Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за цепене на дърва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Машина за цепене на дърва

    Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
    Онзи ден отново ми се наложи да цепя дърва и отново си казах "този път е за последно"
    Та ми дойде идеята да си направя преса за цепене на дърва. Някой правил ли си е? Мисля да е хоризонтална. Някакви идеи и предложения???
    нещо такова... http://agrosaveti.com/community/video/veso/video/74-машина+за+цепене+на+дърва.html
    Колега, защо се занимаваш с глупости. Какво по-хубаво от това да хванеш брадвата и да разцепиш няколко кютюка
    Най-малкото ще си спестиш едно ходене до фитнеса...
    За машина съм съгласен, ако цепиш веднъж седмично или месечно, а дърва се цепят 2-3 пъти в годината в най-добрия случай...

    П.С. Т'ва мързела е голяма работа

    Коментар


    • От: Машина за цепене на дърва

      машини за цепене наистина бол, даже и ние продаваме няколко разновидности, а това е малко преработен и много опасен банциг, най- добрия вариант си остава хубавата стара брадва
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • От: Машина за цепене на дърва

        Въпросната машине е обикновена преса . и баи мангал е блокирал педала и та да неспира да работи . А собственика и е мн.далече от нещата щом не ти е казал какво и е устроиството . едва ли е повече от 24 тонна преса , ама за работата дето я ползват е перфектна . А колелото дето се върти от зат е маховик , иначе няма да работи . Мотора и е мин.5 Kw. 380V. Така ми се струва на мен , че е . Може и по-слаб мотор ама няма да му е лесно и мисля , че ще изгори ако е по - слаб .

        Коментар


        • От: Машина за цепене на дърва

          Или най-точно е механичен ковашки чук! Работи си точно така без да спира на всеки удар като пресата.Едно време в механотехникума имаше поне 3 такива.
          Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

          Коментар


          • От: Машина за цепене на дърва

            Някой може ли да ми даде координати от къде мога да си закупя такъв винт (за цепене на дърва)
            Благодаря ви предварително.

            Коментар


            • От: Машина за цепене на дърва

              Здравейте!
              Прочетох темата, хванах общата идея, за помпата, хидравличната система и използваните материали, но честно да си призная повечето от нещата ми се сториха доста сложни, за това да попитам, ако намеря цял неразглобен мотокар от старите Балканкар, мога ли направо да използвам неговият двигател, помпа, маслен резервоар, предпазни клапани и съотвтно да намеря подходящ хидравличен цилиндър, тук в старата кооперация има един който съвсем скоро ще изчезне за скраб като Тк-80-ката и се чудя дали не мога да използвам мотокара за донор, ако не всичко, то поне повечето части, защото всичко ще си е навързано, аз само ще трябва да си изработя рамка, например нещо с две жигулови колела отзад и теглич като на ремарке, за да мога направо на участъка да си цепя дървата и да си товаря на 69-ката.

              Благодаря на отзовалите се!
              LZ1DSM

              Коментар


              • От: Машина за цепене на дърва

                Еее, в мотокара има всичко необходимо, че и много отгоре. Цепенето ще е дреболия с него. Той може да вади цели дънери с корена и да ги обработва. В него има няколко хидравлични цилиндъра - всеки за различна операция.

                Коментар


                • От: Машина за цепене на дърва

                  Не че ще кажа нещо много умно и добре премислено ама ми се вижда по-лесно и смислено преустрояването някой стар трактор от тези с кофа за багер. Там поне ща имаш нужната проходимост и манипулираща "ръка" на готово.... пък и други полезни неща. Ама аз не съм никакъв капацитет нито по мотокари нито по обработка на дървесина.
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • От: Машина за цепене на дърва

                    Писах за клина с резбата, но видях, че и преди мене е писано и го изтрих.
                    Последно редактирано от Veselin Monkov; 28-10-11, 23:37.

                    Коментар


                    • От: Машина за цепене на дърва

                      Аз няма да цепя метровици, нито ще използав машината за бизнес или нещо подобно, още повече щом до сечището ще правя път който да е достътчно порходим за 69-ката и ремаркето, ще мога да си карам и машинита. Аз бера по 10-12 кубически метра годишно, и за мен най-лесно ще е вместо да ги карам до вкъщи и там да ги режа и цепя, да го правя направо на сечището, поне дворът ми няма да е целият в дървени стърготини. Голям проблем при преработката ще бъде демонтирането на частите от мотокара, поради дългият му престой на вън, всичко е доста ръждясало, също така всичките му възли може да не са изправни, за щастие по самата хидравлична система не липсва нищо. В момента съм в процес на преговори със прецедателя на кооперацията относно бракуването и продажбата на мотокара, защото все още липсва счетоводна оценка.

                      Благодаря за отговорите.
                      LZ1DSM

                      Коментар


                      • От: Машина за цепене на дърва

                        А какво ще кажете за това? Елементарно.
                        GSM 0877 08 99 19
                        Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                        Коментар


                        • От: Машина за цепене на дърва

                          Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
                          А какво ще кажете за това? Елементарно.
                          Нарежда се сред най- добрите идеи спрямо цена за изработка и ефективност!
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • От: Машина за цепене на дърва

                            Така е, но тоя човек цепи някакви перфектни дърва.
                            Поне един чвор да имаше за цвят.
                            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                            имат право да гласуват на избори.

                            Коментар


                            • От: Машина за цепене на дърва

                              Забележи че дръжката е излъскана естествено- това нещо е работило доста време.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • От: Машина за цепене на дърва

                                Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                                Така е, но тоя човек цепи някакви перфектни дърва.
                                Поне един чвор да имаше за цвят.
                                Днес ми докараха 10 кубика букови дърва, от тях има окло 10% с чворове. Почти всички са идеално прави, което значи че ще мога да си нацепя с тази ръчна машина почти всички дърва и после ще си поиграя с брадвата и готово. Като цена и ефективност, това според мен е най-доброто решение.
                                LZ1DSM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X