Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Японска или немска кола ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Японска или немска кола ?!

    Е, сори, че не уточних....
    Това са превозните средства, които съм карал за последните 10-тина години. Забравих вектрата `05 - 1.9 цдти. Всъщност според мен, колата на старо си е късмет и следствие на "уменията" на пред/зад воланното у-во. Но фактът си е факт - автомобилите докъм края на 80-те се правеха здрави, а сега - колкото да им изтече гаранцията (почти) безпроблемно и сетне - байбак . Сиромашийка...
    По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

    Коментар


    • От: Японска или немска кола ?!

      Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
      Но фактът си е факт - автомобилите докъм края на 80-те се правеха здрави, а сега - колкото да им изтече гаранцията (почти) безпроблемно и сетне - байбак .
      Няма как да не се съглася с това твърдение.
      Въпреки това, аз бих заложил на европейски, по-скоро немски автомобил. Повечето от достъпните японски модели са много здрави, но пък не са нищо особенно от към техника и комфорт. Това го казвам на база на моя опит, 3 години с японски автомобил и 3 години европейски автомобил от същите годин(2005), като японския. Употреба само по родните пътища. Японският, беше от чисто нов при мен, а европейския втора ръка на 3 години и около 100'000 км. Возията и при двата е съпоставима, но при повечето системи за комфорт разликата е очебийна, поне за мен.
      Примери:
      На японския автомобил, лостчето за управение на круиз контрола се върти заедно с волана, което доста затруднява употребта. При немските автомобили круиз контрола не се върти с волана, винаги си е на едно и също място, което за мен е по-удобния вариант.
      При явпонския автомобил, аудио системата имаше слот и за магнитна касета(лично аз никога не съм слагал нищо там) и за ЦД - кой по дяволите слга слот за магнитна касета в автомобил от 2005?!? Явно не са намерили с какво да запълнят празното място... а можеше да сложат джоб за дребни вещи, който липсва доста.
      При японеца чистачките имат 1'000'000 настройки, от които никоя не отговаря на нуждите ти, при немските имаш три-четири, или свикваш или почва да ти харесва
      Климатроника при японеца може да ти докара минингит, а ако го има при европейците, то работи много по-меко.
      Японците определено трбва да поработят по маневреността на автомобилите си, не че са трудни за управление, ама има какво да се желае. Европейските коли се паркират оста по-лесно

      Нищо от изброените не е фатално, просто малко ме дразни. Основната причина да не заложа на японец при сегашният ми избор са цените на резервните части и подходящите места за ремонт.

      В крайна сметка, всеки прави своя избор сам. Тук можем само да споделяме лични впечатления.
      Японските автомобили са малко досадни и сиво-ежедневни със здравината си, европейските са по-различни, било то и с проблемие им.

      П.С.
      Много исках да разтропам японският автомобил, който ми беше повеврен, но не успях. С европейския нямам подобни порблеми!

      Коментар


      • От: Японска или немска кола ?!

        Е моя единия тькмо чукна 250 000 километра и май му зацикля втората снадка на антената та ше трябва да се смазваме.Гоня Криусер на сьщата година сьс сьщите километра на които взех тая горе та след стотина хиляди ще докладвам / ако го взема де / кое е по-добро и кое дьржи повече.До тогава сьм с двете рьце за Бенци
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Японска или немска кола ?!

          Колега mradulov, по най-най-най-груби сметки японските и немските модели коли за 2005 година са по над 100. Възможните комбинации за сравнение са доста много, та затова се чудех кои точно модели японски и немски притежават описаните от вас качества.
          Toyota Land Cruiser BJ70 1985
          Lexus LS430

          Коментар


          • От: Японска или немска кола ?!

            Кой каквото и да казва- най добрата кола е СЛУЖЕБНАТА и от зависи каква немска- само да не е форд
            Иначе здравината на голф/джета-2 е пословична- моята джета2 1991г 1.6тд е на около милион км и въпреки ''грижите'' , които полагаме се движи
            Освен това имам Паджеро '95 2.5 ТДИ- ЗДРАВО И ПРОСТО КАТО БУРДЮР!!! Голям тормоз вижда, завалийчето, но още не се е развързало да хукне към кантара на вторични...
            На сърбела майката му е чесането.
            Борислав Борисов Русе О885 О37815

            Коментар


            • От: Японска или немска кола ?!

