Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за цепене на дърва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Машина за цепене на дърва

    аа парите ги смята жена ми, но виж за хидравличната система - ти ще си човека

    Коментар


    • #47
      От: Машина за цепене на дърва

      ето снимка на карето заедно с втулките
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010767.jpg
Прегледи:1
Размер:154.1 КБ
ID:5204456
      А ето и лоста за разпределителя, като самата ръчка няма да е тази и оста ще е по-дебела. Важна беше тази П пластина.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010768.jpg
Прегледи:1
Размер:105.1 КБ
ID:5204457

      Коментар


      • #48
        От: Машина за цепене на дърва

        Здравейте,предлагам моята не много угледна направа.По клиповете виждам,че съм направил грешка - ножа, който разцепва е неподвижен, а при мен е на цилиндъра.Машинката ми върши перфектна работа.Направата и бе почти с минимални средства.Помпата е DDR-ORSTA,Мотора е трифазен, но няма табела и не знам с каква мощност е.извинявам се за лошите снимки.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P82500366.jpg
Прегледи:1
Размер:90.9 КБ
ID:5204465Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P82500377.jpg
Прегледи:1
Размер:82.5 КБ
ID:5204466Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P82500355.jpg
Прегледи:1
Размер:62.7 КБ
ID:5204464
        Здравето е щастие.Трудът е едно голямо възнаграждение.Децата са смисъла на живота.
        GSM-0878722322

        Коментар


        • #49
          От: Машина за цепене на дърва

          Най-важно е да ти върши работа. Ножа според мен е по-добре да бъде неподвижен, за да се избегне възможността да тръгне на криво и да задере буталото. Мерил ли си колко бара налягане качва системата в момента на разцепването?

          Коментар


          • #50
            От: Машина за цепене на дърва

            Дебита на помпата е функция на обема й и оборотите,а налягането е правопропорционално на мощността и обратнопропорционално на дебита.С новия двигател ще имаш 11.5 l/min и при 156 bar-a ще "изгасне".При тези изходни данни лесно ще сметнеш и подбереш подходящ хидроцилиндър.
            Според мен схемата с неподвижен нож е по-универсална -можеш да монтираш и звездообразен нож и нормален клин.
            И друго се сещам-ако можеш да се отървеш от стереотипи като "върши работа" ,"и така става" ...Не знам bebo колко се кефи на конструкцията си,но според мен освен конструктивните недостатъци има и "хубава работа ,ама...." Едно време в техникума ходих на кръжок по промишлена естетика,но в днешно време явно няма такова животно.

            Коментар


            • #51
              От: Машина за цепене на дърва

              Като ги гледам тия машини ми призлява, че иде зима и ме чака цепене на дърва, давайте новини!
              Life is too short to drive dull cars!

              Fight global warming !
              ... turn on your A/С !

              Коментар


              • #52
                От: Машина за цепене на дърва

                Налягането и дебита са свързани само при турбопомпите, но и там не е пропорционално, а експоненциално. В случая, цилиндър с работен диаметър Ф60 мм и налягане от порядъка на 60 атм., ще е напълно достатъчно. Дебитът ще има значение само по отношение на скоростта. Дебит от порядъла на 60 л./мин., ще осигури работем ход 1м., за около 3 сек., което мисля е прилично.
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #53
                  От: Машина за цепене на дърва

                  Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                  Налягането и дебита са свързани само при турбопомпите, но и там не е пропорционално, а експоненциално. В случая, цилиндър с работен диаметър Ф60 мм и налягане от порядъка на 60 атм., ще е напълно достатъчно. Дебитът ще има значение само по отношение на скоростта. Дебит от порядъла на 60 л./мин., ще осигури работем ход 1м., за около 3 сек., което мисля е прилично.
                  да, 3сек за 1м ход е доста добра скорост. По това което чета излиза, че ако сложа цилиндър с диаметър на буталото 50мм и ход 400мм, за пълния ход на буталото ще са нужни 6-7 сек, но ако клина е достатъчно широк в края си, няма да се налага пълно разпъване, но дори и да се наложи...4х7сек - 28сек за да се разцепи дървото на 4... пак е добре с оглед на това, че физическото усилие го няма. За сега ще използвам помпа А18Х, защото ми попадна безплатно, а ако не е достатъчна ще сложа помпа с дебит 30-40л/мин.
                  Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                  Като ги гледам тия машини ми призлява, че иде зима и ме чака цепене на дърва, давайте новини!
                  ами хайде, включвай се в играта тъкмо темата ще стане по-интересна и съответно - полезна

