Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теч в Land Rover Discovery1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теч в Land Rover Discovery1

    Здравейте колеги! Извинявам се ако има писано по въпроса,но търсих и не намерих.Та проблема е следния.След вчерашния дъжд,днес като си почиствах диското установих ,че покрай шофъорската врата целия мокет е мокър И то бая мокро,по дължината на вратата отива до задния край на седалката Преди известно време също ми беше направило пак впечатление,дори дигнах от единия край мокета и отдолу (учудващо) нямаше грам ръжда но беше мокро..Та дайте идея от какво може да е.Благодаря Ви предварително

  • #2
    От: Теч в Диско 1 300TDI

    И при мен има същия теч,но засега не съм търсил причината.

    Коментар


    • #3
      От: Теч в Диско 1 300TDI

      И при мен се получи веднъж. Отдадох го на посоката на вятъра и положението в което паркирам. Следя го, не се е повтаряло, а валя няколко пъти.
      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

      Коментар


      • #4
        От: Теч в Диско 1 300TDI

        Ами да,има логика, аз този път бях спрял в двора за сефте обратно на всички други пъти.Правило ми е впечатление на другата (пасажерската) врата като съм го мил с водоструйка,че като пръскам над вратата (между улука и вратата) и си влиза вода вътре...Явно там им е слабо място,или просто са заминали уплатненията..

        Коментар


        • #5
          От: Теч в Диско 1 300TDI

          При всеки по силен дъжд и се подмокря.

          Коментар


          • #6
            От: Теч в Диско 1 300TDI

            По принцип водата трябва да си тече по уплътнението и да се стича по праговете. Да не е скъсано някъде? Или да е запушено в долния край, там където трябва да се стича. Ако капе отгоре, то би трябвало да има следи по дръжката и кората - вратата е почти отвесна. А дупки в пода провери ли дали има? Може отвътре да не се виждат. Има и някаква вероятност да си затворил листо или клечка между уплътнението и вратата и да не се случи повече. Проследи следата от уплътнението по вратата - може и да видиш нещо там.

            Коментар


            • #7
              От: Теч в Диско 1 300TDI

              Здравейте колеги, да споделя и моя малък опит с течове в купето.

              Може теч в купето да се получи от уплътнението на предния прозорец, водата се стича точно по колонката на колата в краката на пасажера или шофьора в зависимост теча от коя страна е. При мен теча бе от страната на пасажера, но с уплътняване със силикон не помогна, водата освен през дупчица в уплътнението на предния прозорец се просмукваше и през дупчици под самия прозорец. Проблема бе отстранен с силикон по всички възможни места от който може да се просмуче вода.
              До сега влага или теч повече не съм получил в купето от предната страна на колата.
              Моя съвет е да огледате уплътненията на предното стъкло, кабелите влизащи от предницата в купето (с времето уплътненията им се износват и водата се стича по тях), уплътненията на страничните прозорци също с времето пропускат (при дъжд вратите ми се пълнят с вода отвън за което съм ги намазал с масло обилно за да не корозират и имат по една дупка за отвод на събралата се вода), и на последно място отводите на вода в двата края на предния капак от към предното стъкло.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 11-08-10, 16:54.

              Коментар


              • #8
                От: Теч в Диско 1 300TDI

                Причини много,гледане му е майката.Като се почне от челното стъкло,шибедах,уплътнения на врати...Или всички заедно.Та гледане му е майката...ама не на боб де
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #9
                  От: Теч в Диско 1 300TDI

                  Да и аз трябва да хвана да го поливам тук там с маркуча и да видим откъде ще протече..Аз вчера го и мих с водоструйка,пък после нямаше грам вода отпред..Верно гледах да не целя много много разстоянието между вратата и под улука,но все пак...
                  А тези отводи за вода как може профилактично да се почистят?Покрай челното стъкло видимо не тече вода,шибидасите при доста силни дъждове съм ги проверявал и да чукам на дърво и те не текат..
                  Другото място което като го мия влиза с вода е оплътнението на вратата на багажника пропуска от някъде и влизат някои пръски по щората...Те тези оплътнения на вратите някой сменял ли ги е? Или поне информативно цени някакви ако знае..

