Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Водород от електролизна клетка в дизелов двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Водород от електролизна клетка в дизелов двигател

    Мод: всяка нова тема, която предлага поставяне на електролизни клетки в автомобила с цел икономия, ще се озове в този раздел. Поне, докато НС не гласува необходимите поправки в закона за запазване на енергията. Едно е да нямаме цензура, друго е да нямаме елементарна хигиена.

    Колеги какво става, да не съм обидил някой.
    Няма ли някой да сподели виждането си по въпроса.
    От доста време се занимавам със нестандартни паботи. Има още един начин за икономия на гориво. Подаване на водород в ДВГ.
    Водорода се получава от водна клетка, която чрез електролиза на водата разкъсва водната молекула на водород и кислород.
    Проблема с водорода е , натрупването му в резервоар което е доста опасно, и за това полученото количество водород се вкарва в ДВГ-то.
    Правени са много тестове и изпитания на горенето на водород като добавка.
    Ако се подава 3-6%водород към гориво въздушната смес икономията на гориво е от порядъка на 20 до 50% икономия.
    Сложната част идва от там, че КПД-то на електролизерите е много ниско и захранването им е ограничено в рамките на 12в за колите.
    Ако се вземе от алтернатора 12в 60А за захранване на електролизера ще получим добро количество Браунов газ, НО ще натоварим двигателя с магнитната спирачка на алтернатора. Решение за сега има, да се подава честотно захранване на клетката, като по този начин се рзтовари малко алтернатора.
    Другият проблем с подръжката на електролизера е през зимата. Във водата не може да се сипе антифриз, защото той има много фракции които са много проводими и се получават много утайки.
    Последно редактирано от Ясен; 09-08-10, 09:04.
    Енергията е свободна, само трябва да си я вземем.

  • #2
    От: Газова уредба на Дизел?!

    Темата е сериозна. Моля, не я замърсявайте с брауновия газ, магнитите за гориво и таблетките за икономия.

    Единствената полза от брауновия газ в автомобилизма е, че някои хора научават закона за запазване на енергията по трудния начин, въпреки нежеланието си.

    Иначе няма никой обиден, просто темата бавно върви.

    Коментар


    • #3
      От: Газова уредба на Дизел?!

      Аз не говоря за (автотермия) обработка на въздушният поток във магнитен тунел, или за искуствено повдигане на октановото число на горивото.
      Паро водорода който се получава от електролиза на вода, е с ниска температура на горене около 3000 град. в сравнение с Атомният водород който гори 8000град. Водорода има 200 октаново число и е най чистото гориво. В него няма дълги въглеводородни вериги, които след изгарянето си да отделят тежки фракции. След водорода, чисто гориво е метана СН4, един въглерод и 4-ри водорода.
      За разлика от другите горими газове като метан, пропан бутан и др. които изискват Кислород за да изгорят. Паро водорода може да изгори в безкислородна среда без да отделя вредни емисии. Не слуячаино на времето са се изпозвали ацетиленови фенери които са били с открит пламък който безопасно е светил, без да запали Гризу газа, който е обитавал мините.
      Водорода има висока скорост на горене и за това няма проблем в ДВГ защото изгаря за части от секундата, без да отдаде тази висока темпреатура на буталата и цилиндъра. А само на гориво въздушната смес, което е предпоставка за добър натиск върху буталото при разширението на газовете.
      Аз не мисля, че се отклонявам от темата, защото дали ще се използва пропан-бутан, метан или водород като добавки към горивото, всички се подават с газови инсталации. Тука е въпрос на виждане.
      Успех
      Енергията е свободна, само трябва да си я вземем.

      Коментар


      • #4
        От: Газова уредба на Дизел?!

        Ау, ау, ау, вземи прочети някоя книжка по химия или, ако си по-смел, термодинамика. Много учени думички от интернета не могат да образуват изречения сами, трябва да ги обедини някакво познание. Преговор на граматиката на българския език също би бил от полза.

        И не, не е въпрос на виждане. Законите на физиката са повече от препоръки и точно в тази им част ги знаем в пълнота.

