Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Настройка заден амортисьор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Настройка заден амортисьор

    Интересува ме как става настройката, кое болтче за какво е ? Моторът е Yamaha yz250.

  • #2
    Re: Настройка заден амортисьор

    Това на резервоара ти е компресията а това при шиша ти е разгъването. Това са бавните скорости ( разбирай тези са настройките за асфалт и завиване ). Хубаво е да са малко повече с уговорката, че и двете настройки имат закъсяване т.е. ако удариш нещо силно например и компресията ти е навъртяна доста ще го усетиш по-грубо, но няма да те ритне ами ще отвори вторична верига за високо скоростна компресия. Същото е с разгъването. Ако го настроиш да е по-бавно, както се оказва по приятно в завои с голямо претоварване, ако пропадне в дупка задницата ще се разгъне по-бързо от настроеното и ще позволи да се проследи терена.

    Ако имаш 2 настройки на резервоара значи имаш високо скоростна и ниско скоростна компресия. Това е скоростта на сгъване а не на каране и се разбира като ниско скоростна за завоите където имаш плавно бавно сгъване на задницата и високо скоростна за по-насечен терен където се изисква задницата да сработва рязко. В този случай обикновено нискоскоростната се навива повече (обикновено вътрешната врътка ако са коаксиални) за да си стабилен в завои и т.н. а високоскоростната се кара по-свободна за да не те рита на пресечен терен.

    Настройват се на вкус. Колкото по-развити са толкова по-приятно вози. Колкото по-навити са толкова по-стабилно вози а обикновено в средата някъде си ти. Аз си настройвам окачването на следния принцип - въртя на максимум и правя едно кръгче, развивам половин оборот и повтарям докато не намеря най-навъртяната (бавната) настройка при която се чувствам комфортно.

    Не забравяй преди да въртиш каквото и да е да си настроиш твърдостта на пружината, защото това ще има влиание над другите неща, които правиш.
    Последно редактирано от djivotno; 09-08-10, 07:34.
    Една мравка може да носи 10 пъти теглото си.
    Един велосипед също.

    Коментар


    • #3
      От: Re: Настройка заден амортисьор

      Ок благодаря ти за изчерпателния отговор.

      Коментар


      • #4
        От: Re: Настройка заден амортисьор

        А с какъв ключ се натяга или отхлабва задната пружина?

        Коментар


        • #5
          От: Настройка заден амортисьор

          Със специален ключ. Попринцип можеш сам да си направиш ако си достатъчно кадърен. Едно време старите СОЦ мотори ауспосите им се развъртаха от цилиндрите с такива ключове.

          Коментар


          • #6
            Re: От: Настройка заден амортисьор

            Ако не се лъжа става доста удобно със секторен ключ.

            Употребата на стойка в тази ситуация, съответно за да вдигне задницата във въздуха, ще ти намали мъките драстично.
            Една мравка може да носи 10 пъти теглото си.
            Един велосипед също.

            Коментар


            • #7
              От: Настройка заден амортисьор

              Точно такъв е ключа ..... ако нямаш с отверка и чук пак става .... по лесния начин
              [LEFT][URL="http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/"][COLOR=#0000ff]http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/[/COLOR][/URL] :arrow:[/LEFT]
              [LEFT][URL]http://forum.mobile.bg/member/FreestyleR/[/URL] :arrow:[/LEFT]

              Коментар


              • #8
                От: Настройка заден амортисьор

                Със секторния ключ стана супер лесно.Благодаря отново за информацията.

                Коментар


                • #9
                  От: Настройка заден амортисьор

                  На скоро и аз имах подобен проблем с настройката на окачването си,изписах една тетрадка и изгорих две туби с бензин да си го настроя по така наречения метод "проба - грешка" но без резултат! Реших си проблема като си намерих в нета заводските настройки за моя модел (вътре всичко е обяснено много подробно със снимки) и после с един два клика напред назад само си го донастроих за моето тегло и начин на каране.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: От: Настройка заден амортисьор

                    Няма спор, че не е практичен, но аз така се уча на възможностите на даден амортисьор... това и може би факта, че аз не горя бензин докато си тествам окачването

                    Сигурно има някъде из нета информация за това кой как си го е настроил и може да се направят изводи сравнено с тегло и т.н. но това е от само една комбинация от амортисьор/окачване, докато "проба-грешка" ще работи във всяка комбинация (ако човека знае какво търси разбира се). Също така и факта, че при моторите окаченото тегло не се променя толкова много между различните хора, колкото в приложението с което аз имам някакъв опит => настройките най-вероятно ще са много близки като стойност до фабричните или препоръчителните за теглото на ездача. При мен нещата се променят от настройка на вилка, височина на кормило, височина на предница, трасе, стил на каране и тегло на водача - от там и по-подробният начин за настройка. При моторизираните двуколки теглото е близко и разликата между настройките е в малки граници. Настройките на предницата също не оказва такъв голям ефект. Трасетата са близки и остава само да се нагоди до тегло и стил на водача.

                    Извинявам се за малкото отклонение, но мотивирам съвета си отгоре
                    Последно редактирано от djivotno; 12-08-10, 06:44.
                    Една мравка може да носи 10 пъти теглото си.
                    Един велосипед също.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Настройка заден амортисьор

                      колко грама масло се слага на предните амортисори кавазаки 250 някои знае ли ?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Настройка заден амортисьор

                        коя година и кой модел ти е кавазакито?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Настройка заден амортисьор

                          Здравейте,имам YZF 750R и искам да ми помогнете как и от каде да си заредя малкото резервоарче на задният амортисьор,понеже маркуча се е спукал и ми е изтекло маслото

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X