Акорд. Немците не бяха чували за екстри а старото ми возило имаше парно към задните седалки и всичко беше ел. Сега карам Lend Rover ,но познай... Двигател Toyota 2.8 турбо. Нямам никакви проблеми..
                              Георги 00356/ 77777016 Малта
                              Lаnd Rover 110 /Series II‎

                              Коментар


                              • #60
                                От: Японска или немска кола ?!

                                Понеже темата е "Всеки хвали своето' та и аз да кажа за моите возила;

                                Едната е Японска със Френски двигател , Италиански джанти , Корейско масло.....
                                Другото возило е 4x4 Японско , с Български таван , Корейски гуми, Китайски джанти , Побългарена раздатка , Побългарени мостове , Източно Германски ресьори със смесица от СССР .......

                                За мен тази тема е "Преливане от пусто в празно"
                                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X