Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за цепене на дърва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Машина за цепене на дърва

    Избрал си правилното решение!
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • От: Машина за цепене на дърва

      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
      Зъбните помпи се износват най-вече в лагерите, което прави разтоварването на вала, задължително. Ако няма подходящ съединител, аз си правя ето такъв:

      [ATTACH=CONFIG]245256[/ATTACH]

      Междинния елемент се изработва от текстолит.
      Точно. Аз нямах с какво да илюстрирам, когато Y.Stoqnov показа, че с каре за волан мисли да куплира двигателя към помпата.
      Аз обаче правя междинния елемент от гума, имам си даже "калъп". По този начин гумата играе ролята и на предпазител - при грешка я къса.

      Коментар


      • От: Машина за цепене на дърва

        купих носача за 41лв с ДДС-то от една друга фирма пак в Казанлък. Утре ще измисля резервоара. Има ли смисъл да му слагам нивомер с термометър? Останаха ми да купя ППК и сливен филтър.

        Коментар


        • От: Машина за цепене на дърва

          Ако ще правиш резервара-най добре да е от неръждаема стомана,по ред причини.Но предполагам ще избереш черното.Най добрия вариант е пожарогасител 10кг.Режеш му горната част и на около 10мм вътре завяраш един пръстен.На пръстена ще ти ляга капака. и си решаваш проблема с нивомера.Термометъра е глезотия и в твоя случай-излишен.Филтър на слива може да ползваш готов от някъква хидравлична машина.Моя на пресата е от Дон1500 ,малко е голям,но ми играе роля като охладител.Може и да си направиш но е расправия.
          А най важното-намери ли цилиндър?

          Коментар


          • От: Машина за цепене на дърва

            Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
            Ако ще правиш резервара-най добре да е от неръждаема стомана,по ред причини.Но предполагам ще избереш черното.Най добрия вариант е пожарогасител 10кг.Режеш му горната част и на около 10мм вътре завяраш един пръстен.На пръстена ще ти ляга капака. и си решаваш проблема с нивомера.Термометъра е глезотия и в твоя случай-излишен.Филтър на слива може да ползваш готов от някъква хидравлична машина.Моя на пресата е от Дон1500 ,малко е голям,но ми играе роля като охладител.Може и да си направиш но е расправия.
            А най важното-намери ли цилиндър?
            май не си прочел мое по-горно мнение. Резервоара е готов, но има нужда от корекция (нови фитинги и отвори за филтър и наливник). Термометъра според мен е важен, особенно при пробите на машинката, защото оразмеряването на системата е малко "от където каквото изпадне" Някъде прочетох, че резервоара трябва да е 3-5 пъти по дебита на помпата по 1,1, но това ми се струва огромен презапас. Температурата е важна, понеже ще се ползва интензивно (цял ден без спиране) 2-3 пъти годишно и ако превиши 120 градуса става лошо.
            Цилиндър намерих (бутало 90мм, стержен 50мм, ход - 420мм)

            Коментар


            • От: Машина за цепене на дърва

              В бриколаж, Русе, видях да се продава такава. Няма ли да ти спести размисли, ако се разходиш до най-близкия и я огледаш

              Коментар


              • От: Машина за цепене на дърва

                разходил съм се и съм се нагледал... най-евтината и читава струва около 4500лв, но не в магазини тип "брико**ж... Важното в случая е да може и да се ремонтира, а нали знаеш как стои въпроса с гаранциите на китайско-корабните стоки... мога да дам и примери от личен опит, но не в тази тема.

                Коментар


                • От: Машина за цепене на дърва

                  Не се изразих ясно
                  Исках да кажа, че можеш да "взаимстваш" от там
                  А за цената - аз запомних някакви 4-500лв Може и да греша...

                  Коментар


                  • От: Машина за цепене на дърва

                    Обема на резервоара се пресмята по доста сложна формула и зависи от работното налягане, честотата на включване, дължината на тръбопроводите, хидравличното съпротивление на елементите и ред други условия. Има и емпирична зависимост, според която обема трябва да е 3-5 пъти минутния дебит на помпата. Желателно е в резервоара да има минимум две прегради, между смукателния и сливния отвор. Едната да е на дъното (тип преливник), за да отделя по-тежките частици и евентуално попаднала вода, а дугата по-висока от нивото, за да задържа пяната.
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • От: Машина за цепене на дърва

                      значи правилно съм прочел горе долу. За преградите прочетох, че едната дори трябва да е перпендикулярна на другата зада предотврати завихряния на маслото, дори трябва да има преграда между фитинга на маслото от ППК и фитинга на маслото, връщащо се от разпределителя, за да обере пяната... а само до преди седмица си мислех, че резервоара е най-лесната част

                      Коментар


                      • От: Машина за цепене на дърва

                        Ето една машина която се продава в магазин в София.
                        Само за обща информация.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00216.JPG
Прегледи:1
Размер:226.0 КБ
ID:5208871


                        Моля ако се сметне за реклама или друго нарушаване на правилата публикацията да бъде премахната.

                        Коментар


                        • От: Машина за цепене на дърва

                          такава беше първата машина, която гледах... показаха ми как работи и се отказах... и тогава пуснах тази тема...

                          Коментар


                          • От: Машина за цепене на дърва

                            Кажи как работи.И защо се отказа.Другите да знаят.Поздрави.
                            Здравето е щастие.Трудът е едно голямо възнаграждение.Децата са смисъла на живота.
                            GSM-0878722322

                            Коментар


                            • От: Машина за цепене на дърва

                              доста бавно. Самият начин, по който е направена е силно китайски. Цилиндъра е на едно с резервоара. Няма разпределител, обратния ход се осъществява от пружина... абе китайска работа... ремонтно-непригодна
                              http://www.youtube.com/watch?v=q6fNs...eature=related

                              http://www.youtube.com/watch?v=t5T4X...eature=related
                              Последно редактирано от Y.Stoqnov; 16-09-10, 19:52.

                              Коментар


                              • От: Машина за цепене на дърва

                                Много е важна схемата на свързване-ако на празен ход помпата е разтоварена и всичкия дебит отива на слив,отделената топлина е минимална и съответно резервоара може да е по-малък,но ако поддържаш постоянно работно налягане в системата и дебита минава през ППК,тогава голяма част от мощността на двигателя се трансформира в топлина и съответно трябва да се отвежда.
                                Относно съединителя( казва се еластичен) и носача -поздравявам те за добрия избор !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X