              Щом толкова държиш да знеш какво съм карал:
              Тойота Авенсис-Рав4-Хайлукс-Корола-Ярис новички, Ауди А6, ФВ Пасат, Мерцедес Ц-Е-М.
              2 годими и малко над 50К км със служебната ми Корола, 1,5 години и малко над 50К км със служебния ми Авнсис, другите Тойоти са ползвани при нужда и нямам много км с тях. Королата и Авенсиса съм ги получавал чисто нови, айде Авенсиса беше на 8К км, като ми го дадоха. Бащата имше Ауди и Пасат втора ръка от тия години, които съм карал по около 5-7К км, имах Опел астра, по скоро жената имаше, ама той беше от 2001, но пък круиз контрола не се въртеше с кормилото, а от 2 години и малко над 40К км съм с Ц-класа от 2005, покарвах и една Ц-класа 2008, ама скромно 5-6К км, която вече е сменена с Q5 2010, ама в него много съм се возил, карането е незначително.,,
              За по-старите коли, които съм имал и съм карал да ти пиша ли или приемаш че имам база за сравнение?

              Коментар


              • От: Японска или немска кола ?!

                Въпроса ми не беше какво сте карал(страхотно е, че имате опит с толкова различни коли), а кои два модела покриват описаните предимства/недостатъци на японски/немски коли. Все пак дори два модела от една марка(Голф/Пасат, Ярис/Авенсис, А3/А8, Нисан Верса/Титан...стряскащи примери колкото искаш) имат разлика, та какво остава за различни марки.
                Объркан съм от генералното ви заключението за поведение/оборудване/удобство/комфорт между японски и немски коли. Ако са сравнени няколко модела от един клас/оборудване разбирам, има логика и смисъл. Само че, както е поднесено по-горе звучи странно. Кой по дяволите е тоя Лексус(японска кола) модел 2005 с касетофон? Аз знам, че не пишете за Лексус конкретно, но аз останах с впечатление, че всичко японско е така.
                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                Lexus LS430

                Коментар


                • От: Японска или немска кола ?!

                  Трябва да се внимава с тия японските коли. Има случаи на внос в Русия на коли с недопустимо висока степен на радиационно излъчване.Става така че като си купуваш кола да ходиш със дозиметър.

                  Коментар


                  • От: Японска или немска кола ?!

                    Тойота Корола и Авенсис, сравнени с европейските им аналози, за които съм писал, отговарят на предимствата/неудобства, недостатъци има велосипеда, не му достигат поне ДВГ и две колела. Разбирам, че Инфинити е пропусната умишлено, заради липсата на дизел(съвсем до скоро и то френски) като довод, въпреки което, смятам споменатите от мен модели за пробладаващи по родните ни пътища, съоветно, за показателна, за целта на сравнениео извадка. Принципно, аз карам всичко с удоволствие, дори и велосипед, но някои возила са ми по-удобни и предпочитани.
                    Със сигурност не смятам скромния си опит, в последните години, за меродавен и с нетърпение очаквам и вие да споделите вашия и по-специално с Лексъс, който едва ли споменавате случайно. За щастие съм имал възможността да участвам в няколко тест-драйва на Лексъс, така че ще можем да обсъдим и неговите качества.

                    Коментар


                    • От: Японска или немска кола ?!

