Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

    Ми не , не е маниашко да се съблюдават предписанията на конструктора за поддръжка на автомобила.Обратното е вироглавщина!
    Промийте добре , както описа sparkybg.И подгответе концентрат за 10л обем на охл.система.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #17
      От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
      Ми не , не е маниашко да се съблюдават предписанията на конструктора за поддръжка на автомобила.Обратното е вироглавщина!
      Промийте добре , както описа sparkybg.И подгответе концентрат за 10л обем на охл.система.
      Е той производителя НЕ дава този мотор да се кара с G12/т. нар.червен антифриз/,защото почти няма алумин по мотора!
      Антифриза му е от съвсем обикновения...
      Разбира се от червения/G12/ ако се сложи е по-добре,но...не е по препоръка на производителя,а по преценка на ползвателя!
      Може би това имаше предвид колегата...
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #18
        От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
        Е той производителя НЕ дава този мотор да се кара с G12/т. нар.червен антифриз/,защото почти няма алумин по мотора!
        Антифриза му е от съвсем обикновения...
        Разбира се от червения/G12/ ако се сложи е по-добре,но...не е по препоръка на производителя,а по преценка на ползвателя!
        Може би това имаше предвид колегата...
        Любо, по времето, когато е конструиран въпросния мотор G12 антифриз въобще не е имало като класификация. То и маслото, дето сипваме днес не го е имало като спецификация. Това значи ли че не трябва да ги ползваме, при положение че днес са ширпотреба?

        И не, не се слага само когато има или няма алуминий по двигателя. Има и други разни свойства (не образуване на налепи и други подобни), които може да са само в плюс. Не е и кой-знае колко по-скъп от обикновения, ако сравняваме една и съща марка. Като се сменя и 2.5 пъти по-рядко, даже излиза по-евтин. Като сменях помпа двигателя отвътре "светеше", а антифриза беще в състоянието, в което го бях сипал година и половина и 20000км преди това. За мен това е важно, а не на мястото да останат ръждиви петна дълго време неподатливи на измиване.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Любо, по времето, когато е конструиран въпросния мотор G12 антифриз въобще не е имало като класификация. То и маслото, дето сипваме днес не го е имало като спецификация. Това значи ли че не трябва да ги ползваме, при положение че днес са ширпотреба?

          И не, не се слага само когато има или няма алуминий по двигателя. Има и други разни свойства (не образуване на налепи и други подобни), които може да са само в плюс. Не е и кой-знае колко по-скъп от обикновения, ако сравняваме една и съща марка. Като се сменя и 2.5 пъти по-рядко, даже излиза по-евтин. Като сменях помпа двигателя отвътре "светеше", а антифриза беще в състоянието, в което го бях сипал година и половина и 20000км преди това. За мен това е важно, а не на мястото да останат ръждиви петна дълго време неподатливи на измиване.
          В това спора няма...
          Просто отбелязах,че производителя не го дава по каталог за автомобила,а че е по-добре...така е...дори съм го писал и аз в мнението си!
          За някои хора обаче подобна смяна изглежда като излишна глезотия...та така се повдига въпроса...
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #20
            От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

            На моя кош след промивка на радиатора му взех swag жълтее на цвят
            само бараки

            Коментар


            • #21
              От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

              Сложил си G11 антифриз. Тоест стандартен. За тераното става, но си е съвсем обикновен антифирз, тоест с живот 2 години. Разликата като цена с G12+ на същата марка 1.60 на литър. Живота - 2 и половина пъти по-дълъг.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

                Колеги, какъв трябва да е по каталог антифриза на бензиново терано? В магазина ми казаха, че е син, ама моя до колкото мога да видя е някакъв батак и не мога да определя цвета. Струва ми се кафяв. В казанчето е останал един пръст и се вижда само някаква мътилка, пек като развия капачката на радиатора също не мога да определя. Проблемът е, че майсторът, които поддържа колата, ще е свободен след две седмици за промиване на системата, а все пак трябва да долея нещо до тогава. Ако долея със син антифриз проблем ли ще е?
                Nissan Terrano 2 2.4i

                Коментар


                • #23
                  От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

                  Оригиналния е електриково зелен. Ама антифриз се купува не по цвят, а по спецификация.

                  Та, оригинално е G11. Обикновено е син или пак електриково зелен. Гледай какво пише на шишето.

                  ...и, щом си го докарал до бозица, отдавна е бил за смяна. Не можеш и да съдиш по цвета на стария - променя се, веднъж от ръждата, и втори път от промяната на Ph, евентуално.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

                    Благодаря за бързия отговор. А проблем ли ще е, ако долея G11, а антифризът вътре е друг? Дали пък не е по - добре да долея дестилирана вода?
                    Nissan Terrano 2 2.4i

                    Коментар


                    • #25
                      От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

                      Не е друг.

                      Не е по-добре да доливаш вода, предвид нощните температури тия дни.

                      Нали ще го сменяш след седмица? За толкова време какъвто и да долееш нищо няма да стане. Просто не взимай G12 и нагоре.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

                        Благодаря!
                        Nissan Terrano 2 2.4i

                        Коментар


                        • #27
                          От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

                          Много коли внос от Германия идват с жълто-кафяв на цвят G11/мътилката вътре е друга работа/

                          Коментар


                          • #28
                            От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

                            Каквото и да долееш не е проблем, стига да не е сярна киселина. Или солна...
                            За две седмици никаква вода, а още по-малко някой антифриз не могат да навредят на двигателя. Виж, ако се кара редовно с течност не по предписанията-има някаква вероятност за някакъв проблем, но надали. Повечето препоръки които са написани в ръководствата и по казанчетата са с рекламна цел.
                            Истината е да проучиш кой е точния антифриз(не по марка а по спецификация), и да си наливаш предимно от него. Но и да сложиш нещо друго-ако не е за постоянно-няма да има проблем, стига да го смениш когато имаш възможност.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Повечето препоръки които са написани в ръководствата и по казанчетата са с рекламна цел.
                              Също като рекламите на всякакви препарати за спиране на течове след това - и червения пипер върши същата работа, а като идеш при джамбазина да си купиш кола и погледнеш в казанчето, антифриза е по съвсем секретна рецепта - кафяв на цвят.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

                                Първоначално публикуван от milchev74 Преглед на мнение
                                Много коли внос от Германия идват с жълто-кафяв на цвят G11/мътилката вътре е друга работа/
                                С жълт цвят си има и антифриз от магазина. С кафяв още не съм виждал. Конкретно тераното заводски е с електриково зелен.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X