Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сапарева баня-въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сапарева баня-въпрос

    Отскочих днес до Сапарева баня да видя прочутия гейзер,обаче не ми се уреди въпроса.Гейзерът е в ремонт,та трябваше да продължа към Паничище.
    Въпросът ми е за друго:преди да се влезе в Сапарева баня,има едни странни могили с формата на буква П.Много са големи и са доста на брой, като помежду си са свързани с път.От вътрешната страна на П-то , късата чертичка е облицована с бетонни панели.Почувствах се като европеец на платото Наска.Предположих,че са някакви военни съоръжения.
    Ако някой ги е виждал и знае какво представляват,нека пише,че се разгоря див спор,в който изобщо не се роди истината.
    Благодаря предварително.
    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
    имат право да гласуват на избори.

  • #2
    Re: Сапарева баня-въпрос

    Видяли сте едно от най-голямите подземни танкови поделения вБГ.
    Вече не съществува като такова.Това отгоре се водеха "силажни ями"
    Имал съм случай като припалват машините под земята
    усещаш вибрациите отгоре.Сега е пустош.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #3
      Re: Сапарева баня-въпрос

      Това е нещо като паркинг за самолети.
      Все са си там(от дете ги помня).
      Отгоре се слагат мрежи и става скривалище.
      Така ми разправяха на времето. Може да е истина като се има в предвид че от дясно на тях(посока Дупница) има летище.

      Коментар


      • #4
        Re: Сапарева баня-въпрос

        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
        Видяли сте едно от най-голямите подземни танкови поделения вБГ.
        Вече не съществува като такова.Това отгоре се водеха "силажни ями"
        Имал съм случай като припалват машините под земята
        усещаш вибрациите отгоре.Сега е пустош.
        Преварил си ме .
        Ама май се ебаваш с аудиторията.

        Коментар


        • #5
          Re: Сапарева баня-въпрос

          Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
          Това е нещо като паркинг за самолети.
          Все са си там(от дете ги помня).
          Отгоре се слагат мрежи и става скривалище.
          Така ми разправяха на времето. Може да е истина като се има в предвид че от дясно на тях(посока Дупница) има летище.
          Укрития за самолети. Направени предварително на военновременни летища. На някои места такива могат да се видят покрай широки и прави участъци от пътища, които са били предвидени да могат да се използват като летища в случай на война.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            Re: Сапарева баня-въпрос

            Добре момчета,за танкове ли е или за самолети?
            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
            имат право да гласуват на избори.

            Коментар


            • #7
              Re: Сапарева баня-въпрос

              За летящи танкове :-).........за самолети е разбира се....
              IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

              Коментар


              • #8
                Re: Сапарева баня-въпрос

                Не се бъзикам изобщо.Летището там е от преди 44-та г.,а поделението
                е строено през комунизма.И в силозите най-много да паркираш/скриеш/
                някой делтапланер. Стояли сме на пътя спрени докато през него
                минат танковете повече от час а пък и някои неща поназнайваме.......
                Случайно....
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #9
                  Re: Сапарева баня-въпрос

                  Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                  Добре момчета,за танкове ли е или за самолети?
                  Най-вероятно за самолети. Особено като се има предвид, че според Маркан наблизо има летище.

                  За справка - поглед от космоса на 2 летища.
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 18-03-07, 17:01.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Сапарева баня-въпрос

                    Всъщност третата снимка направо дава отговора.А и оная облицовка от вътрешната част май се пада срещу двигателите на самолета.
                    Загубих.Аз заложих на танкове и военни камиони.
                    В средата на П-то има наредени бетонни панели,все едно дъски които покриват канал в гараж.Може и нещо под земята да има.
                    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                    имат право да гласуват на избори.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Сапарева баня-въпрос

                      Такива има и краи Бяла слатина.,20ина ,и 6 лентово платно за движение,на което се казва "пистата"от .....незнам откога.
                      Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Сапарева баня-въпрос

                        за самолети са

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Сапарева баня-въпрос

                          Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                          Отскочих днес до Сапарева баня да видя прочутия гейзер,обаче не ми се уреди въпроса.Гейзерът е в ремонт,та трябваше да продължа към Паничище.
                          Въпросът ми е за друго:преди да се влезе в Сапарева баня,има едни странни могили с формата на буква П.Много са големи и са доста на брой, като помежду си са свързани с път.От вътрешната страна на П-то , късата чертичка е облицована с бетонни панели.Почувствах се като европеец на платото Наска.Предположих,че са някакви военни съоръжения.
                          Ако някой ги е виждал и знае какво представляват,нека пише,че се разгоря див спор,в който изобщо не се роди истината.
                          Благодаря предварително.
                          Така геЙзера през зимата не е в ремонт а го спират защото използват водата за отопление на детската градина, училището, администартивната сграда на кметсвото и др. общински служби.
                          А относно насипите са 100% за самолети но по старите миг17 или миг19 и както е написано по долу от MARKAN отгоре са слага една маскировъчна мрежа. А плочите са при запуск на двигателя и служат за въздухозаборници да отвеждат струята от двигателите нагоре и така се пести място иначе се получава комичен и трагичен ефект ако отзад има човек или машина дори на стотина метра. Вярваите ми виждал съм го на живо в казармата ВВС.
                          А подземното танково поделение е в посока Самоков на около 2км. от тези насипи но от страната на летището а не от страната на бункерите.
                          Дано да съм ти помогнал и дано никои от ЦРУ да не прочете какво съм написал, че ще ме съдят за издаване на воена таина

                          П.П. забравих да напиша от години имат и друго предназанчение за местните които разполагат с автомобили и са семеини но затова трябва да отидете вечер по късно и сами да се уверите.
                          Последно редактирано от Chinela; 26-03-07, 14:12.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Сапарева баня-въпрос

                            Ванка,много си правТези бункери вършат страшна работа за семейните,които си припомнят старите времена

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X