                  Коментар


                  • #54
                    От: Машина за цепене на дърва

                    Това цилиндърче, при налягане 60-70 атм, ще ти осигури усилие 1200-1300 кг, което би трябвало да е предостатъчно. Ако не се лъжа, помпа А18Х, при 1500 об/мин, би трябвало да дава дебит, от порядъка на 25 л/мин, което за ход 400 мм, при диаметър на буталото Ф50, е пак 2-3 сек.
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Машина за цепене на дърва

                      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                      Това цилиндърче, при налягане 60-70 атм, ще ти осигури усилие 1200-1300 кг, което би трябвало да е предостатъчно. Ако не се лъжа, помпа А18Х, при 1500 об/мин, би трябвало да дава дебит, от порядъка на 25 л/мин, което за ход 400 мм, при диаметър на буталото Ф50, е пак 2-3 сек.
                      дано да си прав, защото аз това, което разбрах за нея е, че дава 18л/мин при 1500об/мин. Заложено било в името и. Горе сметките ми са грешни за разцепването да дървото на 4 части са нужни 6 хода на буталото, а аз съм написал 4. Това при лопожение, че клина цепи само на две.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Машина за цепене на дърва

                        Не съм редовен във форума,ама темата и мненията ме заинтригуваха и не устоях.Ако загледате клиповете в youtube с хронометър в ръка,ще видите ,че скоростта е приблизително 2.1 m/min. Според мен е оптимална-по-голяма би била опасна.А всички вие коментирате машина за домашни нужди,която върши работа. Скорост 1m за 3sec е фантастика (20 m/min)-ще ти потроши ръцете.Дебит 60 l/min е постижим само от 4-та група зъбни помпи и то с огромни двигатели.Не ми се спори,защото отнема време,но който иска да отвори каталога на Капрони ( не учебник по хидравлика)-там има и елементарни формули за пресмятане на дебит и мощност.ДЕБИТА НА ЗЪБНАТА ПОМПА Е РАВЕН НА ГЕОМЕТРИЧНИЯ Й ОБЕМ ПО ЧЕСТОТАТА НА ВЪРТЕНЕ . Твоята помпа е с обем 8.2 куб.см. по каталожни данни,двигателя казваш е с 1410 об/min.Пак погледни предишния ми пост.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Машина за цепене на дърва

                          В означението на помпата, обикновено фигурира работния обем, в случая, за един оборот 17 кубически сантиметра.

                          П.П. Специално за тези, които предпочитат каталозите:

                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Машина за цепене на дърва

                            giorgio ,аз предпочитам студена бира,ако кажеш. Помпата е българска и означението й е като на Капрони. А в каталога им пише (нямам работещ скенер) :
                            -типоразмер - 18
                            -работен обем -8.2
                            -ном;налягане -175 bar
                            -макс.налягане -200bar
                            -min.честота на въртене -500об/мин
                            -max.честота на въртене-3500об/мин
                            Бургаското пиво добро ли е още,че тук в Сф не го продават май?

                            Коментар


                            • #59
                              От: Машина за цепене на дърва

                              Това, което съм публикувал е от техния каталог...

                              Първоначално публикуван от michu Преглед на мнение
                              giorgio ,аз предпочитам студена бира,ако кажеш.
                              ...
                              Бургаското пиво добро ли е още,че тук в Сф не го продават май?
                              П.П. Аз съм още по-лесен... минавам с едно кафе, хех, може и със студена водица, в допълнение... А "Бургаското" го правят в "Каменица", в Пловдив... Може би за това, биропийците около мен, налитат на "Шшшуменско".
                              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Машина за цепене на дърва

                                Аз от хидравлика и помпи не разбирам. Най- много да различа роторна от зъбна помпа. Дърва, обаче, цепя от 6 годишен и като гледам тия прави и хубави кютуци, без чепове... Ма само за реклама са. При едно по- чепато и не така добре окастрено дърво, трябва да помислиш за подходящ улей и надеждно фиксиране на дървото, достатъчно време да му нагласиш "дамара" на острието и подходящ лост за вадене на заклинено дърво. Добре е и буталото да е с по- голямо "чело", примерно 30х30 см. Иначе ще си разбиеш машинката бързо и ще береш ядове. Разбирам, че и ти си маал с брадвата и сигурно тези работи са ти ясни... просто не очаквай чудеса.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X