Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за цепене на дърва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Машина за цепене на дърва

    Може би, един лек наклон на острието, от порядъка на 5-10 градуса, подобно на носа на кораб, ще реши въпроса с преждeвременното изхвърляне на цепениците, от улея.
    Последно редактирано от giorgio; 30-08-10, 11:48.
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #62
      От: Машина за цепене на дърва

      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
      Може би, един лек наклон на острието, от порядъка на 5-10 градуса, подобно на носа на кораб, ще реши въпроса с преждeвременното изхвърляне на цепениците, от улея.
      точно така ги правят "заводските", изпреварил си ме.
      Последно редактирано от giorgio; 30-08-10, 11:47.

      Коментар


      • #63
        От: Машина за цепене на дърва

        Не ми харесва еднаквата скорост и в двете посоки на буталото, особено обратният ход направо дразни. Мисля си за двускоростен ел.двигател от настолна бормашина примерно. Напред бавно и истимарската за да няма трудови злополуки, а назад с бързия ход?
        Само като идея за рац-предложение

        Коментар


        • #64
          От: Машина за цепене на дърва

          С обикновен хидроцилиндър, скоростта при връщане, ще е по-голяма, заради буталния прът.
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #65
            От: Машина за цепене на дърва

            Е-е-е-е, тооооо.....още по- добре ще е буталото да се движи напред с "почукване" като къртач. Ама тогава, току виж тая машина взела, че станала и за по- сериозна работа. В този си вариант, я виждам трудно приложима за 30 % от буковите дървета, а да дялкаш на нея само тия, дето са като моливи, не си струва. Габър би вървял, особено ако е добре изсъхнал, ама с дъб... ще се озори бая. Най- добре ще върви чам и топола, ама те за огрев не стават. Само размисли, не искам да засягам никого. Просто, докато изчисляваме хидравликата, да не пренебрегваме практическите подробности.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #66
              От: Машина за цепене на дърва

              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
              С обикновен хидроцилиндър, скоростта при връщане, ще е по-голяма, заради буталния прът.
              Пренебрежимо. Почти не се забелязва

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              Е-е-е-е, тооооо.....още по- добре ще е буталото да се движи напред с "почукване" като къртач. Ама тогава, току виж тая машина взела, че станала и за по- сериозна работа. В този си вариант, я виждам трудно приложима за 30 % от буковите дървета, а да дялкаш на нея само тия, дето са като моливи, не си струва. Габър би вървял, особено ако е добре изсъхнал, ама с дъб... ще се озори бая. Най- добре ще върви чам и топола, ама те за огрев не стават. Само размисли, не искам да засягам никого. Просто, докато изчисляваме хидравликата, да не пренебрегваме практическите подробности.
              Виж малко клипчета, където не върви по жилите, цепи направо през възела, няма спиране.
              А иначе и аз съм млатил с 10-килограмовия чук и клиновете доволно...

              Коментар


              • #67
                От: Машина за цепене на дърва

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение

                Виж малко клипчета, където не върви по жилите, цепи направо през възела, няма спиране.
                А иначе и аз съм млатил с 10-килограмовия чук и клиновете доволно...
                ама гледай на самоделно направените. Тъсри "selfmade log splitter"

                Коментар


                • #68
                  От: Машина за цепене на дърва

                  Ако систематизираме дотук,мислля че ще стане работеща машинка.Помпата е добра,двигателя е достатъчно мощен,ППК настроен на 120bar-a,хидроцилиндър ф60 Х 400 ,статичен клинообразен нож,подвижен притискач 300 Х300, ПВ 10А, гумиран кабел ,щепсел и доста работа,разбира се. И бояджията не го забравяй!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Машина за цепене на дърва

                    а ако систематизирам аз...
                    на времето като си взех заданието за дипломната работа, доста хора ме обявиха за луд. В последствие доста хора ми стискаха ръцете... тук нещата са от съвсем друго естество, но с добри хора като вас - всичко е по-лесно.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Машина за цепене на дърва

                      http://vbox7.com/play:f4e9abc7

                      На това клипче машинката се справя с доста засукано "трупче"

                      Ето и по-сериозна:

                      http://vbox7.com/play:d302fc8b&al=1&vid=

                      Коментар


                      • #71
                        От: Машина за цепене на дърва

                        Може и да сте ги виждали но ми харесват http://www.youtube.com/watch?v=GnZUk...1&feature=fvwp
                        http://www.youtube.com/watch?v=hhmKB...eature=related
                        Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Машина за цепене на дърва

                          Добре че Y.Stoqnov отвори дума, я колко варианти имало!
                          Сещам се, че с един хидроцилиндър и задвижването му човек може да си спретне 3 в едно - преса, тръбогиб и дървоцепачка например

                          А това пък последното на сто е убиец по продуктивност и няма хидравлика. То затова е и промишлено де. Обаче ако го види някой инспектор по ТБ ще получи гърч

                          Коментар


                          • #73
                            От: Машина за цепене на дърва

                            Тази машина много ми хареса:http://vbox7.com/play:17732266&al=1&vid=3135613
                            0осем9осем7шест0осем7едно
                            Миро

                            Коментар


                            • #74
                              От: Машина за цепене на дърва

                              Хм - много интересно четиво
                              Благодаря за темата! Навихте ме и мен
                              EnduroX Alba-Damascena 2019

                              Коментар


                              • #75
                                От: Машина за цепене на дърва

                                нещата са в застой, не мога да намеря цилиндър... някой да има излишен?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X