Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за цепене на дърва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Машина за цепене на дърва

    От чисто конструктивна и практична гледна точка, идеята с конусния винт ми изглежда по- добра. Не знам как стои въпросът със заточването на върха и резбата. Маховикът би вършил работа при асинхронен, монофазен двигател. На трифазния не му трябва. И все пак... цепенето и сеченето на дърва винаги ми е било кеф. Мразя изнасянето на трупи от дерето, прибирането в мазето, качването до Н-тия етаж, изхвърлянето на пепелта и чистенето на боклуците. Жалко, че тия неща никаква машина не може да ни ги спести.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: Машина за цепене на дърва

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      От чисто конструктивна и практична гледна точка, идеята с конусния винт ми изглежда по- добра. Не знам как стои въпросът със заточването на върха и резбата. Маховикът би вършил работа при асинхронен, монофазен двигател. На трифазния не му трябва. И все пак... цепенето и сеченето на дърва винаги ми е било кеф. Мразя изнасянето на трупи от дерето, прибирането в мазето, качването до Н-тия етаж, изхвърлянето на пепелта и чистенето на боклуците. Жалко, че тия неща никаква машина не може да ни ги спести.
      може може!!! Казва се "Климатик"

      Коментар


      • От: Машина за цепене на дърва

        Е-е-е-е, ся пък климатик. Не си оспамвай темата. Мисълта ми е, дали не бъркаме всичките врътни покрай ползуването на дърва за огрев, с цепенето. Каквато и машина да си направиш, от носене, боклуци.... и т.н., да не се повтарям, няма да се отървеш. Пък една добре отлята, наклепана и балансирана на вкус брадва, е доста по- евтина, изисква минимум поддръжка и място за съхранение, несравнимо по- мобилна е и е непретенциозна към "заготовката". Повечето от показаните машини, ще се "спънат" на първото лошо окастрено, срязано под ъгъл, чепато дърво или "чатал". Т-о-о-о-о, като гледам и този мой пост е за "спама", но си струва да се замисли човек.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: Машина за цепене на дърва

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          ... и е непретенциозна към "заготовката". Повечето от показаните машини, ще се "спънат" на първото лошо окастрено, срязано под ъгъл, чепато дърво или "чатал"...
          Погледах доста клипчета и съм склонен да не се съглася, че ще се спънат Особено хидравличните са с впечатляваща сила. Тези с винта пък са прости и почти няма какво да се "прецака" по тях ако са с ремък за да е освободен мотора. Там си има и техника на разцепване - не с рогата напред.

          А за брадвата - специален поздрав:

          http://www.youtube.com/watch?v=37gH9...eature=related

          Коментар


          • От: Машина за цепене на дърва

            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
            А за брадвата - специален поздрав:

            http://www.youtube.com/watch?v=37gH9...eature=related
            Това са смехории, надявам се го приемаш като такива. Много хора си мислят, че дебелото дърво е як кютук, но всъщност не е така. Тези цепеници могат да ги подкарат и с теслата, и резултатът няма да е по- различен. С прилична брадва, не се замахва вертикално и движението не идва само от ръцете, дори когато се работи с една ръка. Това е много уморително и неефективно. За пред камерата и за 3-4 дръвчета става, но за сериозна работа- не. Сапът се държи неподвижно само със задната ръка, предната се пързаля. При вдигане е близо до металната част, преди удара е почти долепена до задната ръка, в края на сапа. Движението тръгва от краката и минава през кръста и гърба.... Абе, с писане не става.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: Машина за цепене на дърва

              Цепя всяка година, та имам идея как става

              Но примерно това :

              http://www.youtube.com/watch?v=InAsl...eature=related

              не бих го отказал

              Коментар


              • От: Машина за цепене на дърва

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Е-е-е-е, ся пък климатик. Не си оспамвай темата. Мисълта ми е, дали не бъркаме всичките врътни покрай ползуването на дърва за огрев, с цепенето. Каквато и машина да си направиш, от носене, боклуци.... и т.н., да не се повтарям, няма да се отървеш. Пък една добре отлята, наклепана и балансирана на вкус брадва, е доста по- евтина, изисква минимум поддръжка и място за съхранение, несравнимо по- мобилна е и е непретенциозна към "заготовката". Повечето от показаните машини, ще се "спънат" на първото лошо окастрено, срязано под ъгъл, чепато дърво или "чатал". Т-о-о-о-о, като гледам и този мой пост е за "спама", но си струва да се замисли човек.
                както редовно се казва в този форум "кефа цена няма".. да има си разправия покрай огрева на дърва... ама друго си е ТОПЛИНАТА И УЮТА създадени по този начин - особенно с камина.
                колкото до спъването - дрън дрън, че пляс... гледай клиповете и пак говори