        Коментар


        • #5
          От: Газова уредба на Дизел?!

          Колега не се сърди.... Прочел съм доста книги и учебници, обсъждал съм темите с преподаватели и професори и от 15г. се занимавам с коли и електроника и съм направил доста неща.
          Това за което говоря съм го изпитал на всякакви коли, дизелови и бензинови. И съм сигурен в това в което пиша. Има доста неща до които съм се докоснал като патенти и изобретения. Аз не споря с никой, естествено, че има и други мнения които не подценявам.
          В спора се ражда истината....
          Всички вариянти за горива си имат предимства и недостатъци.
          Човек сам трябва да избере посоката.
          Енергията е свободна, само трябва да си я вземем.

          Коментар


          • #6
            От: Газова уредба на Дизел?!

            Все едно. Тази тема е за търговски достъпните газови горива (пропан-бутан и природен газ), за чието използване пречките са малки и чисто технически, а не в законите на физиката.

            Ако смяташ, че има смисъл да слагаш електролизни клетки в колата, намери темата, в която това се обсъжда (имаме такава). Авторите нещо свиха знамената, като предложихме простички независими тестове, но ти можеш да им продължиш делото. И на теб ще предложим независими тестове, колкото и да си сигурен. Тук опитваме да наложим някои критерии за достоверност.

            Коментар


            • #7
              От: Газова уредба на Дизел?!

              Аз съм описал неща които не ги пише в книгите. Резултатите и описанията за самата инсталация на газова уредба на дизела. Параметрите които съм получил ги споделям за да помогна, на малко грамотни хора, които искат да постигнат нещо.
              Успех с празните прикаски.
              Енергията е свободна, само трябва да си я вземем.

              Коментар


              • #8
                От: Газова уредба на Дизел?!

                Първоначално публикуван от emm69 Преглед на мнение
                Аз съм описал неща които не ги пише в книгите...
                С риск да оспамя темата, да попитам само, от къде знаете, че не ги пише в книгите? Някой Ви е казал, или просто предполагате? Питам, защото от написаното по-горе от Вас, става ясно, че не сте чели дори и задължителните за прочит книги, наричани учебници...
                Първоначално публикуван от emm69 Преглед на мнение
                ... Успех с празните прикаски.
                В училище ни учеха, че "прикаЗки" се пише със "з"... но може и да са грешили... За препинателните знаци в края на пожеланията, в следващия урок.
                Последно редактирано от giorgio; 09-08-10, 09:06.
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #9
                  От: Водород от електролизна клетка в дизелов двигател

                  Въпрос към колегата emm69: по какъв начин поставянето на "честотното захранване" ще намали консумацията на енергия?
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Водород от електролизна клетка в дизелов двигател

                    И мен ме гризе любопитството. Най-вече дали в дизелите не се получава "детонационно изгаряне" /чукане на аванса/? В тези с искрово запалване проблема с бързото горене на водорода се решава сравнително лесно..... ама дизелите май нямат авансова плочка. Не разбирам от дизели.
                    0888932647

                    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                    Коментар


                    • #11
                      От: Водород от електролизна клетка в дизелов двигател

                      Всъщност, дизелите си имат авансова плочка, само че нафтаджиите я наричат гориво-нагнетателна помпа (ГНП). Като я въртят лекичко наляво-надясно управляват момента на началото на впръскването, който има приблизително същия смисъл като момента на запалване в бензиновите двигатели. От различен аванс на впръскването се получава по-мека или по-твърда работа на двигателя, а също по-голямо или по-малко износване, разход и мощност. Съответно, има и оптимален за дадения двигател и режим момент/ъгъл на начало на впръскването и той за някои режими е написан в документацията, за да се настройва при ремонт.

                      "Твърдата" работа на дизела е някакво съответствие на детонацията, но тя по-скоро е признак за нежеланието на горивото да изгори достатъчно бързо (обратно на бензина).