                      Първоначално публикуван от mradulov Преглед на мнение
                      Тойота Корола и Авенсис, сравнени с европейските им аналози, за които съм писал, отговарят на предимствата/неудобства, недостатъци има велосипеда, не му достигат поне ДВГ и две колела. Разбирам, че Инфинити е пропусната умишлено, заради липсата на дизел(съвсем до скоро и то френски) като довод, въпреки което, смятам споменатите от мен модели за пробладаващи по родните ни пътища, съоветно, за показателна, за целта на сравнениео извадка. Принципно, аз карам всичко с удоволствие, дори и велосипед, но някои возила са ми по-удобни и предпочитани.
                      Със сигурност не смятам скромния си опит, в последните години, за меродавен и с нетърпение очаквам и вие да споделите вашия и по-специално с Лексъс, който едва ли споменавате случайно. За щастие съм имал възможността да участвам в няколко тест-драйва на Лексъс, така че ще можем да обсъдим и неговите качества.
                      Колега, ето за това питах:

                      Тойота Корола и Авенсис, сравнени с ...
                      Ауди А6, ФВ Пасат, Мерцедес Ц-Е-М
                      Сега вече разбирам какво искате да кажете, и по-точно какво с какво сравнявате. Благодаря, това исках да разбера.

                      Лексъса го намесих не случайно, а като логическо продължение на моделите Тойота които бяха споменати(Тойота Авенсис-Рав4-Хайлукс-Корола-Ярис ). Ако бяха споменати модели на Нисан щях да използвам Инфинити, респективно Акюра за Хонда.
                      Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                      Lexus LS430

                      Коментар


                      • От: Японска или немска кола ?!

                        За мен Авенсиса е от категорията на Е-класа, А6 и Пасат. Ц-класата сравнявам с Корола. Вероятно Рав4 сравнен с МЛ не е най-подходящото, но са най-близки от въпросните години.
                        За Лексъса, не съм с позитивни впечатления. Модела, който съм карал на тестдрайв, беше актуалния за годината за БГ, нямаше по-нов модел в шоу рума, а панела за управление на страничните стъкла, беше еднакъв с тоя в служебия ми Авенсис. Имаше и други подобни изпълнения, които честно казано ми лъхаха на кисел комунизъм: даваш доста повече пари, пък натискаш същите копчета. Не че при европейските автомобили го няма същото, ама някак не е толкова изразено.
                        В най-различни Нисани съм се возил и карал(карал е силно казано, но 30-50 км. градско), в Инфинити не съм се качвал, дори и на пътническо място. С Хонда и Акюра имам подобен опит.

                        Наистина очаквам да чуя и твоите впечаления, все идеята е да обсъдим качествата на японските и ервопейските автомобили, сподели опит.

                        Коментар


                        • От: Японска или немска кола ?!

                          Карам Тойота Камри през седмицата и имам ТЛК 70 за уикендите. За съжаление нямам опит с Лексъс, Инфинити и Акюра(упорито ги заглеждам по дилършипите обаче ), и докато Камрито не се счупи само ще ги заглеждам. Салона им отвътре изглежда по-добре, от по-качествени материали. Подозирам, че и шумоизолацията при тях е на по-високо ниво. Малко са хората които дават пари само заради марката. Така че по-високата цена би трябвало да е покрита с нещо, в противен случай пазара ще ги отхвърли.
                          Разбрах едно обаче. Когато улиците са широки и цената на бензина е поносима, няма значение дали колата е немска или японска-важното е да е по-висок клас(по-голяма, конфортна, мощна....).
                          Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                          Lexus LS430

                          Коментар


                          • От: Японска или немска кола ?!

                            Трябва да се сравняват конкретни модели, иначе, е преливане от пусто в празно. И аз съм фен на японските коли, но ако някой се чуди как да се отърве от BMW 320d последен модел, да вика
                            Vitara 2.0 V6
                            Honda CRV (Gen 1)
                            Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                            ВАЗ 2131

                            Коментар


                            • От: Японска или немска кола ?!

                              Първоначално публикуван от mradulov Преглед на мнение
                              За мен Авенсиса е от категорията на Е-класа, А6 и Пасат. Ц-класата сравнявам с Корола. Вероятно Рав4 сравнен с МЛ не е най-подходящото, но са най-близки от въпросните години.
                              Авенсиса дори и на килограми не може да се сравнява с с гореспоменатите "аналози".
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар


                              • От: Японска или немска кола ?!

                                Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                                ...ако някой се чуди как да се отърве от BMW 320d последен модел, да вика
                                335D е по-добре де. Едно приятно семейно дизелче...
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X