Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за цепене на дърва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Машина за цепене на дърва

    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
    ...
    Стабилна работа. В списъка го няма това зад конуса - маховик, а е важен.

    Коментар


    • #92
      От: Машина за цепене на дърва

      По-скоро предпазител за мотора, според мен. Не мога да намеря клипчето, но гледах такъв само с гривна колкото ширината на мотора. Хваната беше към мотора.
      Някой може ли да обясни защо трябва да е с лява резба, че се почесвам и не вдявам

      Коментар


      • #93
        От: Машина за цепене на дърва

        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
        По-скоро предпазител за мотора, според мен. Не мога да намеря клипчето, но гледах такъв само с гривна колкото ширината на мотора. Хваната беше към мотора.
        Някой може ли да обясни защо трябва да е с лява резба, че се почесвам и не вдявам
        лява резба звучи малко...
        според мен зависи от посоката на движение на мотора или нещото, което го върти... щото гледам, че не само ел. двигатели го въртят

        Коментар


        • #94
          От: Машина за цепене на дърва

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          Стабилна работа. В списъка го няма това зад конуса - маховик, а е важен.
          Да стабилна работа! Сделано в России.... те нали са все по масивните неща .
          Ето и останалата информация за установката :
          С тыльной стороны на диаметр 75 приварен диск, материал Сталь 30. После сварки произведена обточка на диаметр 280мм, толщина 20мм. В диске просверлены 4 отв. диаметр 14мм, глубина 50мм на наружном диаметре. Инструмент насажен на валу двигателя по переходной посадке. Пременен клин и стопорящий винт.
          Рама сварена из уголков 50мм. К раме приварены два уголка на ребре для крепления стола.
          Стол 360мм на 470мм, толщиной 10мм (стальной, прим. Ст3) крепится 4 винтами с конической головкой и применая гайки. Плоскость стола 80мм ниже оси инструмента. К столу по оси конуса и под ним, отступая 50мм от кончика с зазором 6мм приварен предохранительный нож толщиной 10мм. Материал Сталь 45 без закалки.
          Высота стола от поверхности пола выбрана ергономически и составляет 400мм.
          Общая длина 930мм.
          Установка себя полностю оправдала. Рубыл заготовки из разного дерева до диаметра 500-600мм, длиной до 500мм. Бывали отдельные случия остановки двигателя при особо трудных полен. Тогда отключал двигатель и используя штангу изготовленую из арматурного стержня и отверстия в диске вивиньчивал конус из заготовки.
          Порублено сотни куб.м. дров без травм.
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • #95
            От: Машина за цепене на дърва

            Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
            С тыльной стороны на диаметр 75 приварен диск, материал Сталь 30. После сварки произведена обточка на диаметр 280мм, толщина 20мм. В диске просверлены 4 отв. диаметр 14мм, глубина 50мм на наружном диаметре. Инструмент насажен на валу двигателя по переходной посадке. Пременен клин и стопорящий винт.
            Значи все пак е маховик, или поне се върти с винта

            Коментар


            • #96
              От: Машина за цепене на дърва

              утре вечер ти давам укончателен отговор дано да не е късно.
              днес се прибрах късно от почивка и нямаше как да ти свърша работа.

              Коментар


              • #97
                От: Машина за цепене на дърва

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Значи все пак е маховик, или поне се върти с винта
                Да но с каква цел е направено !? Повече тормози двигателя отколкото го предпазва!

                П.П. Като че ли открих отговор на въпроса за функцията на маховика ,дава го следния вариант на това патентовано изобретение http://www.braindex.com/custom-bulk-...hine-024246917 ... При цепене на дърво в легнало положение маховика предотвратява попадане на отцепено парче между въртящия се клин и масата .Но пък на нашия руски изобретател е поставил предохранителен нож и под конуса ....което пък според мен прави невъзможно цепенето на дърво в хоризонтално положение .. така че с доста предохранителни мерки е сделал машината ..
                А защо винта е с обратна резба това може да каже само създателя на машината ,едва ли зависи от посоката на движението защото пък двигателя е трифазен и може да се завърти в която посока си пожелаеш ....освен това според този материал http://www.braindex.com/custom-bulk-...hine-024246917 - движението на винта дали ще е по часовниковата стрелка или обратно, е без значение ...желателно е обаче да се осигури движение на винта и в двете посоки за да не се налага като на нашия руски колега да използва щанга за изваждане на заклинило се дърво ....
                Последно редактирано от welderargon; 07-09-10, 00:36.
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • #98
                  От: Машина за цепене на дърва

