Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГКПП към Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: ГКПП към Гърция

    Айде сега и на Рудозем да го отворят .

    115 км някъде ще ми е от Пловдив.

    Коментар


    • #17
      До: ГКПП към Гърция

      Аз даже съм изненадан, че отварят първо това ГКПП. При откриването на ремонтирана отсечка Соколовци - Устово през есента казаха че през януари ще бъде отворен пътя през Рудозем.
      По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

      Коментар


      • #18
        До: ГКПП към Гърция

        Утре живот и здраве може да прескочим до Ксанти Колкото до Рудозем информацията е, че там ще стане последно, което е жалко, щото от Смолян, респективно Пловдив от там е най-удобно. Така, че след утрешното откриване се очаква Горна Арда тая есен или следващата пролет /по-вероятно/ и Рудозем след това, но на тоя етап и за двата пункта сроковете не са сигурни.
        http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

        Коментар


        • #19
          До: ГКПП към Гърция

          Маказа е почти готов от наша страна, за Ивайловград казват че ще е готов до края на годината. В началото на декември ходих до Горна Арда. Все още няма нищо започнато, ако пътя е предвиден да минава, където сега е бариерата на браздата. До там са почти километър черен път.
          По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

          Коментар


          • #20
            До: ГКПП към Гърция

            Маказа от наша страна е готов и отсечката е мн добра и живописна на места, но от гръцка страна, чоплят още семки
            Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 16v

            Коментар


            • #21
              До: ГКПП към Гърция

              Някой мишнавал ли е Златоград -Ксанти,че мисля да пробвам от там.

              Коментар


              • #22
                До: ГКПП към Гърция

                Минава се бързо, митническата проверка е на едно място. Пътя от гръцка страна е доста тесен.

                ГКППто се затваря от 10 май до 20 май.
                http://dnes.dir.bg/news.php?id=6348495
                По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                Коментар


                • #23
                  До: ГКПП към Гърция

                  Колегата VHS е прав.Минава се много бързо.Обработват се документите на по 2 коли едновременно.Пътя в Гърция е нов-8 км.,много стръмен надолу /към Гърция-8-10% на места/и остри завои.
                  Пътя е широк около 4-5 метра,оформен с жълти непрекъснати линии,но отстрани извън линиите са оставили от банкета по около 50см.от двете страни,така че колите се разминават спокойно.Трябва да се внимава по завоите.След 8 км.новата отсечка се влива в нормален път и няма проблеми.На 07.05.2010г.се работеше по пътя,на 2 места с багери отстрани от към скалите и явно по тази причиня заварят КПП-то от 10.05.Гледката на влизане в град Ксанти е прекрасна-има и паркинг на високото.В Ксанти има подземен паркинг на центъра до покрития пазар.Паркирането по улиците е приключение но не е невъзможно.След Ксанти са около 15-20 км.прав път до Егейско море-Порто Лагос и Фанари.

                  Коментар


                  • #24
                    До: ГКПП към Гърция

                    Колеги пътят през Златоград за Гърция ще бъде затворен до 30.05, та който планира пътуване да не бърза, възникнат ли нови промени ще пиша. Поздрави

                    Коментар


                    • #25
                      От: ГКПП към Гърция

                      Само един ГКПП за 64 години е открит между България и Гърция в периода от 1945-а до 2006 г. Но след двустранната спогодба от 1995 г. бе отворен пунктът при Ексохи и Илинден. Това припомни в Солун министърът на Македония и Тракия Маргаритис Тзимас. Въпросната спогодба между двете правителства тогава даде шанс за отварянето на 3 нови ГКПП - тези при Илинден-Ексохи, Еледже-Ехинос и Маказа-Нимфея. Те трябваше да се открият като добавка към тогава съществуващите два гранични пункта при Промахон-Кулата и Ново село-Орменион. Повече от 10 години обаче бяха необходими, за да стане реалност пунктът при Илинден.През 2005 г. МС на България взе решение за откриването на още 3 ГКПП между двете държави - Ивайловград-Кипринос, Аврен-Митриски и Златоград-Термес. През октомври м.г. правителството реши да започне преговори с гръцката страна за изграждането на пункт при Горна Арда-Паранести. Междувременно през април 2006 г. по време на официалната визита на гръцкия премиер Костас Караманлис в София беше подписана спогодбата за пункта Ивайловград-Кипринос. По време на поредицата срещи на българската делегация в Солун, Драма и Ксанти обаче нашенски кметове в кулоарите изразиха пред „Монитор" тревога от факта, че заговорим ли за пътища, гръцките власти винаги повдигат въпроса за замърсяванията на река Места.
                      LZ1ZAH

                      Коментар


                      • #26
                        От: ГКПП към Гърция

                        Да ни е честито новото ГКПП Ивайловград - Кипринос. - http://paper.standartnews.com/bg/art...article=339768
                        По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                        Коментар


                        • #27
                          От: ГКПП към Гърция

                          Здравейте, отдавна не е писано по темата. Реално сега от Смолян към Гърция през Златоград ли се минава? Има ли развитие за Рудозем? Питам, че мисля да посетя Одрин на връщане от Пампорово, та си мисля дали няма да ми е по-лесно да мина през Гръцко? Поздрави
                          Николай
                          VITARA 1.6, 93 къса кабр
                          КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                          Коментар


                          • #28
                            От: ГКПП към Гърция

                            Според мен това е правилният избор - през Гръцко.Минава се през Златоград да. За Рудозем още се мотат.Ще си спестиш бая завой пък и може да се отбиеш до морето
                            И колко малко хора знаят за онзи чуден горе кът, а колко много долу скитат, невиждащи нагоре път!

                            Коментар


                            • #29
                              От: ГКПП към Гърция

                              През Златоград аз сьм от там

                              Коментар


                              • #30
                                От: ГКПП към Гърция

                                Колеги- ако може някои да опише пътя от магистралата в Гръцко до КПП Златоград.
                                Ще пътувам от Западна Гърция - (Игуменица) до Пловдив -май месец -До Солун го знам наизуст дето се вика ,след Солун до там дето се хваща към границата е магистрала-не съм го минавал но по подразбиране трябва да е ОК.
                                притеснява ме от магистралта до гранцита -а като се влезне в БГ -и там не знам какво е но съм си в БГ дето се вика.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X