Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за цепене на дърва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Машина за цепене на дърва

    Страхотна работа, браво !
    Three witches watch three Swatch watches.
    Which witch watch which Swatch watch?

    Коментар


    • От: Машина за цепене на дърва

      Респект и от мен! Такива умения все по-рядко се срещат. Жалко, че са само по гаражите и дворовете.

      Коментар


      • От: Машина за цепене на дърва

        Чудесна работа!!!

        Респект!

        Единствено не ми харесаха снимките с пострадалата ръка и свинската опашка на спусъка на Спарки-то..

        Коментар


        • От: Машина за цепене на дърва

          Доста труд е хвърлен в/у тази машина, но пък е станала много добре Браво!
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • От: Машина за цепене на дърва

            Чудесна машина,доста мераклийска работа.Респект!!!
            Само да допълня,че би било по удобно за работника ако хидравликата т.е рзпределителя да се командва от педал.
            Така ръцете на оператора ще са свободни.
            Но това ще го покаже процеса на работа.

            Коментар


            • От: Машина за цепене на дърва

              Благодаря за вниманието и отзивите !
              На пролет имам идея да доразвия машината като преса - със съответните добавки -
              отлепване на гуми от джанти , набиване и разпресоване на разни сглобки , шпренговане и за каквото още се сетя / а що не и прецизно разделяне на котлети / щото дървата са веднъж в годината !
              А ръката - нелепица - като правех снимките , преди сн. на гипса , закачих кьопавия крак в колонката до машината , в лявата ръка фотоапарата , вдигам високо да го запазя и се проснах на лявата , поохках малко , довърших снимките , отече , айде у берза , гипс , и те така ! Беше петък 13-ти септември
              До тогава на приказките за петък 13-ти хич не им обръщах внимание

              Коментар


              • От: Машина за цепене на дърва

                Невероятна машина!
                Поздравления за положения труд.
                С нетърпение чакам доработките!
                0осем9осем7шест0осем7едно
                Миро

                Коментар


                • От: Машина за цепене на дърва

                  Направи й разтоварващ клапан и пружина, така че обратният ход да е в пъти по-бърз и да не чакаш толкова.

                  Коментар


                  • От: Машина за цепене на дърва

                    Не ми е ясно , как , що за клапан и каква пружина ?!

                    Коментар


                    • От: Машина за цепене на дърва

                      Имах предвид след като буталото разцепи дървото, пружина да го връща на заден ход през байпасен клапан в хидравликата, без да чакаш помпата да връща със същата скорост като на работния ход.

                      П.П. Сетих се за по-нагледно обяснение - бутонът с който се вдига нагоре механичната ножовка...
                      Последно редактирано от Паджеровод; 09-12-13, 21:49. Причина: допълнение

                      Коментар


                      • От: Машина за цепене на дърва

                        Схванах , ама бая пружина ще е нужна , буталото е с чело 90 мм , а тръбопровода 12 !

                        Коментар


                        • От: Машина за цепене на дърва

                          Дам, цилиндърът е сериозен.
                          Ама е изнервящо като те гледах, с едната ръка да крепиш кютука, а с другата да държиш лоста докато буталото се натутка да отвори достатъчно.

                          Коментар


                          • От: Машина за цепене на дърва

                            Има вариант да се преработи след като се отвори на максимум, да започне автоматично връщане. Но това не винаги е необходимо. Обратния ход е с по-висока скорост и може да се постигне с подходящ цилиндър и по-бърз обратен ход. Това вече са бели кахъри. Иначе машинката е страхотна. Снимането на всичко е похвално, но за да не стават инциденти е добре да се извършва от друг. Аз за това докато работя не правя снимки, макар че в последствие са полезни както на мене, така и на други.

                            Коментар


                            • От: Машина за цепене на дърва

                              ]Чудесна работа!!!

                              Респект!

                              Единствено не ми харесаха снимките с пострадалата ръка и свинската опашка на спусъка на Спарки-то..[/QUOTE]


                              Опашката оставих да стърчи очевадно в стремежа си да подчертая че машината се задейства с повдигането и за да започне рязането !
                              Ключа е блокиран включен , а задействането е от крайния изключвател монтиран под машината и полумесеца монтиран на машината

                              Коментар


                              • От: Машина за цепене на дърва

                                Страхотна установка! Браво!
                                Тази идея съм я виждал, но не така добре реализирана.
                                Поздравления за майсторлъка и мераклийската работа!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X