Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Луфт на колелото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Луфт на колелото

    Опасно ли е ако при странично бутане на гумата, тя игае и хлопа леко
    каква е причината и може ли да се стигне до някакви сериозни повреди. Какви мерки да взема Благодарен съм на всеки който хвърли светлина по темата
    УАЗ - Where I go there are no roads!!!

  • #2
    Да опасно е. Обикновено означава повреден или не стегнат правилно лагер/и на главината. Необходимо е да се стегне или замени лагера според инструкциите в зависимост от модела на автомобила.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Може да е лагер. Ми ако са болтове? Некъф ужъс, некъф ат! Сваляй и гледай, лоша работа(((

      Коментар


      • #4
        Аз наскоро преживях да ми падне лявото предно колео в движение!
        Късмет, че не беше с висока скорост и дълбочината на джантата позволи спирачния диск да я задаржи без да се стигне до таркаляне по диск!
        От тогава се чудя как може професионален вулканизатор да ми затяга само на крик!? След като си сложих обретно колелото и с късмет намерих 3 от изхварчалите гайки и спомоща на 2 резервни, проверих останалите колела се оказа, че 60% не са дозадегнати!!!
        Ами сега как ще отида с леко сърце на гумаджия? То ясно,че сам ще си дозатягам к'фот тряа, ама баланс, туй онуй , се неща за професионалист, как да си правя сам...?
        В този ред на мисли ако някой ме посаветва къде да търся такива надежни (особено за по тежки машини, изискващи по голяма надеждност предвид целите на офроуда) услуги ще сам много благодарен.

        Коментар


        • #5
          "Автомобила" е УАЗ-469 който мисля да купя и на огледа ми направи впечатление това че задната лява имаше точно тоя проблем. Но доколкото разбирам привеждането в изправност не особено сложно
          но задължително.
          УАЗ - Where I go there are no roads!!!

          Коментар


          • #6
            Зависи колко са ти големи колелата. Обичайните машини за сваляне на гумите хващат най-много зо 32". Аз ходя все на ъгъла зад Семинарията, понякога хората се сменят, обаче никога не съм виждал никви издънки. И нощем обикновено няма опашка.
            По закона за ... (забравих за кво) за некачествено извършена занаятчийска услуга глобата може да е до 500 лева, до 5 000, ако не са настъпили по-тежки последици ... Питай го оня дали не е лошо да почерпи ... Егати, предно ляво ...

            Коментар


            • #7
              Мани, мислех да ходя да го галча, ама противно ми стана...
              Инак ходих при него за вулканизация на 2 одраскани гуми, сега 1 ощте я движа, ама другата има огромен плондир<диаметар 2-3 см и е изпукнал поне 1см!> на мястото, кадето е залепена. Каде зад семинарията? Аз се сещам там за гора само )). Да нямаш впредвид на крастовището към телевизионната кула?

              Коментар


              • #8
                Ми тя е със 192ки. Ако я купя и отида при тези зад семинарията (къде по точно се намират. Аз живея до правителствена болница на Козяк и ще ми е удобно) колко горе долу може да ми излезе максимум ако трябва да се купят и лагери?
                УАЗ - Where I go there are no roads!!!

                Коментар


                • #9
                  Другия ъгъл, където минава трамвая, и има спирка, а после на кръстовището завива, за да тръгне покрай гората.
                  Там си е гумаджийница, лагери няма. Цените не помня, ама нищо разорително, затова и не съм ги запомнил, слава богу.
                  За балона на борда гумаджията не е виновен, това са скъсани корди. Тая гума по-добре я остави за резервна, и то само за измъкване до цивилизацията. Повредените бордове са опасно нещо, на скорост такава гума може просто да се разлети. Особено като е с вътрешна. Те избухват, и устойчивостта се губи внезапно. Особено за предна е съвсем лошо, съвсем(((

                  Коментар


                  • #10
                    То, тя за резерва седи, ама то 1 резерва мани, мани. Безкамерна е.
                    Най-куцото е, че резервната с която съм сега е по-висока доста от другите 3, които са много, ама много ниски и са доста приятни за асвалт, но само толкоз. Тази седмица мисля да си зема нов чифт и да забравя...
                    Кордите не издаржаха на 1 безобидно полу-черно пътче. Ама няма как стара гума, лепена... аз сам си виновен,че се пъхам дет не бива, ма то пустио мерак... не прощава.

