Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4x4 на Фронтера Б

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 4x4 на Фронтера Б

    Дай ся снимка и кажи колко струва за да не е напразно темата.
    no signature no problems

    Коментар


    • #17
      От: 4x4 на Фронтера Б













      Това електромороче го взех от една морга за 100лв и се сменя за 5мин даже и ако легнете под колата може да се смените, най-трудното се оказа закопчаването на буксата понеже уплатняващата гумичка беше мн упорита, наложи се даже с гаргите да я стисна, за да закупчее...
      нужните инструменти едно ключе 13'

      Коментар


      • #18
        От: 4x4 на Фронтера Б

        Браво. Ся само газзз....
        no signature no problems

        Коментар


        • #19
          От: 4x4 на Фронтера Б

          Значи да обесня цялата схема...
          1 когадо натиснете копчето на таблото то подава импулс на упваляващия модул който се намира под ръчната... този модъл първо подава сигнал на това ел двигателче.. вътре има и датчик които подава сигнал дали е сработило или не (има едно маркуче на този ел мотор вътре има малко масло а това маркуче е отдушник)...съответно когато превключи раздадката подава информация обратно в модула под ръчната и тои вече подава сигнал на предните 2 вакума, те се намирад под капата като го отвориш горе вдясно, просто те правят вакум и издърпват една малка щангичка която зацепва предния диф.., има синхронизатор на предния диф.. затова неможем да включим 4х4 на пълна газ..
          Ако е сработило правилно това ел моторче ще смени посоката на вакумите под капака.. смисал ще прехвърило управляващия плюс от единия към другия.. и когато изключваме 4х4 съответно ще върне в начална позиция..

          При моя случай кагато дам на контакт нали светва лампата за 4х4 на таблото тя индикирам, че всичко е ОК и изгасва това понеже датчика на ел моторчето си работи.. и приема сигнал, че в момента е изк.

          при проблем с раздадката лапмата трябва да започне да премигва много бързо, а при проблем с вакумите трябва да си мига нормално но няма да зацепи 4х4..

          това го пиша от личнен опит и наблюдение.. ако има грешка се извинявам..
          Последно редактирано от chain86; 13-08-10, 20:22.

          Коментар


          • #20
            От: 4x4 на Фронтера Б

            а когато всичко е наред залената лампичка на таблото трябжа ли да мига или свети постоянно

            Коментар


            • #21
              От: 4x4 на Фронтера Б

              Като си на 4х4 трябва да свети ако мига значи не е включило. Не е ли оранжева тая лампа?
              - ако мига бавно е в процес на включване/изключване
              - ако мига бързо - неуспешно включване
              - ако свети си на 4х4
              - ако не свети си на 2Н
              no signature no problems

              Коментар


              • #22
                От: 4x4 на Фронтера Б

                Зелена е и трябва да свети постоянно.
                Jeep Гранд Чероки 3.1

                Коментар


                • #23
                  От: 4x4 на Фронтера Б

                  При включено 4x4 свети докато не го изключиш.
                  OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
                  Polaris Sportsman 800 EFI

                  Коментар


                  • #24
                    От: 4x4 на Фронтера Б

                    Здравейте колеги и аз имам подобен проблем като този на колегата тук. И аз съм с ОФБ 2,2 екотек ДБ .... проблема при мен е с 4х4.. ходих на 4-5 "майстора" и неможаха да ми го оправят ,като гледаха разглобяваха вдигаха я на стенд едно друго,но резултат =0 ....Проблема е такъв натискам копчето и чуват се изщракванията от модула за управление ,но лампата ми продължава да си примигва нормално и незацепва 4х4 ... на вакумите отпред уж има,но колко трябва да е дали е достатъчен немога да разбера моля някой който по разбира и има време ако можи да хвърли едно око или да ми даде някаква насока да опитвам аз.... ((друго е да види(изкаже) човек който разбира)) ,а пропуснах да отбележа че съм от Варна ! ел моторчето "уж" работело отпреде където се съединяват двете полуоски "уж"работело ,а 4х4 нямаа....

                    Коментар


                    • #25
                      От: 4x4 на Фронтера Б

                      Там моторче няма. То е на раздатката. Полуоската се зацепва чрез вакуум. Питай варненската група за компетентен сервиз.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #26
                        От: 4x4 на Фронтера Б

                        Здравейте,да споделя моят опит.Аз имах същия проблем,ел.мотора има колектор с писти на които контактите включват вакумният конектор на муфата на полуоската на предният диф,ако елдвигателя не сработи нямя включване и лампата мига.Тя също получава контакт от колектора на елдвигателя.Елдигателчето е много яко изработено и проблема обикновенно не е в него ,в кабелите между него и куплунга.Така беше в моя случай.По добре го проверете преди да купувате ново.

                        Коментар


                        • #27
                          От: 4x4 на Фронтера Б

                          да,но предната муфа зацепва дифа ,а ел моторчето уж работи а незацепва от там ...... а колегатаапо горе казва,че ел мотора подава сигнал към муфата .... следователно щом там гозацепва значи работи ....а пропуснах да отбележа че единия "майстор" зацепи 4х4 като правеше нещо с вакумите (незнам какво,аз бях в колата) и се зацепи,но лампата ми продължаваше да мига... и после като го исключвах от копчето пак така нещеше да исключва докато той ненаправи нещо с вакумите или там от където минават от единия към др клапан (май беше споменал че идвете работят,а трябвало само едното ... нещо от сорта) дали проблема не е в модула за управление под ръчната ??? ако има желание някой може да ми пише на скайп: v-i-r-o-s-a Поздрави !

                          Коментар


                          • #28
                            От: 4x4 на Фронтера Б

                            никой ли няма мнение

                            Коментар


                            • #29
                              От: 4x4 на Фронтера Б

                              със (май беше споменал) (уж) (не знам какво) и (нещо от сорта) ,освен да питаме кристалното ми кълбо !
                              МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                              Коментар


                              • #30
                                От: 4x4 на Фронтера Б

                                1-во съм на 20г .....
                                2-ро е ясно че не съм на ти със 4х4(нов собственик ,без опит)....
                                3-то ако знаех къде е проблема нямаше въобще да пиша...
                                4-то aко ми следиш внимателно мисълта ще разбереш за какво говоря.....
                                5-то "(май беше споменал)"-ходих на 5-6 майстори както споменахпо горе и немога да помня дословно и да цитирам думите на всеки един затова говоря по смисъл субективно памет.... ;(уж)-казват че работи.. има шум мърда лостчето следователно трябва да работи,но понеже всичко работи,а като цяло неработи 4х4 значи във всичко може да е проблема и подлежи на съмнение! (не знам какво)-всеки нормален човек който е в колата и прави следните манипулации(запали ,исключи,натисни,изгаси,дай 1-ва, спри и се преповтарят "ен" на брой пъти ,а майстора прави другите манипулации под капака и под колата ням как да знам какво точно прави...;(нещо от сорта)-беше при друг който каза че едното клапанче трябва да включва,а другото изключва пък то работели и двете едновременно..... аз вече на никого невярвам най-малко пък на кристланото ти кълбо ,така че ако неможеш да помогнеш не се заяждай с по неуките и незапознати в това отношение ....всички ако бяхме майстори ,то нямаше да има сервизи.Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X