                  Коментар


                  • #10
                    От: Теч в Диско 1 300TDI

                    Най близкото, което намерих е от лада. Уплътненията са подобни, с една идея по-тънки и съответно нямат кривките. купих едно - 4 метра за 11 лв. има ги в Дружба до езерото. Засега подлепих старото, че ми се видя по-лесно, и ще го сменям чак като стане наложително.
                    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Теч в Диско 1 300TDI

                      При мен открих единия потенциален теч-точно мястото където има оставено да се пускат кабели от мотора към купето.Там тампона е изрязан и си седи дупка.Мисля да го намажа със силикон и ще продължавам да търся.Имам още два въпроса:
                      Кои са улейте за стичане на вода покрай предния джам? Гледах,видях две като улей и пробвах с тел да го прочистя ма нещо не стана..
                      И другото-предните на диското имат ли дупки за оттичане на вода?Че като се замисля,май теча се появи след като лепях шумоизолация,а и се пак е мокро по дължината на предната врата..Мерси предварително

                      Коментар


                      • #12
                        От: Теч в Диско 1 300TDI

                        Открих откъде е теча.Проблема беше една дупка,в която мисля влиза дюбела който държи декоративната кора до краката на шофъора.Сипах малко вода под чистачките и вътре почна да се стича цяло поточе,и оттам по кабелите за усилвателя продължава по целя праг..Направих и някоя друга снимка за имащите същия проблем.
                        Намазах дупката със силикон и се надявам да съм си решил проблема.На третата снимка съм го оградил с червено .Успех
                        http://media.snimka.bg/7197/020649120.jpg
                        http://media.snimka.bg/7197/020649121.jpg
                        http://media.snimka.bg/7197/020649122-big.jpg
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-09-10, 16:43.

                        Коментар


                        • #13
                          Теч->ръжда - Discovery 300 TDI

                          Здравейте колеги.
                          Тамън се хванах преди малко уж набързо да си поизчистя джупката отвътре и ми се стори че пода е влажен..Та свалих прага и надигнах мокета пред дясната седалка и почна да си се показва ръждичка, а постепенно и една цяла дупчица.. Легнах под джипа и отдолу си се вижда в купето..Горе долу с размерите на монета от 1 лев е.
                          По-интересното е, че като легнах под шофъроската седалка не видях да има нещо фрапантно, а само пред пасажера.И се сетих, че дори при някакъв дъжд видях посредата на стелката се беше посъбрала вода. И в търсене на теч около предното стъкло свалих жабката и видях тук там по ламаринките зад жабката на места като ръждиви следички от вода..
                          Та сега към въпросите: Как най-безболезнено може да се позакърпи пода и как да проследа от къде е теча? Идеята ми е ако можете да ми подскажете за добър майстор в ( около ) София, който да може да ми помогне? Мислех си отново да се допитам до Дядо Владо, но ми беше неудобно по това време да го безпокоя, а иначе до утре покой няма да намеря.
                          Благодаря ви много предварително.
                          Поздрави
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0727.jpg
Прегледи:1
Размер:52.6 КБ
ID:5279468Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0725.jpg
Прегледи:1
Размер:63.2 КБ
ID:5279470
                          P.S. Едната снимка е отвътре, а другата под джипката.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Теч->ръжда - Discovery 300 TDI

                            Днес успях да поразколача бая джипката. Като сипах вода в пространството под чистачките, не знам точно как се казва ( едно като лиген, корито несто такова с дупки да изтича водата ) и водата нахлу в купето през моторчето за вентилацията. Струва ми се, че излиза отстрани, където двете половини на моторчето се съединяват. Това, което ме изуми е, че точно под предното стъкло под дясната чистачка в нареченото като коритце, има една черна, пласмасова дупка, без никакъв капак и ми се струва,че там трябва да има някакво капаче...
                            Отделно разглобих пред шофъорската седалка и там ръждица си има, но не колкото от дясно.Интересно ми е как се сваля една гума с дунапрен(под мокета точно), който дунапрен е наквасен добре.. Искам да я сваля, за да просъхне и да го обработя отдолу, че да не изпадна от джипката в един момент.
                            Поздрави

                            Коментар


                            • #15
                              От: Теч->ръжда - Discovery 300 TDI

                              Първоначално публикуван от landyfan Преглед на мнение
                              Интересно ми е как се сваля една гума с дунапрен(под мокета точно), който дунапрен е наквасен добре.. Искам да я сваля, за да просъхне и да го обработя отдолу, че да не изпадна от джипката в един момент.
                              Поздрави
                              Мокета е нанизан на 4 шпилки,също и тази гума,просто с времето е залепнала никъде не се държи допълнително.А тази дупка дето се вижда на снимката се получава там където се хваща калобрана.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X