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от nasov
                      Аз наскоро преживях да ми падне лявото предно колео в движение!
                      Късмет, че не беше с висока скорост и дълбочината на джантата позволи спирачния диск да я задаржи без да се стигне до таркаляне по диск!
                      От тогава се чудя как може професионален вулканизатор да ми затяга само на крик!? След като си сложих обретно колелото и с късмет намерих 3 от изхварчалите гайки и спомоща на 2 резервни, проверих останалите колела се оказа, че 60% не са дозадегнати!!!
                      Ами сега как ще отида с леко сърце на гумаджия? То ясно,че сам ще си дозатягам к'фот тряа, ама баланс, туй онуй , се неща за професионалист, как да си правя сам...?
                      В този ред на мисли ако някой ме посаветва къде да търся такива надежни (особено за по тежки машини, изискващи по голяма надеждност предвид целите на офроуда) услуги ще сам много благодарен.
                      Ебаси късмета си извадил, бих ти препоръчал да си вземеш една хубава щанга може и кози крак и да отидеш да му строшиш главата на това ко.....це, а за гумаджии ходи само в големите сервизи там вероятноста да не ти направят нещо както трябва е малка, а ако стане нещо поне може да им се търси отговорност, такива са гуми център Диана на околовръстното и в Люлин, Мотоексперт, гуми център Радиял, има доста.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от nasov
                        Аз наскоро преживях да ми падне лявото предно колео в движение!
                        Късмет, че не беше с висока скорост и дълбочината на джантата позволи спирачния диск да я задаржи без да се стигне до таркаляне по диск!
                        От тогава се чудя как може професионален вулканизатор да ми затяга само на крик!? След като си сложих обретно колелото и с късмет намерих 3 от изхварчалите гайки и спомоща на 2 резервни, проверих останалите колела се оказа, че 60% не са дозадегнати!!!
                        Ами сега как ще отида с леко сърце на гумаджия? То ясно,че сам ще си дозатягам к'фот тряа, ама баланс, туй онуй , се неща за професионалист, как да си правя сам...?
                        В този ред на мисли ако някой ме посаветва къде да търся такива надежни (особено за по тежки машини, изискващи по голяма надеждност предвид целите на офроуда) услуги ще сам много благодарен.
                        просто им стой на главата докато затягат и искай да ги дозатягат на ръка, а не само с пистолета... той веднъж стяга "до откат" друг път едвам-едвам...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          Аз стоя наблюдавам к'фо става, виждам го, че прави глупости ама не му направих забележка щот си казах, знаеси типа работата...
                          На ръка ги стегна, нямаха пистолет. Тва ми е обица на ухото дет се вика, човек се учи докао е жив.

                          Коментар


                          • #14
                            В реда на всички горни мисли искам да споделя нашия точно обратен опит... Злобно натегнатите болтове са също толкова опасни.

                            През тази зима веднъж се спука предна лява гума. Беше навалял здрав сняг и вече ставаше тъмно. Решихме да сменим гумата и се започна една епична борба!!! Изредихме се всички бабаити, удължавахме ключа с тръби - абе беше грозна драма! Щом и ключа се изкриви! След като сменихме колелото пихме най-топлия чай и най-вкусния коняк в живота си!!!

                            Само преди две седмици пак се борихме, този път в кал. Сега беше по романтично, защото беше топло, комари жужат, от калта се носи топла пара - иде ти да се пльоснеш и да си направиш кална баня за да се спасиш от жилещите гадини.

                            Според мен трябва да се стяга на ръка, за да може да се развива след това на ръка.

                            Т.
                            Good guys drive Land Rovers!

                            Коментар


                            • #15
                              Сещам се 1 приятел на бащата имаше трупер, на който му се самозатягаха гайките щот ако се не лъжа бяха леко по малки... Зор!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X