                      За да е пълна аналогията, оптималният ъгъл донякъде зависи от цетановото число на горивото.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Водород от електролизна клетка в дизелов двигател

                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        Въпрос към колегата emm69: по какъв начин поставянето на "честотното захранване" ще намали консумацията на енергия?
                        По никакъв, но това е едно от малкото обяснения с които може да ти бъде продадена "хай-тек платка" или схема... Другото обяснение е с резонанса на молекулата на водата. В зависимост какво четеш, се срещат всякакви честоти и модулации. Интересното е, че олигофрените измислили и произвеждащи микровълновите печки, не знаят за тия честоти и ползват единствено "скучната" 2.4GHz. Вероятно я предпочитат, тъй като там могат да хванат уайлез или блутуут.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Водород от електролизна клетка в дизелов двигател

                          Мерси! Това беше полезно. Ама не се ли очаква "пароводорода" да постъпва заедно с въздуха? Така променя характеристиките на горивната смес. И понеже водорода е доста далече от дизела като характеристики ...... концентрацията му ще оказва силно влияние ..... От тук - как ще стои въпроса с прецизното регулиране на тази концентрация?

                          А как се отразява в дългосрочен план на чугунените и /или/ стоманени детайли вътре в мотора получената при изгарянето вода? А не си спомням добре какви вещества се образуваха при смесване на вода със сяропроизводните газове ....

                          Нещо много въпроси взех да задавам. Добре че сме в спама.
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • #14
                            От: Водород от електролизна клетка в дизелов двигател

                            Водата, преди всичко, е основен продукт от горенето на всички течни и газови горива, които познаваме. Водородът е характерен с това, че от него се получава САМО вода. Той затова и се нарича водород. Та за двигателя, нищо ново.

                            С електролизна клетка, която се захранва от алтернатора, не можеш да произведеш такова количество водород, за да промениш значимо кислородното отношение даже и на бензинов двигател, а на дизелов - съвсем. Дизелите нямат "смес", еле па прецизно регулирана. Те работят със щедър излишък от въздух - ако излишъкът е само 40-50%, имаме пушене и сажди, а в ниски режими този излишък може да е 30-50 пъти, (не проценти). Този същия факт се ползва и когато на дизела му подават малко метан или пропан-бутан, за да спестят откъм нафта (откъдето произлезе и тази темичка).

                            Една трета тема е, че електролизната клетка обикновено произвежда смес от водород и кислород в точно правилното съотношение, за да произведат вода без остатък. Разделянето им не е лесно в маломерна клетка. Та ако я вкараш тая смес зад дросела на бензинов двигател, изобщо не променяш сметката.

                            А при смесване на продуктите от горенето на сяросъдържащи вещества и вода (течна!) се получава серниста, а после и сярна киселина. Която е основният враг на ауспуховите гърнета и на моторното масло.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Газова уредба на Дизел?!

                              Първоначално публикуван от emm69 Преглед на мнение
                              Аз съм описал неща които не ги пише в книгите. Резултатите и описанията за самата инсталация на газова уредба на дизела. Параметрите които съм получил ги споделям за да помогна, на малко грамотни хора, които искат да постигнат нещо.
                              Успех с празните прикаски.
                              На сръдни ли ще я караме?
                              Дай да видим нещо реално, че вярно на приказки наблягаме. Току се появи тема от рода:
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh....php?p=1058480
                              После не щете да покажете, само да си говорим ей тъй? Имало било няколко чипа... чиповете ми бяха магия до 6-ти клас (от амер. екшъни, дето оцеляването на света зависи от 1 чип). После след години ги изучих професионално.
                              Ако според теб - правилната реакция от наша страна е гледане като индианци, цъкане, ахкане... Добре е да се знае от самото начало. Самият тип на този форум предполага участие на необременени от модни тенденции участници.
                              Офтопик - тия дни ходих в магазинчето на Природонаучния за минералче за подарък. Като почна оная ти ми буля да ме "ограмотява" кое от какви болести пазело... Споменах, че пет пари не давам за тия поверия. След като бях определен като невежа - бързо бързо си излязох. Какво носел Азис на последното "светско парти" - мен не ме интересува. Казвам го в смисъл - знам, че съм невежа. И такива трябва да има по света.
                              Последно редактирано от Rabin; 09-08-10, 13:00.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X