Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко харчи Вашата машинка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко харчи Вашата машинка?

    Да изтупам темата от прахта малко

    ТМ 250 2т , около 9.5 литра за 5 часа , а като километри........ нз не са повече от 50-55 км МАКС !!
    Яко ръчка и главно на 1ва , затова не знам и до колко е коректно , но все пак
    Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 16-12-13, 13:02.
    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

    Коментар


    • От: Колко харчи Вашата машинка?

      250 Ямаха за последните 4 месеца е изгорила към 6 литра
      EXC TPI 2019

      Коментар


      • От: Колко харчи Вашата машинка?

        Колкото сипя иначе се интересувам понеже ми е нов Honda cr125r ?
        eat my dust

        Коментар


        • От: Колко харчи Вашата машинка?

          Все си мисля че Пачарозата е най-прав! Как ще засечеш колко ти гори мотора, като на всяко тегаво място в гората (или поне на всяко падане) тече от преливника. Разхода на асфалт въобще не е за този форум!
          На асфалт с ВТР 1000 СП2 от 7,5 до 15 на 100км ама той за това е с 18 литров резервоар!
          Дайте да си говорим истински неща а не приказки от 1001 нощ!

          Коментар


          • От: Колко харчи Вашата машинка?

            Suzuki Dr 250 не гори изобщо 0/100 само, че когато е със загасен двигател Иначе с 500 мл бензин и с двама пътника съм минал 11км. на много много спокойно каране. Иначе на ръчка в гората 6-7.
            HONDA XR400R (1996) ---> SUZUKI DR250RS (1991) ---> HONDA CR125 (2003)

            Коментар


            • От: Колко харчи Вашата машинка?

              Първоначално публикуван от emo929 Преглед на мнение
              Все си мисля че Пачарозата е най-прав! Как ще засечеш колко ти гори мотора, като на всяко тегаво място в гората (или поне на всяко падане) тече от преливника. Разхода на асфалт въобще не е за този форум!
              На асфалт с ВТР 1000 СП2 от 7,5 до 15 на 100км ама той за това е с 18 литров резервоар!
              Дайте да си говорим истински неща а не приказки от 1001 нощ!

              Един резервоар, а той на Сузуки ДРЗ 400 е 10 л., ми стига за цял ден, че и ми остават от 2 до 4 л. В повечето случаи 20 лв. за гориво са ми напълно достатъчни.

              Коментар


              • Re: Колко харчи Вашата машинка?

                Ама за какво харчене говорим - само за бензин или по принцип?
                Моя(525СХ) му пълня резервара 7л. и като се върна след 3-4 мото часа каране има м 2-3л. останали. Не го карам по много забити пътеки и не пада често на земята, че да тече. Та като цяло от разхода на бензин съм доволен.
                Но пък миналате седмица се замислих колко е разхода на излизане на масло - не че го гори а за смените.
                Сменям на 20 часа, 1.5л пълна синтетика(25лв./л.) + 2 маслени филтъра(20лв.), общо 50 и няколко лева по груби сметки или 2.50 ан мото час, което ми излиза колкото бензина като пари

                Коментар


                • От: Колко харчи Вашата машинка?

                  По принцип за разхода на бензин в съботните разходки из Стара планина имам предвид, в моточасове незнам колко е, давам му гас, но не му късам шушоните. Аз си подпадвам от време на време, а по някой път направо изтича доста. Но ДРЗ е доста икономичен.
                  А като го купих и правих няква груба сметка, но с всички разходи /покупна цена-цена след амортизация, ремонти, екипировка, консумативи и т.н./, и си спомням, че ако карам по Х време на година /ма не помня колко точно , но беше нещо реалистично/ за пет години, ми излиза 3,50 лв/км.
                  Последно редактирано от LightOfJah; 17-09-14, 17:07.

                  Коментар


                  • От: Колко харчи Вашата машинка?

                    3,50 казваш на километър ..... ужас . То с такси да се беше придвижвал щеше да ти е по-евтино .

                    Коментар


                    • От: Колко харчи Вашата машинка?

                      Ами да, това е груба сметка, де, теоретично, и се дължи на това, че карам малко на брой километри или моточасове, както искате, което покачва много тази цена ! Но да кажем, че на някой, който внимава много и не пада много, няма да сменя скъпи части /капак на съединител, шарнир, предно окачване, кормило и др./ ще му е по-евтино. Но темата е за разхода а на гориво и съм сигурен, че ще потвърдиш, че ДРЗ-та е много икономичен и в двата случая - и да му даваш гас, и да го караш пенсионерски.
                      Последно редактирано от LightOfJah; 18-09-14, 16:56.

                      Коментар


                      • От: Колко харчи Вашата машинка?

                        Още малко спам, то си имаше преди специална тема, ама да доуточня: сега като направих сметка излиза друго - дал съм грубо общо към 14000 лв. /общо - за всичко необходимо, за да караш мотор в гората, плюс екстрите като джи пи ес и гопро/ за 8000 км. /четири години - по 290 лв. на месец/, което прави 1,75 лв., но мога и да продам мотора, така че да стане и по-малко . Т.е. давам почти всичко за ендурото, като се лишавам от всякакви други неща, които предлага живота - например не ходя на почивки /то за мен ендурото е почивка, така че не е съвсем точна думата /,дрехи, обувки, кино, алкохол, е тука излъгах ,и т.н. Обаче и да отбележа, че екипировка си купувах два пъти, защото ми я откраднаха.
                        Последно редактирано от LightOfJah; 18-09-14, 17:18.

                        Коментар


                        • От: Колко харчи Вашата машинка?

                          Моят го яздих повече от три години и никога не съм почувствал липса на гориво в резервоарния отсек .

                          Коментар


                          • От: Колко харчи Вашата машинка?

                            Карлово-Фенера-Сушица-Карлово , 78 км , 4,4литра бензин - разход 5,64 л / 100 км . Моторът е бил винаги със запален двигател , без гасене и пускане по инерция . Нормално пред-пенсионерско темпо . Връщането даже беше на фар . Гас-гас 300 .

                            Коментар


                            • От: Re: Колко харчи Вашата машинка?

                              Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
                              Ама за какво харчене говорим - само за бензин или по принцип?
                              Моя(525СХ) му пълня резервара 7л. и като се върна след 3-4 мото часа каране има м 2-3л. останали.
                              Малко не ми се вярва за 4м/ч да изгори 5л бензин.
                              Последно редактирано от Наско Петков; 07-10-14, 15:25.
                              0888 074 049

                              Коментар


                              • Re: Колко харчи Вашата машинка?

                                И на мен ми е странно колко малко гори, но това е положението - или бъркам в сметките или 4ef4o е направил някаква магия на мотора и върви на изпарения.
                                Но е факт, че гори по-малко от на брат ми ЕХС-то(520 '01) - двамата зареждаме, караме заедно и зареждаме пак догоре и моя е 4-500гр по малко. Миналата година карахме с един познат с Бета 450, пка рфс двигател и като заредихме пак моя беше изгорил по-малко.
                                Каквато и да е причината, бензина като разход не го мисля....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X