                  Първоначално публикуван от valio zila Преглед на мнение
                  утре вечер ти давам укончателен отговор дано да не е късно.
                  днес се прибрах късно от почивка и нямаше как да ти свърша работа.
                  няма да е късно

                  Коментар


                  • #99
                    От: Машина за цепене на дърва

                    Посоката на резбата има значение, само и единствено, за въртенето на ел.двигателя. Разбира се, че реверсът е задължителен, за да се осигури изваждане на конуса при заклинване. Маховикът служи за да акумулира енергия, която да отдаде при среща на по-твърда среда, в случая чепове. Ако беше просто за да предпази двигателя от евентуални удари, то той нямаше да има допълнителна маса по периферията, която да увеличава инерционния момент.
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • От: Машина за цепене на дърва

                      Ето без маховик:

                      http://www.youtube.com/watch?v=HkYr_...eature=related

                      Мисля, че добре се справя.
                      И още:

                      http://www.youtube.com/watch?v=9AYOV...eature=related

                      Коментар


                      • От: Машина за цепене на дърва

                        Хидравличният вариант ми се виждаше сложен и прочие, но варианта с конусния винт определено ме впечатли!
                        Не можах да разбера само на трифазен двигател ли е приложим или може да се използва и монофазен и, ако може, каква ще е оптималната мощност...Сега като се замисля вероятно ще може и монофазен, но да не е директно на остта, а с ремъчна предавка и някакви повишаващи шайби?...

                        Коментар


                        • От: Машина за цепене на дърва

                          Днес ми намериха цилиндър от някакъв багер. Стержена му е 50мм дебел. Външния диаметър на цилиндъра е около 110мм. Малко ми е големичък, но това е положението Купих си и оригинален съединител между помпата и мотора от Казанлък, както и манометър до 400бар-а. Намериха ми и маслен резервоар от някакъв камион. По сметки излиза, че е 14литра. Сдобих се и с пускова система 25А с контактор, термична защита и предпазители - всичко е в кутия, производство на елпром от едно време, чисто нова. Следва филтър и ППК, ама мисля и тях да си ги взема от Казанлък... останах очарован от обсужването и отзивчивостта им. Благодаря на Спароу и Вальо-Зила за отзивчивостта при търсенето на цилиндър
                          Последно редактирано от Y.Stoqnov; 08-09-10, 22:53.

                          Коментар


                          • От: Машина за цепене на дърва

                            Колега къкво е това ППК ? досега не бех чувал в хидравличните система да се ползват предпазно пружинни клапани??

                            Коментар


                            • От: Машина за цепене на дърва

                              Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                              Колега къкво е това ППК ? досега не бех чувал в хидравличните система да се ползват предпазно пружинни клапани??
                              предпазно преливен клапан - демек като си го нагласиш на 140 бара - толкова отива след него, излишното се връща в масления резервоар. А може и аз да не съм разбрал...
                              Последно редактирано от Y.Stoqnov; 08-09-10, 22:54.

                              Коментар


                              • От: Машина за цепене на дърва

                                Първоначално публикуван от magician Преглед на мнение
                                Хидравличният вариант ми се виждаше сложен и прочие, но варианта с конусния винт определено ме впечатли!
                                Не можах да разбера само на трифазен двигател ли е приложим или може да се използва и монофазен и, ако може, каква ще е оптималната мощност...Сега като се замисля вероятно ще може и монофазен, но да не е директно на остта, а с ремъчна предавка и някакви повишаващи шайби?...
                                И мен ме впечатли варианта с конусния винт та затова се поразрових за да намеря нещо по въпроса и извода е че за подобна машина явно си трябва мощен двигател ,възможно е да се използва и двигател 3-4 кВт но за полека работа т.е. големи и чепати дървета ще натоварват работата на двигателя .... монофазен 3-4 кВт може де се ползва но няма да може да се ползва препоръчителна опция за смяна на посоката на движение на винта при евентуално заклинване на дърво ... може би оптималния вариант е такъв или подобен като на снимката -мощността е задоволителна ...обаче руския колега обмислял за напълно безпроблемна работа да сложи по мощен двигател около 10-тина кВт...
                                Може да се помисли и за вариант с монофазен двигател и редуктор!

                                А за олекотен вариант на хидравличната машина ми хареса това http://www.eastcoastminisplitter.com...html?E+scstore ...няма хидравлични цилиндри ,разпределители, станции и т.н. ..... ползва се хидравличен крик с пневмо мотор ....!
                                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X