                Коментар


                • От: Машина за цепене на дърва

                  Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
                  както редовно се казва в този форум "кефа цена няма".. да има си разправия покрай огрева на дърва... ама друго си е ТОПЛИНАТА И УЮТА създадени по този начин - особенно с камина.
                  Тук съм 100 % съгласен. 25 години съм живял на дърва, а дори и в момента ползувам 3 печки един оджак и камина, но на село. Кеф страхотен.

                  Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
                  колкото до спъването - дрън дрън, че пляс... гледай клиповете и пак говори
                  Не ща да гледам нагласени глупости в ю-туба. Свиркай, като си готов. Ей де е Зарата. Взимам си балтийката, правим бригадата и с леко опознавателна цел вършим работата. Искам да видя наживо, какво си измайсторил, пък може и да вкараме леко състезателен елемент- брадва срещу машина. Ако нямаш червено вино, ще си нося.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • От: Машина за цепене на дърва

                    До сега този вариант най ми хареса като бързина.

                    http://vbox7.com/play:d302fc8b&al=1&vid=
                    Луд умора нема,само се поти!!!

                    Коментар


                    • От: Машина за цепене на дърва

                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      Ако нямаш червено вино, ще си нося.
                      вино имам, свинско също... домашно и диво... Ще приготвя и полу-изсъхналия Габър

                      Коментар


                      • От: Машина за цепене на дърва

                        Ако решиш да задействаш плана, свиркай.
                        Последно редактирано от giorgio; 10-09-10, 07:48.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Машина за цепене на дърва

                          след няколкократно оразмеряване, рязане, пробиване, заваряне... така и неуспях да направя съосието между помпата и мотора. Притеснението ми е, че ако няма идеално съосие - помпата ще се скапе доста бързо. Днес намерих двигател 2,2кВ трифазен, но с фланец и ще му сложа оригинален носач и съединител... толпата вода била измислена, ама друго си е да го осъзная по трудния начин

                          Коментар


                          • От: Машина за цепене на дърва

                            Мислил ли си за нещо като каре, което да компенсира разминаването в осите, или шасито вече е разкроено и няма място за компенсиращи елементи?
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • От: Машина за цепене на дърва

                              Зъбните помпи се износват най-вече в лагерите, което прави разтоварването на вала, задължително. Ако няма подходящ съединител, аз си правя ето такъв:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture_19.jpg
Прегледи:1
Размер:45.1 КБ
ID:5207998

                              Междинния елемент се изработва от текстолит.
                              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                              Коментар


                              • От: Машина за цепене на дърва

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                Мислил ли си за нещо като каре, което да компенсира разминаването в осите, или шасито вече е разкроено и няма място за компенсиращи елементи?
                                карето е твърда връзка, а в този тип свръзка се използва въздушен съединител (както е показал и колегата giorgio) зада може да се скапе той, а не помпата в случай на не добро съосие. Времето, парите и нервите, които похабих до тук са доста повече от 50лв за съединител и 60лв за носач....

                                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                                Зъбните помпи се износват най-вече в лагерите, което прави разтоварването на вала, задължително. Ако няма подходящ съединител, аз си правя ето такъв:

                                Междинния елемент се изработва от текстолит.
                                А купих този съединител:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.gif
Прегледи:1
Размер:3.5 КБ
ID:5208002
                                а сега с новия мотор ще сложа и този носач:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.gif
Прегледи:1
Размер:4.7 КБ
ID:5208003
                                и ще си гарантирам идеално съосие и надявам се дълготрайна работа на помпата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X